Zabierz zabawki na wakacje

Obrazek artykułu
Dzieci lubią towarzystwo zabawek, bez których nie wyobrażają sobie wakacji. Zabierzmy je więc ze sobą za sprawą książeczki „Zabawki na wakacjach”.

Dzieci, szczególnie te młodsze, nie wyobrażają sobie wyjazdu na wakacje bez ulubionej zabawki. To ona bowiem najczęściej umila czas podczas podróży lub pomaga zasnąć w nowym miejscu. Niestety dla rodziców konieczność pakowania zbędnych drobiazgów to kłopot, którego woleliby uniknąć.


Podczas tegorocznych wakacji nie musimy tłumaczyć dzieciom, że zabawki powinny zostać w domu i cierpliwie czekać na nasz powrót. Dzięki książce „Zabawki na wakacjach” młodsi czytelnicy będą mieli wrażenie, że zabawki są bliżej niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Kto wie, może będą naprawdę?


Zabierz zabawki na wakacje


„Zabawki na wakacjach” autorstwa Joanny Łacznej to książka, którą w czasie wakacji powinno przeczytać każde dziecko. Główny bohater, Michaś ma spędzić niezapomniane chwile wypoczywając wraz z rodzicami w lesie położonym nieopodal jeziora. Niestety Michaś nie wyobraża sobie udanych wakacje bez zabawek, dlatego po rozmowie z rodzicami ostatecznie decyduje się zabrać ze sobą choć jedną.


Oczywiście jedna zabawka to stanowczo za mało, ale reszty nie dało się zabrać. Co zrobić w takiej sytuacji? W prawdziwym życiu zbędne zabawki musiałyby grzecznie zostać w domu. Na szczęście, dzięki literackiej fikcji zabawki wyruszą śladami Michasia.


Okazuje się, że zabawki też tęsknią i przeżywają każdy wyjazd domowników. To dlatego zdenerwowany Kichuś zaszczeka, Pinokio zacznie drapać się po nosie, a wóz strażacki żałośnie zawyje. Poruszone będą także trzy misie: Hipolit, Poldek i Kropek. Oczywiście zabawki zdecydują, że należy wyruszyć za Michasiem, dzięki czemu rozpocznie się pełna przygód wyprawa.


 „Zabawki na wakacjach” to książeczka godna polecenia. Opowieść dopełniają piękne, wielobarwne ilustracje.


Książka dostępna na stronie: http://bonito.pl/k-43259333-zabawki-na-wakacjach


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl