Książka na Dzień Kobiet – prezent dla Niej

Obrazek artykułu
8 marca zgodnie z tradycją obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Zamiast sztampowego kwiatka, prezent dla Niej może stanowić dobra książka. Poznajemy więc książki polecane na Dzień Kobiet.

 Wielu osobom Dzień Kobiet przywodzi na myśl socjalistyczną ideologię, która za czasów PRL nakazywała wręczać przedstawicielka płci pięknej słynny już goździk. W rzeczywistości jednak początki tej uroczystości związane są z ruchami robotniczymi ciężko pracujących na terenie Ameryki Północnej i Europy dam. Na chwilę obecną, 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, który jest oficjalnym świętem. Już dawno temu przyjął się miły zwyczaj związany z upamiętnianiem tej uroczystości. Zgodnie z nim, panowie wręczają paniom kwiaty lub drobne upominki. Może jednak w tym roku warto pomyśleć o przyjemniejszym podarku?

Kobieca strona świata – propozycje na Dzień Kobiet


Książka na Dzień Kobiet to doskonały pomysł na prezent dla Niej. Dobra lektura z pewnością sprawi przyjemność każdej damie. Wybór książki na prezent ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie praktyczne. Nawet najpiękniejsze kwiaty w końcu przecież zwiędną, a słodkości zostaną skonsumowane, lub w najgorszym wypadku, niezjedzone w końcu się przeterminują. Książki nie czeka taki los. Umili ona wiele chwil obdarowanej pani, a z czasem stanie się piękną ozdobą domowej półki. Nie można także nie wspomnieć, że książka zaświadczy o prawdziwych, dobrych chęciach osoby wręczającej prezent. Zakup wartościowej lektury wymaga bowiem więcej, niż zakup roślinki, czy opakowaniu z czekoladkami, których w tym okresie wszędzie jest pełno.


Książka prezentem na Dzień Kobiet


Skoro wiemy już, że książka na Dzień Kobiet to doskonały pomysł na prezent dla Niej, warto poznać pozycje, które świetnie sprawdzą się w roli upominku. Panie, które czytają więcej niż panowie, mają bowiem swoje ulubione gatunki literackie. W tym wyjątkowym dniu powinny więc otrzymać książkę. która będzie w stanie zaspokoić ich czytelnicze potrzeby.
Przedstawione pozycje to książki polecane kobietom. Każda z nich dostarcza silnych wzruszeń. Ponadto są to książki o kobietach. Główne bohaterki zmagają się z wieloma problemami. Wiele z opisanych sytuacji z łatwością można odnieść do prawdziwego życia. To nieoceniona wartość literatury.


Kobiety to czytają?


Niezwykła budowa kobiecego mózgu sprawia, że panie zdolne są silnie przeżywać wszystkie emocje. Słynna jest kobieca intuicja, opiekuńczość, zdolność wczuwania się w rolę innych, podzielność uwagi oraz umiejętności werbalne. Kobiety lubią i potrafią rozmawiać, a także uważnie słuchać. Najpewniej dlatego czytanie sprawa im tak ogromną przyjemność. Wówczas koncentrują się przecież na historiach innych ludzi. To dlatego jeden z gatunków, po który sięgają damy, to powieści obyczajowe. Egzystencjalna problematyka poruszana w tego rodzaju pozycjach czyni je niezwykle wiarygodnymi. Motywy cieszące się niemalejącym zainteresowaniem to: zdrada, macierzyństwo, miłość, nienawiść, spełnianie marzeń, rozstania, przyjaźń, czy pokonywanie własnych słabości. Z kobiecymi bohaterkami panią łatwo jest się utożsamić.


Książki o kobietach pisane przez kobiety


Panie potrafią również docenić dobre kryminały, reportaże, biografie, thrillery, czy literaturę faktu. Gatunek, któremu nie potrafią się oprzeć, to jednak romans i erotyka. Pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji miłosne historie, zawsze rozpalają damskie zmysły do czerwoności. Poszukując książki na Dzień Kobiet najłatwiej więc zdecydować się na wybór pozycji z tej kategorii. Z całą pewnością sprawi ona przyjemność obdarowywanej przedstawicielce płci pięknej. Więcej tytułów, które powinny zaciekawić każdą kobietę znajdziecie w sklepie internetowym — http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet

Oferują korzystne ceny oraz interesujące rabaty.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl