Droga przez gorzkie łzy

| Dodano: 24 pażdziernik 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca powieść obyczajowa, która zwraca uwagę na bezcenną wartość życia. Codzienność potrafi rozczarowywać i dostarczać wielu problemów. Pomimo tego, warto ją docenić, nim będzie za późno.

Główna bohaterka to młoda, odpowiedzialna Sabrina. Los nigdy jej nie rozpieszczał, ale dziewczyna zdaje się „odporna” na wszelkie przeciwności. Możliwe, że właśnie ta cecha pozwoli jej wytrwać w najtrudniejszym momencie.
Sabrina potrafi ciężko pracować, bo finansowo wspiera rodziców. Wie również, jak przykrym uczuciem jest lęk o życie najbliższej osoby, gdyż gromadzi środki na leczenie młodszej siostry. Czy jej zapał nie osłabnie, gdy próbując pomóc nieznajomemu, ulegnie poważnemu wypadkowi?

Opisana historia dowodzi, że życzliwość i nadzieja zawsze popłaca. Na szczęście i spełnienie można liczyć, jedynie oferując innym pozytywne emocje. W końcu, nie bez przyczyny mawia się, że dobro i zło zawsze powraca.

Tę książkę czyta się lekko i przyjemnie. Fabuła zaskakuje różnorodnymi formami narracji. Obok opisów znalazły się fragmenty pamiętnika, a także wymowne wewnętrzne monologi.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/droga-przez-gorzkie-lzy ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Droga przez gorzkie łzy"

Opinia

Awatar użytkownika

„Droga przez gorzkie łzy“ to piękna historia skłaniająca do zastanowienia się nad naszą ziemską wędrówką, zwracająca uwagę na piękno każdej chwili, docenianie tego co mamy. Wątkiem przewijającym się jest oczywiście miłość i jej moc zmieniania ludzi. Nie brakuje też wewnętrznych rozterek dających wgląd psychologiczny, kryminalnego wątku, zaskakujących epizodów i ciekawie prowadzonej narracji.

Przedstawiona historia zwraca uwagę na wiele istotnych kwestii, które nam umykają w codziennym pędzie. Pokazuje, że w naszej doczesnej drodze nic nie jest przypadkowe. Każde zdarzenie, spotkany człowiek, a nawet dramatyczne doświadczenia mają swój sens i miejsce w naszej życiowej układance. Bez względu na sytuacje nigdy nie należy się poddawać i nie tracić nadziei.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/03/568-droga-przez-gorzkie-zy.html

18 marzec 2020 07:37

Opinia

Awatar użytkownika

Życie jest bezcennym darem. Nie zawsze doceniamy jak wielkim… często w obliczu jakiś niepowodzeń zdajemy sobie sprawę jakie cenne bywa życie.. Bohaterce powieści „Droga przez gorzkie łzy” los nie szczędzi bólu i zmartwień. Młoda dziewczyna ciężko pracuje, by wesprzeć finansowo rodziców. Stara się zarobić na leczenie młodszej siostry. Niestety sama, chcąc pomóc nieznajomemu mężczyźnie, ulega poważnemu wypadkowi.

Pomimo wielu niepomyślnych epizodów kobieta nie ma pretensji do losu, że tak dotkliwie ją doświadcza. Roztacza naokoło siebie aurę serdeczności i ciepłą, a serce kobiety jest przepełnione nadzieją.
Powieść nieszablonowa, w której autorka stosuje wyjątkowo ciekawy sposób prowadzenia narracji. Stosuje wewnętrzne monologi, fragmenty pamiętnika, a nawet przenosi czytelnika w całkiem inne miejsca niczym migawka filmowa. To książka dla tych , których fascynuje zaskakująca historia.

24 luty 2020 08:12

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl