Dla kobiet, dla mężczyzn. Które książki pobudzają zmysły?

Obrazek artykułu
Ważny fakt. Panie czytają więcej i chętniej niż panowie. Kiedy zbliża się dzień kobiet oraz dzień mężczyzn, często pada ważne pytanie. Jaka książka na prezent dla kobiet, dla mężczyzn. Które książki pobudzają zmysły? Czy silniejszych wrażeń dostarcza literatura dla Niej, czy dla Niego?

Coroczne badania stanu czytelnictwa dowodzą, że przedstawicielki płci pięknej lubią czytać. Znajomość literatury pozwala, by damy opiniowały ciekawe lektury. Pisarze starają się zapewniać odbiorcom niezapomniane, czytelnicze doznania. Oczywiście potrzeby każdej płci są inne. Dla kobiet poleca się powieści romantyczne oraz erotyki i historie miłosne. Dla mężczyzn pisane są powieści sensacyjne oraz historyczne, czy zapisane grozą kryminały. Odmienność płciowa sprawia, że różne zachowania, umiejętności i predyspozycje wciąż pozostają aktualne. Lekarze i naukowcy ciągle wyjaśniają, czym różni się mózg kobiety od mózgu mężczyzny?


Mózg mężczyzny, jest zorganizowany na sposób, który sprzyja lepszemu przetwarzaniu informacji wzrokowych, przestrzennych oraz myśleniu matematycznemu. Budowa mózgu kobiet ma zaś sprawiać, że łatwiej im dostrzegać szczegóły oraz rozwijać umiejętności językowe”.- J. Cieśla, polityka.pl


Fakt, że panie lubią sięgać po dobre lektury, nie może więc dziwić. Dla kobiet dla mężczyzn. Książki, które pobudzają zmysły. Literatura powinna przecież wzbudzać silne emocje. Gdy, jak co roku w kalendarzu napotkamy 8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet w prezencie, zamiast kwiatka możemy wręczać lubianym paniom książki. Natomiast w dniu 10 marca, kiedy nastanie dzień mężczyzn, poszukujmy dla lubianych panów mocnej prozy. Nie można oczywiście pomijać takich świąt jak: Dzień Babci, Dzień Dziadka, bo na tę okoliczność idealnym rozwiązaniem okazują się książki na prezent.


Książki zmieniają mózg-do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Atlancie. Okazuje się, że czytanie thrillerów o wciągającej fabule i wartkiej akcji może zmienić to na trwały komórki mózgowe w naszym mózgu. W dodatku metafory bardzo mocno pobudzają wszystkie zmysły”. natemat.pl


Książki dla niej, książki dla niego, potrafią zapewniać podobne odczucia. Warto przy tym wiedzieć, co czytać. Oczywiście należy wytypować lektury zapadające w pamięci. Bez względu na wiek oraz zainteresowania czytanie książek zapewni wszystkim prozdrowotne właściwości. Przyjęte od wielu lat zasady kulturalne nakazują w pierwszej kolejności wskazać książki dla kobiet, które pobudzają zmysły.


Należy szanować upodobania czytelnicze pań. Kobiety lubią powieści romantyczne i erotyki. Dla kobiet, bez względu na okazję Anna Wysocka-Kalkowska napisała szałową książkę. „Mężczyzna bez twarzy” czeka na wyjątkowe damy. Czy sądzisz, że wiele pań zdecyduje się na kontakt z nieznajomym? Jakie są szanse na zrządzoną przez los miłość? Co, jeżeli przypadkowy kontakt zapoczątkuje nową drogę? Główna bohaterka, śliczna, dojrzała Agata doświadczy wielu szokujących sytuacji. Możliwe, że gdyby nie wypiła zbyt dużo wina, nie odważyłaby się podjąć nową znajomość. Kontakt w telefonie pojawia się w bardzo dogodnym momencie. Kiedy okaże się, że mężczyzna bez twarzy ma kobietę, dojdzie do licznych zajść. Czy pożądanie przegra ze zdrowym rozsądkiem?
Drogie Panie daruje Wam więc dzisiaj „Mężczyznę bez twarzy”, chociaż gdyby był prawdziwy, nie oddałabym go za żadne skarby świata”. - Anna Wysocka-Kalkowska


Mocne wrażenia są lubiane przez delikatne przedstawicielki damskiego świata. Literatura grozy zapewni paniom silne atrakcje. Anka Mrówczyńska napisała thriller psychologiczny „Dwa słowa”. Ta historia niebanalnie się kończy. W roli głównej bohaterki pojawiła się początkująca piosenkarka o imieniu Kinga. Ta piękna, inteligentna, trzydziestu kilku letnia kobieta zerwała z wieloletnim partnerem Piotrem, ale coraz silniej odczuwa potrzebę, żeby do niego wrócić. Podobno stara miłość nie rdzewieje. A co się stanie, kiedy kochanie, staje się obsesją? Piotr ułożył sobie rodzinne życie. Kinga zrobi wszystko, żeby odzyskać byłego partnera. Ta historia robi się coraz bardziej niebezpieczna.Cała powieść zbudowana jest na tajemnicy, emocjach, powoduje znaczący skok adrenaliny. Tutaj nic nie będzie oczywiste”- S. Cegieła, Kulturalne Rozmowy


Mężczyźni cenią wartościowe lektury. Dla panów czas więc przedstawić książki, które pobudzają zmysły. Na pewno każda z nich pobudzi emocjonalne doznania.

Dla panów poleca się mocną sensację. Książka dla mężczyzny dostarczająca kontrowersyjnych treści to „Odruch naturalny”. Jest to powieść napisana przez byłego szpiega, Zenona Celegrata. Odbiorcy poznają więzienne tajemnice oraz ważne fakty historyczne. Główny bohater tej publikacji to człowiek, któremu udało się przetrwać gnębienie dokonywane przez Tajne Służby. Zenon Celegrat długi czas tytułowany był jako Wielkopolski Kukliński. Wstrząsające fakty znów zostały ujawnione. Czytelnicy powinni wiedzieć, że ta mocna powieść inspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami. W tekście pojawiły się także wzmianki o Strzelcach Opolskich i kryminalnym towarzystwie.
Dla faceta polecana jest literatura przygodowo – historyczna. Przeszłość kryje wiele intrygujących tajemnic. Pisarz będący historykiem z zamiłowania to Piotr Skupnik, który zawsze łączy fakty historyczne z literacką fikcją. Seria powieści o dzielnym wojowniku szybko została zauważona. Piąty tytuł w serii to „Wierność Gniewomira". Ponownie będzie się działo. Może dojść do politycznych perturbacji. W okolicy królestwa zawsze czają się szpiedzy i grabieżcy. Gniewomir stanie w roli powiernika Bolesława Chrobrego. Tę historię trzeba poznać. Oczywiście ta część losów dzielnego wikinga nie dobiegła końca. Warto poznać wszystkie jej części.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie to sposób na relaks, dłuższe oraz szczęśliwsze życie. Czytaj i zachęcaj do sięgania po lektury innych. Na każdą okazję książka to świetny prezent. Powyżej zaprezentowano pozycje, które nadają się dla kobiet, dla mężczyzn. Są to książki, które pobudzają zmysły. Dla zdrowotności czytaj więc powieści obyczajowe.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl