Przetrwać próbę czasu

| Dodano: 4 pażdziernik 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca powieść o żywiołowej namiętności poddanej próbie czasu. Nie zabraknie wzruszeń, ale również radosnych momentów.

Główna bohaterka to inteligentna pani architekt Antonina. Jej największe marzenie to założenie szczęśliwej rodziny. Jak dotąd los jej jednak nie sprzyja. W wieku 19 lat została uwiedziona przez starszego mężczyznę i wbrew woli rodziców poślubiła go, wierząc, że będzie to miłość na całe życie. Niestety, rozczarowanie przyszło szybciej, niż mogła się spodziewać. Zaborczy mąż robił wszystko, żeby przestała kontaktować się z najbliższymi i przyjaciółmi.

Antonina zdecydowała się odejść od męża w momencie, gdy kazał jej usunąć ciążę. Podjęcie decyzji nie było dla niej łatwe, ale wsparły ją przyjaciółki. Z ich pomocą postara się odzyskać równowagę.

Bohaterka zamierza czerpać z życia garściami. Chce nadrobić stracone lata i nareszcie znaleźć godnego zaufania partnera. Po serii nieudanych spotkań na jej drodze stanie zabójczo przystojny Borys. Może to właśnie ten jedyny?

Patrona nad książką objęli: Oaza recenzji, Portal dlaLejdis.pl, Littlebooklover

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/przetrwac-probe-czasu ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Przetrwać próbę czasu"

Opinia

Awatar użytkownika

Urokliwa, szczera i pełna emocji opowieść o prawdziwej miłości, która jest poddana próbie czasu. Historia, która pokazuje, że na największe szczęście czasem warto poczekać i bardziej się postarać.

Antonina to atrakcyjna dziewczyna, która we wszystkim widzi piękno. Utalentowana architektonicznie po nieudanym małżeństwie z starszym mężczyzną postanawia rzucić się w wir pracy. Jednak po pewnym czasie i za namową przyjaciółek próbuje na nowo zaufać. Niestety kolejne wydarzenia sprawiają, że na nowo wpada na niewłaściwych facetów.
Aż do poznania Borysa. I tu wszystko wydaje się idealny. Lecz życie po raz kolejny wystawia jej uczucia na próbę, gdy okazuje się, że ten wkrótce podejmie pracę za oceanem. Czy związek na odległość ma szansę na przetrwanie? Czy jest możliwe, aby dwoje ludzi wytrzymało próbę jaka na nich spadła?

Autorka w bardzo ciekawy sposób pokazuje historię, dość mocno romantyczną, jednak pełną emocji. Antonina przez długi czas nie mogła znaleźć tego właściwego mężczyzny, a gdy w końcu się pojawił, to musiał wyjechać. Powieść pokazuje, że czasami warto zaryzykować i zaczekać, aby odnaleźć w życiu prawdziwe szczęście. Borys wydaje się wręcz idealny!
Jednak odległość jaka między nimi się pojawia obydwojga wystawia na wiele prób. Radość i smutek przeplatają się w tej historii, powodując, że odczuwamy emocje jakie targają bohaterami wraz z nimi. Lekka, a jednocześnie ciekawa powieść, dająca wiele do myślenia. W kwestii prawdziwego uczucia, aby ono przetrwało trzeba się bardziej postarać. Odnajdując tą właściwą osobę w swoim życiu, należy odsunąć pesymistyczne odczucia i cieszyć się z najdrobniejszych chwil, a życie czasem samo się ułoży i nastąpi happy end!

recenzja pochodzi z strony https://www.instagram.com/p/COKcju_BloN/ 

27 kwiecień 2021 10:58

Opinia

Awatar użytkownika


Autorka zgrabnie i z wdziękiem prowadzi główną bohaterkę ku szczęściu, wyciąga ją z mroków niewiary i rezygnacji, stopniowo odsłania atrakcyjne oblicze miłości, na koniec pozostawia z ostateczną decyzję stanowienia o sobie. Podobał mi się styl narracji, przekonujący i miękki, zachęcający do wkraczania w świat opisów i dialogów, połączony z prawdopodobieństwem i realnością. Zbiór ciekawych postaci, różnorodnych i wyrazistych, obdarzonych zbilansowanymi zaletami i wadami. Zarówno styl snucia opowieści, jak i mieszanka bohaterów, wzbogaca delikatna nuta humorystyczna, subtelna i urokliwa, wywołująca sympatię czytelnika. Zgrabne wciąganie postaci w mniejsze lub większe zawirowania barwnych incydentów, czasem lekko przejaskrawione, ale historia bazuje na wyzwalaniu emocji, zatem przydają się podkreślenia i wyostrzenia wybranych aspektów. Miło spędziłam czas z książką, tym bardziej, że oprócz wątku romantycznego, otrzymałam również wnikliwe spojrzenie na rodzinne zależności i korelacje. Każdy potrzebuje wsparcia w zawiłych zwrotach życia, liczy na zrozumienie i akceptację bliskich, ale też zdobywa świadomość, że to on sam sprawia, iż marzenia się spełniają.

https://bookendorfina.blogspot.com/2020/04/przetrwac-probe-czasu-halina-strzelecka.html

3 sierpień 2020 13:31

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl