Przetrwać próbę czasu

| Dodano: 4 pażdziernik 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca powieść o żywiołowej namiętności poddanej próbie czasu. Nie zabraknie wzruszeń, ale również radosnych momentów.

Główna bohaterka to inteligentna pani architekt Antonina. Jej największe marzenie to założenie szczęśliwej rodziny. Jak dotąd los jej jednak nie sprzyja. W wieku 19 lat została uwiedziona przez starszego mężczyznę i wbrew woli rodziców poślubiła go, wierząc, że będzie to miłość na całe życie. Niestety, rozczarowanie przyszło szybciej, niż mogła się spodziewać. Zaborczy mąż robił wszystko, żeby przestała kontaktować się z najbliższymi i przyjaciółmi.

Antonina zdecydowała się odejść od męża w momencie, gdy kazał jej usunąć ciążę. Podjęcie decyzji nie było dla niej łatwe, ale wsparły ją przyjaciółki. Z ich pomocą postara się odzyskać równowagę.

Bohaterka zamierza czerpać z życia garściami. Chce nadrobić stracone lata i nareszcie znaleźć godnego zaufania partnera. Po serii nieudanych spotkań na jej drodze stanie zabójczo przystojny Borys. Może to właśnie ten jedyny?

Patrona nad książką objęli: Oaza recenzji, Portal dlaLejdis.pl, Littlebooklover

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/przetrwac-probe-czasu ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Przetrwać próbę czasu"

Opinia

Awatar użytkownika


Autorka zgrabnie i z wdziękiem prowadzi główną bohaterkę ku szczęściu, wyciąga ją z mroków niewiary i rezygnacji, stopniowo odsłania atrakcyjne oblicze miłości, na koniec pozostawia z ostateczną decyzję stanowienia o sobie. Podobał mi się styl narracji, przekonujący i miękki, zachęcający do wkraczania w świat opisów i dialogów, połączony z prawdopodobieństwem i realnością. Zbiór ciekawych postaci, różnorodnych i wyrazistych, obdarzonych zbilansowanymi zaletami i wadami. Zarówno styl snucia opowieści, jak i mieszanka bohaterów, wzbogaca delikatna nuta humorystyczna, subtelna i urokliwa, wywołująca sympatię czytelnika. Zgrabne wciąganie postaci w mniejsze lub większe zawirowania barwnych incydentów, czasem lekko przejaskrawione, ale historia bazuje na wyzwalaniu emocji, zatem przydają się podkreślenia i wyostrzenia wybranych aspektów. Miło spędziłam czas z książką, tym bardziej, że oprócz wątku romantycznego, otrzymałam również wnikliwe spojrzenie na rodzinne zależności i korelacje. Każdy potrzebuje wsparcia w zawiłych zwrotach życia, liczy na zrozumienie i akceptację bliskich, ale też zdobywa świadomość, że to on sam sprawia, iż marzenia się spełniają.

https://bookendorfina.blogspot.com/2020/04/przetrwac-probe-czasu-halina-strzelecka.html

3 sierpień 2020 13:31

Opinia

Awatar użytkownika

Gdy miłość boleśnie zawodzi, nie wolno tracić nadziei. Na końcu nawet najtrudniejszej drogi najczęściej czeka przecież szczęście. Dowodzi tego ta urokliwa, pełna emocji opowieść o wielkiej namiętności poddanej próbie czasu. Piękna pani architekt Antonina jest kobietą, która jak dotąd nie zaznała szczęścia w miłości. W wieku 19 lat została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Małżeństwo zawarte pomimo sprzeciwu rodziców miało dać jej spełnienie. Niestety, zaborczy mąż szybko zaczął ograniczać jej kontakty z przyjaciółmi i rodziną. Antonina długo była w stanie to znosić, ale gdy kazał jej usunąć ciążę, odeszła. Dzięki przyjaciółkom Antonina dość szybko odzyska równowaga. Zapragnie nadrobić stracony czas i odnaleźć prawdziwą, szczęśliwą miłość. Wielokrotnie trafi na nieciekawych, niegodny zaufania mężczyzn. Borys, z którym umówi się na spotkanie, jest jednak zupełnie inny. Może los da im szansę?

Jestem szczęśliwa, że mogłam przeczytać książkę. Czyta się ją sprawnie i bez żadnych problemów. To jakie emocje we mnie obudziła będę pamiętać do końca życia. Mimo tego, że książka jest z gatunku romans, których jest pełno i są już oklepane, ta dla mnie była zupełnie inna. Była pełna uniesień, wdzięku, romantyzmu. Była zupełnie inna, nieprzewidywalna. Z chęcią zapoznam się z „W kierunku zachodzącego słońca” i przekonam się czy tak samo chwyci mnie za serce i rozerwie go na strzępy. Was gorąco zachęcam do zapoznania się z „Przetrwać próbę czasu” ponieważ zapewniam was, że warto to zrobić.


https://sztukater.pl/ksiazki/item/30516-przetrwac-probe-czasu.html%20 

29 kwiecień 2020 11:22

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl