Książki dla kobiet, literatura kobieca

Obrazek artykułu
Z badań stanu czytelnictwa w Polsce wynika, że kobiety czytają więcej niż mężczyźni. Polki mają swoje czytelnicze nawyki i upodobania. Książki, jakie wybierają panie, mogą nas zaskoczyć.

Cyklicznie przeprowadzane badania stanu czytelnictwa w Polsce nie ulegają większym zmianom. Czytamy za mało i trudno zachęcić nas do lektury. Oczywiście nie oznacza to, że nie sięgamy po książki wcale. Są grupy, które cenią sobie kontakt z literaturą oraz takie, które nie zamierzają korzystać z tej formy spędzania czasu wolnego.


Pośród czytelników „najsilniejszą” grupę stanowią panie. Za każdym razem okazuje się bowiem, że przedstawicielki płci pięknej czytają więcej niż mężczyźni. Co czytają kobiety? 


http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kobiety-to-czytaja/


To pytanie, które warto zadać. Większość osób uważa, że panie przez wzgląd na swoją wrażliwość i emocjonalną naturę wolą pozycję przesycone uczuciami. Historie miłosne nie wysuwają się jednak na prowadzenie. Okazuje się, że kobiety lubią sensację i kryminały.Najlepsze książki dla kobiet

Poznaj propozycje ciekawych książek dla kobiet. Książka to też doskonały pomysł na prezent dla kobiety.


http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet


Analiza lektur najchętniej wybieranych przez płeć piękną pozwoliła wskazać czytelnicze nawyki kobiet. Warto je poznać, by przekonać się co i jak lubią czytać panie. Powinniśmy przy tym wiedzieć, że z wiekiem czytelniczy apetyt wzrasta. Dojrzałe kobiety czytają najwięcej. Książki dla pań po 30., czy 40. cieszą się zainteresowaniem. Najpewniej to, jakie gatunki przyciągają damską uwagę, może nas zaskoczyć.Książki dla pań po 40.
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dla-pan-40


Książki dla kobiet muszą dostarczać silnych wrażeń. Panie chcą być zaskakiwane. Pragną przeżywać emocjonujące momenty. Jak wiemy w życiu każdego z nas, notorycznie wkrada się rutyna. Dobra książka to doskonały sposób na nudę i jak się okazuje przedstawicielki płci pięknej doskonale o tym wiedzą. Najpewniej dlatego, kobiety wolą sensację i kryminał. Fakt ten niektórych może zaskakiwać. Niepotrzebnie, bo przecież to gatunki gwarantujące niezapomniane doznania.


Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-trzymajace-napieciu-czyli-wciagajace-kryminaly-thrillery


Fantastyka dla kobiet, to kolejny popularny dział. Panie potrafią docenić fantasy i coraz częściej po nie sięgają. Dużą popularnością cieszą się serie fantasy. Gdy po pierwszej książce, kobieta zainteresuje się losami bohaterów, wytrwale będzie sięgać po kolejne. Wiele czytelniczek przyznaje, że ceni fantastykę, za możliwość przeżywania wszystkiego, czego nie sposób przeżyć w prawdziwym życiu. Czasem warto bowiem oderwać się od przewidywalnej rzeczywistości.


Dlaczego czytelnicy kochają fantastykę?
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-czytelnicy-kochaja-fantastyke


Kobiety czytają biografie i pamiętniki. Możliwość poznawania historii ludzi, których może nigdy nie zdołamy spotkać, wielokrotnie przeważa nad fikcją. Panie cenią autentyczne historie stąd popularność tych gatunków. Biografie pozwalają poznać perypetie prawdziwych osób. Ich losy, doświadczenia i spostrzeżenia wielokrotnie okazują się uniwersalne i ponadczasowe. Po skończeniu lektury nagle okazuje się, że zyskaliśmy kolejnego znajomego. Osobę, która stała nam się bliska i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


 Biografie znanych i niekoniecznie znanych ludzi
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/biografie-znanych-niekoniecznie-znanych-ludzi


Dobre powieści obyczajowe to gatunek, który cenią kobiety. Tematyka często zaczerpnięta z prawdziwego życia nie traci na popularności. Książki obyczajowe polskich i zagranicznych autorek, to jedne z najchętniej wybieranych przez panie pozycji. Realistyczne historie przyciągają uwagę. Obrazowe opisy, barwni bohaterowie i możliwość odniesienia fabuły do własnego życia to atut ułatwiający odbiór dzieła. Dla wielu czytelników w tym przedstawicielek płci pięknych najważniejsza okazuje się jednak szansa, na utożsamianie się z bohaterami. Fabuła ujmująca konkretny problem z wielu perspektyw pozwala też  dokonywać swobodnej oceny postaw innych.


 Mistrzynie powieści obyczajowych — poznaj najlepsze autorki
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/mistrzynie-powiesci-obyczajowych-poznaj-najlepsze-autorki


Kobiety potrafią docenić dobre romanse. To, że panie wolą kryminały, czy thrillery od miłosnych historii nie oznacza, że gatunek odszedł w zapomnienie. Wciągające, pełne namiętności romansidła nadal mają rzeszę wiernych fanek. Nie można się dziwić. Opowieści, które gwarantują silne wzruszenia, zawsze będą cieszyć się zainteresowaniem. Miłość, czy przyjaźń to przecież uczucia, których potrzebuje każdy.


  Gorące romanse nie tylko na zimowe wieczory
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/gorace-romanse-na-zimowe-wieczory


Książki erotyki także cieszą się popularnością. Literatura erotyczna rozbudza wyobraźnię i zaostrza apetyt na seks. Dobra lektura może stać się swego rodzaju afrodyzjakiem rozbudzającym libido. Co więcej. Czytanie o miłosnych perypetiach innych częstokroć staje się inspirującym wskaźnikiem. „Podglądając” literackich kochanków, możemy uzyskać podpowiedź,  jak uatrakcyjnić pożycie.


 Książki erotyki, po które warto sięgnąć
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/erotyki-ktore-warto-siegnac


Kobiety chętnie czytają w podróży. Nie chodzi tu jedynie o dalekie wojaże. Monotonna jazda pociągiem, czy samochodem wielu skłania do lektury. Panie potrafią jednak wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by czytać. W drodze do czy z pracy często czytują w tramwajach, czy autobusach. Oczekując na transport, także sięgają po książki. Gdy nadejdzie natomiast czas na daleką podróż, są świetnie przygotowane. Przewidują długość i czas każdego pobytu, tak by zaplanować spakowanie odpowiedniej ilości lektur.


Z książką w podróży
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/z-ksiazka-w-podrozy


Kobiety lubią poezję. Poetycka, bezkresna przestrzeń zachęca panie do zadumy. Zaczytane w wierszach, limerykach, czy fraszkach szukają cennych sentencji. Doskonale wiedzą przecież, że jedno właściwie dobrane słowo potrafi zmienić wszystko. Poezja pozwala paniom nieco zwolnić. Na chwilę zatrzymać się i skupić na własnych emocjach. Tyle cennych i ważnych momentów potrafi przecież umknąć naszej uwadze.


 Czy kobieta jest poezją?
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czy-kobieta-jest-poezja


Ebooki dla kobiet. To, krótkie zdanie kryje wiele prawdy. Okazuje się, że panie już dawno doceniły książki elektroniczne. O ile w domowym zaciszu kobiety nadal wolą kontakt z tradycyjną książką, nie rezygnują z nowoczesnych rozwiązań. Na urlop, wycieczkę w dalszą podróż, panie wolą zabierać ebooki. Na korzyść tej formy przemawia wymiar praktyczny. Na dowolnym czytniku można zgromadzić wiele tytułów. Nie trzeba przy tym dźwigać zbędnych ciężarów.


Czytaj więcej za mniej, czyli ebookowe szaleństwo
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytaj-wiecej-czyli-ebookowe-szalenstwo


Oczywiście, bez względu na wskazania i analizy, należy pamiętać, że każda kobieta ma własne, indywidualne upodobania. By wybrać najlepszą, książkę dla danej pani, warto bliżej ją poznać. Można także zastanowić się, co kryje kobiece serce. O czym najczęściej myślą i marzą kobiety.


Co kobietom w duszy gra?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kobietom-duszy-gra

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl