Gdyby ocean milczał

| Dodano: 19 wrzesień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca powieść obyczajowa z elementem romansu i erotyku. Autorka powieści to doceniona przez czytelników Anna Wysocka-Kalkowska. Możemy więc być pewni, że obrazowych opisów emocji, zdarzeń, miejsc, dźwięków, czy zapachów, nie zabraknie.

Przyjdzie nam poznać wyjątkową historię. Bohaterów, których napotkamy, bardzo boleśnie doświadczył los. Ich bliscy zginęli w ataku terrorystycznym przeprowadzonym nad paryską Sekwaną przez Islamskiego zamachowca. Od tego momentu w ich życiu zmieniło się wszystko. Żałoba to trudny czas, ale świat nie zamierza zatrzymać się nawet na moment.

„Póki szumi ocean, póki wieje wiatr, póki świeci słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień... wszystko może się zdarzyć”. – Anna Wysocka-Kalkowska
To wzruszająca opowieść o bólu po stracie, nieukojonej tęsknocie, tolerancji, a także o marzeniach, radości płynącej z wewnętrznej odnowy oraz „rozkładaniu skrzydeł”.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/gdyby-ocean-milczal ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Gdyby ocean milczał"

Opinia

Awatar użytkownika

Piękna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, ale nie tylko, to też wspaniała historia splątanych losów wielu bohaterów. Życie pisze dla nas różnokolorowe scenariusze, ale też my sami odmalowujemy koloryt codzienności. Tak wiele ciekawych aspektów poruszono w powieści, że trudno je wszystkie przytoczyć, ale może choć do tych najważniejszych się ustosunkuję. Przede wszystkim fascynujące marzenia, nie można bać się je realizować, walczyć o możliwość oddania się pasji, czasem wbrew bliskim posłuchać tego, co głęboko w sercu ukrywa się. Nie powinniśmy pozwalać na to, aby ktoś nas ograniczał, a zwłaszcza my sami. Bardzo przekonująco oddano pozytywnego ducha spełnienia, szybowania tam, gdzie czeka zrozumienie i zadowolenie. W wielu sytuacjach identyfikowałam się z bohaterkami powieści, i to właśnie cenne, że nie z jedną, ale z kilkoma, gdyż w każdej z nich znalazłam cząstkę siebie, z dzieciństwa, młodości i dojrzałego wieku. Anna Wysocka-Kalkowska potrafi z ogromną dojrzałością zajrzeć w najskrytsze zakamarki różnych osobowości, nadać im głębię i rozmach. Postaci są wielowymiarowe, ciepło potraktowane, ale nie stworzone cukierkowo. To wielka sztuka przemówić poprzez nie do czytelnika, nadać im realistyczną formę, ustanowić kimś bliskim.


https://bookendorfina.blogspot.com/2020/02/gdyby-ocean-milcza-anna-wysocka.html

3 sierpień 2020 13:12

Opinia

Awatar użytkownika

,, Gdyby ocean milczał" Anny Wysockiej-Kalkowskiej od @wydawnictwopsychoskok to przepiękna historia, w której jest pełno emocji a także tajemnic. Pokazująca, że w życiu każdego człowieka ważna jest prawda a kłamstwo choćby najmniejsze i tak zawsze wyjdzie na jaw. Treść powieści wzrusza, historia pięknie się rozwija, chcemy być tam gdzie bohaterzy. Jest to książka mądra i pełna ciepła. Historia subtelnie opowiedziana dającą nadzieję na to, że nasi najbilżsi po śmierci są naszymi aniołami. Skłaniająca do refleksji nad życiem. Piękna okładka również mnie zachwyciła

,, Powieść o obecności oraz jej braku. O bólu po stracie i radości z odnowy. Marzeniach - ich spełnianiu i niespełnianiu.
O rozwijaniu skrzydeł - czasami anielskich.

Zdarzył się zamach islamskiego terrorysty nad Sekwaną w Paryżu, który odebrał życie wielu ludziom, bo znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu. Matce odebrał córkę, siostrze - siostrę, córcę-matkę. I nic już po tragicznej śmierci Isabelle nie było takie samo, chociaż dla tych, którzy pozostali, świat się nie skończył...
Goraco polecam
https://www.instagram.com/p/CCOM9wCJIKD/

6 lipiec 2020 10:07

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl