Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały

| Dodano: 10 grudzień 2014 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Nigeria, koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Uwolniona od kolonializmu, pogrążona w wojnie domowej, zwaną Biafrańską. W Polsce panuje komuna, na półkowych sklepach znaleźć można jedynie ocet. W Afryce nie ma wody. Nie tylko tej do kąpieli, często nie ma nawet wody do picia. A upał niemiłosierny. W takich warunkach przyszło pracować naukowcom i pracownikom uniwersytetów, którzy wyjeżdżając m.in. do Afryki w ramach „handlu zagranicznego”, zasilali swoją kadrą nowo powstające uczelnie oraz instytucje naukowe. Ich podróże miały różną motywację: od czysto przygodowej, po rodzinne, finansowe na politycznych kończąc. Autorka, Jadwiga Wojtczak-Jarosz, w książce pt: „Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”, wspomina, jak zetkniecie się z tak odmienną kulturą ma wpływ na człowieka z Europy oraz odwrotnie – jak cywilizacja zachodu jest odbierana przez Afrykańczyków – lud plemienny wzrastający często w tajemniczym świecie pogańskich wierzeń i ludowych tradycji. Zapoznaj się z niezwykłymi losami bohaterów wspomnień „Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” – a nie spojrzysz na świat tymi samymi oczami.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/kobiety-afryki_p399 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały"

Na Czarnym Lądzie

Niewiele. Czuję się niesamowicie rozczarowana tą skromną pozycją. Feliks wyjeżdża z komunistycznej Polski, zostawiając w kraju swoją Dzidzię (wbrew temu, co Wam się nasuwa na myśl, to jego żona) i zaczyna poznawać dziki ląd. Inna kultura, inne choroby, inni ludzie. Polak w buszu, dosłownie. Pierwsze, co przykuło moją uwagę, to styl. Zupełnie nie przypadł mi do gustu. Większą frajdę niż czytanie (choć czwartą część lektury przyswoiłam z niejakim zainteresowaniem, spodziewając się, na próżno, że...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl