Lubimy czytać lekkie i przyjemne książki

Obrazek artykułu
Wiele mówi się o korzyściach płynących z czytania ambitnych lektur. Okazuje się jednak, że najbardziej lubimy czytać lekkie i przyjemne książki. Poznajmy więc kilka takich pozycji.

Każdego roku badania stanu czytelnictwa w Polsce dowodzą, że czytamy za mało. To dlatego bardzo często organizowane są wszelkiego rodzaju wydarzenia mające zachęcić nas do sięgania po lektury. Zwraca się uwagę, że czytanie to prozdrowotna aktywność i jedna z najatrakcyjniejszych form spędzania czasu wolnego. Mówi się o tym, jak bardzo nasz mózg lubi czytać. A czy ma znaczenie, co czytamy? Okazuje się, że tak. Im więcej emocji wywołała w nas książka, tym lepiej.


Najbardziej lubimy czytać lekkie i przyjemne książki. To one wprowadzają nas w dobry nastrój i pozwalają miło spędzić wiele chwil. Zalety płynące z obcowania z ambitną literaturą oczywiście są nieocenione, ale czasem trzeba pozwolić sobie, na nieco lżejsze pozycje. W końcu w czasie wolnym od obowiązków czytanie przede wszystkim ma zapewniać nam rozrywkę.


Poznajmy więc kilka lekkich i przyjemnych książek. Każda z nich pozwoli nam przyjemnie spędzić czas. Będzie to relaks oferujący jedynie przyjemne doznania. Warto więc korzystać.


„Cząstka pomarańczy” to delikatna powieść ukazującą prawdziwą, czystą i delikatną miłość. Ważnym motywem jest także konieczność podejmowania decyzji. Główna bohaterka to młoda Maja. Stopniowo wkracza ona w dorosłe życie i stara się wybrać dla siebie najkorzystniejszą drogę. Dokonanie wyboru, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie bestsellera, nie nastręcza jej trudności. Sytuacji, w których należy przemyśleć każdy krok, jest jednak o wiele więcej. Starają się realizować marzenia, Maja niejednokrotnie znajdzie się w skomplikowanym położeniu. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie sytuacji trudnych, a nawet tragicznych. Po ciężkim okresie zawsze jednak nadejdzie ten przyjemny. Ta lekka powieść ukaże nam siłę prawdziwej miłości. Uczucia, które może zaradzić każdej trudności.


Książka do nabycia na stronie:http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy


Lubimy czytać lekkie i przyjemne książki, które opisują bardzo realistyczne historie. Chcemy bowiem móc przeżywać wraz z bohaterami każdą chwilę. Śmiać się, gdy przydarza i mi się coś wesołego i wzruszać, kiedy spotykają ich problemy.


Piękna powieść obyczajowa, która opowiada wyjątkową historię dojrzałej miłości to „Pierścionek z cyrkonią”. Przekonamy się, że prawdziwe uczucie nigdy nie umiera. Bliskie sobie serca zawsze znajdą wspólną drogę. Tak właśnie zdarzyło się w przypadku głównych bohaterów. Wspólnie kończyli oni szkołę średnią i wierzyli, że spędzą ze sobą całe przyszłe życie. Egzamin dojrzałości okazał się jednak dla nich złośliwy. Zdana matura przed każdym z nich otworzyła nowe możliwości. Z czasem pochłonięci obowiązkami, podążyli w zupełnie innych kierunkach. Niebawem, po wielu latach spotkają się ponownie. Ich drogi zejdą się w Paryżu. Stolicy miłości, która miejmy nadzieję, pozwoli im na nowo zbliżyć się do siebie. Nie będzie to łatwe skoro każde z nich ma za sobą trudną przeszłością i masę skomplikowanych doświadczeń. Czy dojrzałej relacji będzie dane rozkwitnąć na nowo?Przyjemna książka, która skłoni nas do refleksji to powieść „Sięgając marzeń”. Powieść przekonana nas, że nie warto rezygnować z marzeń, bo próba ich realizacji, może naprawdę wiele zmienić w naszym życiu. Zrozumiemy to, poznając trzy bohaterki. Przyjaciółki jeszcze ze szkolnych lat, które, choć dawno ułożyły sobie  życie, nigdy nie zapomniała o łączącej ich więzi. Kiedy Iza zechce odnaleźć swoją biologiczną matkę, Tolka i Ewka zechcą jej towarzyszyć. Wyruszą więc w podróż, licząc, że jednocześnie będą mogły spełnić niektóre swoje marzenia. Żadna z nich nie jest jednak gotowa na to, co je czeka. Wydarzy się naprawdę sporo, a każde zdarzenie będzie miało istotne znaczenie. Niespodziewane zwroty akcji sprawią, że trudno będzie nam oderwać się od lektury. Na atrakcyjność pozycji wpływają też błyskotliwe dialogi.


Książka do nabycia na stronie:http://www.psychoskok.pl/produkt/siegajac-marzen


Lekka i przyjemna powieść obyczajowa, którą warto polecić to także „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Motywem przewodnim jest miłość. Będziemy mogli wyniknąć w świat wewnętrznych przeżyć zakochanej kobiety. Pełno w nim emocji, które czasem popychają do nierozważnych działań. Kochająca kobieta potrafi bowiem wiele poświęcić, zaryzykować, czy zmienić tylko po to, by wybranek jej serca chciał obdarzyć ją uczuciem. To niezwykłe, jak bardzo niektórym paniom brakuje męskiego ciepła. Będziemy przyglądać się wielu odcieniom uczuć. Dostrzeżemy, jak wiele potrafią one zmienić w życiu. Stopniowo wczytując się w fabułę, w korzystniejszym świetle też ujrzymy też banalną codzienność. Czasem warto uważnie rozejrzeć się dookoła i docenić to, co już mamy. To pozytywna lektura na pewno nas o tym przekona.Te kilka wskazanych pozycji na pewno warto przeczytać. Dostarczoną nam one lekkich i pozytywnych emocji. Z całą pewnością zachęcą nas także, by sięgać po kolejne, równie optymistyczne lektury.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl