Mitek

| Dodano: 12 styczeń 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Zestaw dwóch bajek w wersji polskiej i niemieckiej oraz audiobook dołączony do wersji niemieckiej.

Głównym bohaterem bajeczki jest mały Kacperek, który zaprzyjaźnia się ze ślimakiem. Jak to w bajkach bywa, to małe zwierzątko potrafi mówić, co znacznie ułatwia ich relacje. Oboje spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, a znajomość rozrasta się i przybiera na sile. Któregoś dnia podczas spaceru nad jezioro, ślimak oznajmia, że jest tu tak pięknie i chciałby zostać już tu na stałe. Kacperkowi zrobiło się bardzo przykro, że przyjaciel chce go zostawić, ale zrozumiał, że każdy szuka swojego miejsca na ziemi, w którym będzie szczęśliwy i zadowolony. Przyjaźń przetrwała – chłopiec ze ślimakiem spotykali się tak często, jak było to możliwe.
Bajka uczy, że prawdziwa przyjaźń przetrwa zawsze i wszędzie, a żadna odległość nie jest w stanie zerwać tak silnych więzi.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/mitek/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Mitek"

Opinia

Awatar użytkownika


Przyjaźń niejedno ma imię. Ale czy możliwa jest przyjaźń między dzieckiem a ślimakiem? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w książce Jolanty Barthel „Mitek”. Tytułowy Mitek, to ślimak, którego pewnego deszczowego dnia na działce u swojej cioci spotyka Kacperek. Dzięki ślimakowi w ciągu kilku dni poznaje tajemnice ogrodu, poznaje zwierzęta go zamieszkujące. Wszystko dzięki Mitkowi, który opowiada Kacperkowi o balu, na który schodzą się wszystkie zwierzątka zamieszkujące w okolicy.
Książeczka wydana jest w małym formacie, z miękką okładką, a sama historia nie jest długa. Całości dopełniają cudne rysunki, które wykonane zostały przez sama autorkę, a które bardzo cieszą oko. Dzięki temu, świetnie sprawdzi się dla dzieci, które lubią poszerzać swoje horyzonty, oraz które fascynują się roślinami i zwierzątkami.
Ujmujące ilustracje, bardzo dobrze skomponowana całość powodują, że książeczka mnie i moja starsza córkę urzekła.
https://www.instagram.com/p/Brs1opQBYWG/

2 styczeń 2019 11:41

Nowa opinia

Recenzje dla: "Mitek"

Ślimak i ja

„Podobieństwa czynią przyjaźń radosną, różnice ciekawszą” – pisał Ruthven Todd, szkocki poeta, pisarz i artysta. Jednak nawet on, mimo iż obdarzony niezwykłą wyobraźnią, tworzący między innymi książki dla dzieci, czyniąc uwagę dotyczącą przyjaźni nie spodziewał się zapewne, że tym przyjacielem, tak różnym od nas, mógłby zostać ślimak… I to nie byle jaki ślimak, ale sam Mitek, obdarzony dużą rodziną mieszkaniec ogrodu ciotki Emmy… Zanim jednak poznamy Mitka i przekonamy się, czy przyjaźń pomiędzy małym...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl