Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Obrazek artykułu
Niebawem na rynku wydawniczym ukażą się wyjątkowe książki dla młodszych i starszych czytelników. Już teraz warto poznać je bliżej.

Każdego miesiąca na rynku wydawniczym ukazuje się cała masa nowych pozycji.  Oczywiście nie będziemy w stanie sięgnąć po wszystkie, dlatego warto śledzić nowości i zapowiedzi, by zawczasu zwrócić uwagę na książki, które zaspokoją nasze czytelnicze oczekiwania.


Wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla czytelników, kilka wyjątkowych propozycji. Pośród marcowych i kwietniowych zapowiedzi znajdziemy książki dla młodszych i starszych czytelników.


Na szczególną uwagę zasługuje pozycja  „Serniki Słodkie i wytrawne”, ponieważ zbliża się Wielkanoc i w żadnym domu nie powinno zabraknąć sernika.


Autorka, Renata Czelny-Kawa prowadzi blog - Raj dla Podniebienia i  specjalizuje się w pieczeniu serników w różnych smakach i odsłonach. Doświadczenie autorki sprawia, że możemy być pewni, że wewnątrz ksiazki odnajdziemy przepisy, które na pewno nas nie rozczarują.  Wewnątrz znajdziemy między innymi serniki owocowe, kawowe, z kajmakiem, z lawendą, z kasztanami i chilli, cytrusowe, z włoskim mascarpone i ricottą, a także serniki wytrawne – z kalafiorem i łososiem, brokułowy na zimno czy z marchewką i groszkiem.

czytelników.

 

„Serniki Słodkie i wytrawne” to nie tylko zbiór sprawdzonych przepisów, ale również ciepła opowieść o dzieciństwie i miłości do pieczonego przez babcię ciasta. Dzięki krótkim, osobistym rozdziałom bliżej poznamy autorkę i zrozumiemy jak narodziła się wielka miłość do serników.


Premiera 24/03/2017

 

 


Kolejną zapowiedzią jest książka "Ptaki - cudaki i inne zwierzaki" autorstwa Adama Cichego. Swą zawartością pozycja obejmuje trzy bajki skierowane do dzieci w każdym wieku.


Głównymi bohaterami wesołych opowieści są ptaki, które zamieszkują lub cyklicznie odwiedzają nasz kraj. Jak łatwo się domyśleć wielobarwny świat ptasich przyjaciół jest bardzo bogaty, ponieważ ptaki różnią się od siebie wyglądem, upodobaniami i charakterem.

Ptaki będziemy obserwować w najróżniejszych sytuacjach, dzięki czemu zdamy sobie sprawę, że tak jak my, miewają problemu, marzenia, plany na przyszłość oraz całą masę wad i zalet.

 

Możliwe, że rozczuli nas historia wróbelka, który zapragnął wyruszyć do Afryki. Bardzo prawdopodobne, że spróbujemy ocenić, który ptak zasługuje na miano najzdolniejszego śpiewaka, a który na przydomek nieznośnego gaduły.  Spotkamy także rezolutne, skore do nauki ptaszki, wytrawnych lotników, miłośników wędkarstwa, czy nieznośnych figlarzy. Poznać warto wszystkich, tym bardziej, że każda z opowieści kończy się morałem.


Premiera 07/03/2017

 


 

Kolejna zapowiedz to niecodzienna książką o ponadczasowej  wymowie - „Wykop”. Prozę autorstwa Andrieja Płatonowa przetłumaczył dla polskich czytelników  Aleksander Janowski.


Jest to pozycja z pogranicza prozy egzystencjalnej i absurdu odzwierciedlająca jednak sowiecką rzeczywistość. Jak zapewnia Aleksander Janowski to zamierzona przez Płatonowa mieszanka pustej nowomowy partyjnej, języka „chłopsko-robotniczego” i pozornie bezsensownego gaworzenia.


Czytając „Wykop” trafiamy na lekcję historii sprzed 80 lat, czyli z czasów tworzenia sowieckiego socjalizmu, pierwszego planu pięcioletniego, „rozkułaczania” chłopów i przymusowego wcielania do kołchozów.  Płatonow ukrył pod właściwym tylko jemu językiem okrutne realia 1930 roku. Niektóre sceny są jakby żywcem wzięte z jakiegoś super naturalizmu i Zola przy tym to prztyczek. Jednocześnie sarkazm, przesunięcia w farsę, tragikomedię, ironię, ale jakże surową,…np.: „…zaczął upadać w wierze proletariackiej i zapragnął udać się w głąb miasta, by pisać tam szkalujące oświadczenia i organizować różne konflikty w celu osiągnięć organizacyjnych”.


Dzięki książce zanurzymy się w tragifarsę, wnikając w czasy, kiedy wszelkie działania miały na celu wzmacnianie tworzenia kołchozów i torować ludzkości drogę w świetlaną przyszłość „na czele planety całej.”


Premiera 20/04/2017
Na uwagę zasługuje także książka "Druga strona Anioła" Oliwii Szadkowskiej, która wprowadzi nas w mistyczną przestrzeń, byśmy na moment mogli oderwać się od szarej rzeczywistości.  


Główną bohaterka książki jest nastoletnia Ann, która zdaje się całkiem przeciętna. Ann jak każda nastolatka uczęszcza do szkoły, słucha ulubionej muzyki i marzy o miłości. Nadejdzie jednak dzień, który odmieni jej los.


Niespodziewany gość, którym okaże się Kupidyn sprawi, że przyziemna rzeczywistość zacznie przeplatać się z wymiarem mistycznym. Niebo stanie tuż obok, ale przecież jest jeszcze rzeczywistość…

 

"Druga strona Anioła"  to niezwykła historia o miłości i szukaniu szczęścia w życiu z Aniołami w tle. Premiera 27/02/2017
Wszystkie nowości Wydawnictwa Psychoskok znajdziemy na stronie:
http://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/zapowiedzi/Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl