Co czytać? – premiery kwietnia

Obrazek artykułu
Z utęsknieniem wyczekiwana wiosna w końcu nadeszła. Czas więc zastanowić się, co czytać. Pojawiają się interesujące nowości. Książkowe premiery kwietnia miło zaskoczą fanów prozy i poezji.

 Wiosną poszukujemy energetycznych nowości książkowych. Takich, które wniosą do domowych biblioteczek powiew świeżości. Przeczytane książki pora odłożyć na zasłużony odpoczynek. Z czasem z przyjemnością będziemy mogli do nich powrócić. Teraz warto jednak sięgnąć po nowe tytuły. Niech będą to pozycje, które dostarczą nam masę wrażeń i takie, od których trudno będzie nam się oderwać.


TOP 10 książek na wiosnę 


Co czytać? To jedno z najczęściej zadawanych przez czytelników pytań. Wszyscy poszukują bowiem podpowiedzi, która naprowadzi ich na ciekawe i wartościowe książki. Takie, których czytanie będzie pasjonującą przyjemnością. Premiery kwietnia z całą pewnością będą w stanie spełnić ten warunek. Warto się o tym przekonać.


Premiery kwietnia miło zaskoczą fanów prozy i poezji. Autorzy dołożyli wszelkich starań, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców.


Handlarz obrazów, Leszek Mierzejewski

PREMIERA – 09.04.2020

Kategoria: kryminał, powieść

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/handlarz-obrazow


Świetny kryminał, który ujawnia arkana więziennej rzeczywistości. Akcja toczyć będzie się za murami, ale możemy być pewni, że więzienie nie jest bezpiecznym miejscem. Ten pełen niesprawiedliwości, zdemoralizowany świat rządzi się swoimi prawami.


Zbyszek trafi do więzienia na skutek niesłusznego oskarżenia, a następnie skazania za morderstwo. Wymiar sprawiedliwości uzna, że jest winny zabicia swojej przyjaciółki Jagody. Brak dowodów mogących potwierdzić jego niewinność postawił go w sytuacji bez wyjścia. Przed nim konieczność długoterminowej odsiadki. Niesłusznie odbywana kara może drastycznie odbić się na jego psychice. Tutaj bez szwanku przetrwają tylko najsilniejsi. Jako malarz pasjonat Zbyszek zacznie prowadzić zajęcia resocjalizacyjne. Dzięki temu pozna więzienne obyczaje, nauczę się tamtejszego slangu i zdobędzie zaufanie osadzonych. Nie wszyscy z nich będą jednak traktować kontakt ze sztuką poważnie. Dla wielu to jedynie szansa, by na moment opuścić cele.


Książka w ofercie przedsprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/885-handlarz-obrazow.html


Dla Zbyszka obcowanie ze sztuką to swojego rodzaju forma terapii. W tym pełnym niesprawiedliwości i brutalności wymiarze jakoś musi sobie radzić. Nie traci przecież nadziei, że pewnego dnia prawda pozwoli mu odzyskać wolność. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Jest to pasjonująca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o mężczyźnie wystawionym na najcięższą próbę. Przekonamy się, jak wiele może znieść uwięziony niewinny.


Żywy język, charakterni bohaterowie i realistyczne opisy sprawiają, że tę pozycję czyta się z zapartym tchem. W książce nie brakuje obrazowych opisów brutalnych i intymnych więziennych scen. Tej historii długo nie da się zapomnieć.


W poszukiwaniu źródła. Kim jesteśmy i skąd pochodzimy, Łukasz Kulak

PREMIERA - 08.04.2020

Kategoria: literatura historyczna

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/w-poszukiwaniu-zrodla-kim-jestesmy-i-skad-pochodzimy/


Ta poparta dowodami pozycja ukazuje prawdę na temat roli człowieka na Ziemi. Wiele źródeł wspomina, że znali ją już nasi dawni przodkowie. Niestety, oficjalnie prezentowana przez środowiska naukowe wiedza pomija wiele ważnych szczegółów. Celowo zataja się również istotne fakty. Potwierdzają to rzetelne badania naukowe oraz niezależne relacje.


Materiały zaprezentowane w książce potwierdzają, że życie nie kończy się po śmierci. Ludzki byt ma bowiem wiele wymiarów, a rzeczywistość postrzegana w głębszym wymiarze ma charakter metafizyczny. Wskazane zostały także blokady percepcyjne. Zrozumiemy, że u ich podstaw leży wiele obszarów wytworzonych przez materialistyczną cywilizację XXI wieku.


Książka w ofercie przedsprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/887-w-poszukiwaniu-zrodla-kim-jestesmy-i-skad-pochodzimy.html


Książka wskazuje, że człowiek to istota wielowymiarowa, a świat jest tylko pozornie fizyczny. Stwierdzenie to zrozumiemy, wczytując się w kolejne z omówionych treści. Celowo zostały one obrazowo opisane. Dzięki temu w pewnym sensie będziemy mogli odbyć wyobrażaną podróż do odmiennych wymiarów rzeczywistości.


Ludzie nie są jedynymi mieszkańcami wszechświata. Po lekturze tej książki w pełni to zrozumiemy.


Premiery kwietnia wychodzą naprzeciw nie tylko fanom prozy. Miłośnicy poezji oraz zabawnych fraszek również będą mile zaskoczeni. Dla tej grupy odbiorców w kwietniu pojawią się dwie pozycje.


Słońce za mgłą, Barbara Wrzesińska

PREMIERA – 24.04.2020

Kategoria: poezja

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/slonce-za-mgla/


Przesycony emocjami tomik poetycki. Przez pryzmat poezji będziemy mogli dostrzec sytuacje znane nam z codziennego życia. To dlatego, każdy natrafi na skłaniający do refleksji wiersz. Wspomniane zostały radosne chwile, poczucie szczęścia, miłość oraz marzenia. Nie zabrakło zachwytu nad otaczającym światem oraz codziennością. W tomiku pojawiły się również odniesienia do zdarzeń wywołujących złość, poczucie rozczarowania, czy smutek. Nie zabrakło żadnej emocji, bo przecież nimi utkane jest nasze wnętrze.


Jest to piękna, refleksyjna poezja.


Książka w ofercie przedsprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/884-slonce-za-mgla.html


Ten tomik uczy wyciągać wnioski z każdej przeżytej chwili. Losu nie da się przewidzieć, ale pogodzeni z jego zmiennością,, będziemy gotowi, by przyjąć to, co nam przyniesie.

Jak naprawić stracony czas, który dawno już zgasł,

zostawił w życiu pustkę ni czym żałobną chustę.

Jak naprawić błędy i żal,

gdy czas się nie cofnie nam i prowadzi donikąd,

gdzie nie ma już pytań,

bo z czasem jak wszystko znikną...” - Barbara Wrzesińska


Dzikie ogrody, Wojciech Łęcki

PREMIERA – 07.04.2020

Kategoria: humor i satyra

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/dzikie-ogrody-wydanie-ii/


Z tym przezabawnym zbiorem fraszek śmiać będziemy się ze znanych nam z życia codziennego sytuacji. Autor, jako wzięty satyryk dowiódł, że właściwie dobrane słowa, w niewielkiej formie potrafią zawrzeć wszystko, co najważniejsze. Ironia, groteska, humor i satyra pozwoliła w prześmiewczy sposób odnieść się do społecznych oraz narodowych wad. Z całą pewnością każdy czytelnik odnajdzie tekst, który skłoni go do refleksji, choć bawić będą wszystkie.


Utwory zebrane w tej pozycji gwarantują czytelnikom prawdziwą intelektualną biesiadę.


Książka w ofercie przedsprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/886-dzikie-ogrody-wydanie-ii.html


Kolejne działy pozycji celowo zostały podzielone na bujne „ogrody”. Natrafimy w nich na gąszcz błyskotliwych utworów. W trakcie czytania będziemy przechadzać się słownymi alejkami, które zawsze prowadzą do klarownej, wartej zapamiętania puenty.

Po tę optymistyczną pozycję powinien sięgnąć każdy, kto ma ochotę na świetną zabawę.


Człowiek wilkiem człowiekowi?

- Nigdy w życiu! - wilk odpowie.

- Niechybnie dam się odłowić,

gdy wilk będzie człowiekiem wilkowi”. - Wojciech Łęcki


Zaprezentowane premiery kwietnia wskazały, co warto przeczytać. Są to pozycje, które doskonale wpisują się w wiosenną aurę. Wszyscy chcący być na bieżąco z książkowymi nowościami, powinni natomiast, co jakiś czas spojrzeć na ZAPOWIEDZI. Pośród nich książkę dla siebie znajdzie każdy.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl