Co przeczytać? – zapowiedzi lutego

Obrazek artykułu
Zimowa aura w tym roku zawiodła. Śnieżne zabawy nie umilą nam wolnego czasu. Na szczęście na czytelniczą rozrywkę zawsze możemy liczyć. Wystarczy zastanowić się, co przeczytać? Książkowe zapowiedzi lutego z pewnością nas nie rozczarują.

Wraz z nadejściem zimy liczymy się z chłodem, a nawet przenikliwym mrozem. Oczekujemy jednak, choć odrobiny zimowej zabawy, która, jak wiadomo, bez śniegu nie będzie możliwa. Kapryśnej pogodzie, która ostatnimi czasy, potrafił bardzo zaskakiwać, nie sposób zaradzić. Co więc robić, jeśli śnieżne zabawy nie umilą nam wolnego czasu? Warto czytać książki. Czytelnicza rozrywka nie zawodzi nigdy. Nie ważne, jaka będzie aura, skoro o niezapomniany klimat „zadba” fabuła wybranej lektury. Pozostaje zastanowić się nad jedną kwestią.


Książki dokumentalne, które warto przeczytać


Co przeczytać? Warto polecić książkowe zapowiedzi lutego. To zaledwie trzy pozycje, które nie bez przyczyny zasługują na uwagę. Każda z nich to odrębna lektura. Różni je więcej niż łączy, dlatego możemy mieć pewność, że czytelnicy o zróżnicowanych gustach będą w stanie zaciekawić się choć jedną z nich. Tym sposobem, pomimo iż na opady śniegu raczej nie mamy co liczyć, wolne chwile będą upływać nam niezwykle przyjemnie.

Co przeczytać?SPRAWDŹ


Poznajmy więc książkowe zapowiedzi na luty 2020. Są to naprawdę ciekawe, należące do odmiennych gatunków literackich pozycje.


A co jeśli? Pytania zmieniające Twój świat, Beata Jusik

PREMIERA – 28.02.2020

Kategoria: książki filozoficzne, inne

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/a-co-jesli-pytania-zmieniajace-twoj-swiat-2


Jest to pozycja, po którą powinien sięgnąć każdy. Zgromadzono w niej bowiem egzystencjalne pytania, na które należy spróbować odpowiedzieć. Wszystko po to, żeby przejąć świadomą kontrolę nad własnym życiem. Każdego dnia jesteśmy zmuszeni dokonywać mniejszych i większych wyborów. Wiele z nich będzie miało wpływ na nasz los. Wątpliwości zawsze mają prawo się pojawiać, ale wykonanych kroków, nie da się cofnąć. Podejmując kolejną ważną decyzję, należy zastanowić się nad jednym zagadnieniem. Czy aby na pewno wszystkie działania podejmujemy z własnej woli? Pozornie może wydawać nam się, jesteśmy samodzielni. Niestety, wpływ innych, oddziałujących na nas osób, latami znacznie modyfikuje nasz sposób postrzegania. Czas się o tym przekonać.

.

. Książka w sprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/877-a-co-jesli-pytania-zmieniajace-twoj-swiat.html


W tej książce odnajdziemy pytania, które pozwolą nam przejść proces przemiany. Udzielając na nie szczerych odpowiedzi, zdamy sobie sprawę, czego naprawdę pragniemy. Lepiej rozumiejąc samych siebie, łatwiej wyznaczaymy drogę do sukcesu i szczęścia.Rozplatając warkocz Papuszy, Leszek Mieszczak

PREMIERA – 19.02.2020

Kategoria: duchowość, powieści, psychologiczna sensacyjna

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/rozplatajac-warkocz-papuszy


Pełna tajemnic powieść psychologiczno-sensacyjna, która wskazuje, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i kreuje przyszłość. Akcja rozpoczyna i kończy się w hospicjum. Wykorzystanie klamrowego układu pozwoliło obrazowo ukazać krąg życia. Poznając losy głównego bohatera, zrozumiemy, jak wiele można odkryć w trakcie podróży w głąb siebie. W życiu tej postaci wszystko zaczęło się w momencie odnalezienia na polu cygański lalki. Owa pacynka zapoczątkowała serię nietypowych zdarzeń.


Książka w sprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/876-rozplatajac-warkocz-papuszy.html


Wspomniane wydarzenia to nie tylko przygody. Najważniejsza okazała się bowiem wędrówka, dzięki której bohater odbył drogę, pozwalającą odkryć własne przeznaczenie. Co więcej, zgłębiając przeszłość, sięgnął dalej, niż mógł się spodziewać. Pomimo iż życiowa ścieżka tego bohatera pełna jest sytuacji niespodziewanych, momentami wręcz magicznych, on nigdy nie obawia się kroczyć dalej. Jego największą siłą pozostaje bowiem wiara w Boga.

W trakcie lektury przyjdzie nam także zmierzyć się z przykrymi, momentami dramatycznymi opowieściami z czasów wojny. Pozytywnie magnetyzowanie będzie natomiast ukazana miłość, odwaga i zdolność do poświęceń oraz szczypta magii ukrytej w cygańskie i kulturze.


Patronat nad książką objęli: Bookendorfina, Oaza recenzji


Bardziej być, Eliza Segiet

PREMIERA – 24.02.2020

Kategoria: poezja

. Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/bardziej-byc


Poruszająca poetycka opowieść autorstwa uznanej w Polsce i na świecie poetki Elizy Segiet. Mowa będzie o tym,, co w życiu najważniejsze. Podkreślone zostały sytuacje wzniosłe, mogące przynieść szczęście i ukojenie. Poetka nie pominęła jednak zdarzeń wstydliwych i bolesnych. Ludzką codzienność tworzą bowiem czasem skrajnie odmienne emocjonalnie momenty. Czytać będziemy więc o istocie Człowieczeństwa, obcych nam ludziach, ale i, o sobie samych. Lektura pozycji z całą pewnością skłoni nas do wielu cennych refleksji.


Jedne z wielu wyraźnie zarysowanych wątków tej opowieści to między innymi: porzucanie osób starszych, tematy wywołujące wstyd i gniew, przemoc domowa, alienacja, brak pewności siebie, czy rola kobiet.


Książka do nabycia w przedsprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/878-bardziej-byc.html


Nie pominięte zostały również tematy bardzo aktualne jak: równouprawnienie, kwestie ekologiczne, nieumiejętność radzenia sobie w świecie, uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości. Poetka znana z poruszania egzystencjalnej problematyki, nie zapomniała także o takich kwestiach jak: upływający czas i pragnienie realizowania marzeń. Podmiotem lirycznym pozostaje doświadczona kobieta po przejściach, która rozpoczyna prawdziwe życie.


    Każdą z zaprezentowanych powyżej nowości wydawniczych na luty warto poznać bliżej. Chcąc zawsze być na bieżąco warto natomiast zajrzeć TUTAJ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl