Słońce za mgłą

| Dodano: 26 marzec 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Przesycony emocjami tomik poetycki. Przez pryzmat poezji będziemy mogli dostrzec sytuacje znane nam z codziennego życia. To dlatego, każdy natrafi na skłaniający do refleksji wiersz. Wspomniane zostały radosne chwile, poczucie szczęścia, miłość oraz marzenia. Nie zabrakło zachwytu nad otaczającym światem oraz codziennością. W tomiku pojawiły się również odniesienia do zdarzeń wywołujących złość, poczucie rozczarowania, czy smutek. Nie zabrakło żadnej emocji, bo przecież nimi utkane jest nasze życie.

Jest to piękna, refleksyjna poezja.

Ten tomik uczy wyciągać wnioski z każdej przeżytej chwili. Losu nie da się przewidzieć, ale pogodzeni z jego zmiennością,, będziemy gotowi, by przyjąć to, co nam przyniesie.

„Jak naprawić stracony czas, który dawno już zgasł,
zostawił w życiu pustkę ni czym żałobną chustę.
Jak naprawić błędy i żal,
gdy czas się nie cofnie nam i prowadzi donikąd,
gdzie nie ma już pytań,
bo z czasem jak wszystko znikną...” - Barbara Wrzesińska

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/slonce-za-mgla/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Słońce za mgłą"

Opinia

Awatar użytkownika

Nie sposób nie opowiedzieć o reprodukcjach obrazów, które są uroczym wzbogaceniem tomiku. Aż szkoda, że nie zostały przedstawione w kolorze- z pewnością byłyby jeszcze bardziej zachwycające. Są niezwykle spokojne, pełne delikatności, rozmywające się niczym piękne sny, wskazujące na ogromną bliskość z naturą. Czuć, zarówno podczas lektury, jak i po obserwacji ilustracji, że autorka wprost uwielbia przyrodę. Kwiaty, ptaki i inne zwierzęta, bajeczne krajobrazy są jak żywe. Aż chciałoby się znaleźć w przedstawionym na obrazie miejscu i zobaczyć je na własne oczy. Blask słońca, barwy kwiatów te poetyckie i plastyczne wzajemnie się uzupełniają.

 

Lektura tomiku „Słońce za mgłą” Barbary Wrzesińskiej może stać się okazją do zastanowienia się nad sobą: jaki/ jaka jestem wobec innych ludzi? Jak zachowuję się w swojej pracy, rodzinie, w związku lub po sąsiedzku. Jestem przysłowiowym „wilkiem”, czy może człowiekiem o dobrym sercu? Czy jest coś, co mogę w sobie zmienić?


https://sztukater.pl/ksiazki/item/32214-slonce-za-mgla.html

7 pażdziernik 2020 11:55

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl