Książki rozbudzające wyobraźnię

Obrazek artykułu
Czytanie to prawdziwa przyjemność. W ten sposób można oderwać się od pełnej problemów codzienności, by miło spędzić wolny czas. Warto wiedzieć, że czytelniczy relaks oferują przede wszystkim książki rozbudzające wyobraźnie.

Nie bez przyczyny od dłuższego czasu zachęca się Polaków do czytania książek. Z pewnością wpływ na to ma fakt, że stan czytelnictwa w Polsce nadal nie prezentuje się najlepiej. Dowodzą tego badania corocznie przeprowadzane przez Bibliotekę Narodową. Uzyskane tą drogą informacje pozytywnie wpływają na zwiększenie ilości organizowanych imprez literackich. Ponadto dużo mówi się o potwierdzonych przez lekarzy, naukowców i psychologów, psychofizycznych korzyściach płynących z czytania dla przyjemności, a obok tych danych wskazywane są propozycje książek do czytania.


Dokonanie wyboru lektury wartej poznania wielu osobom przysparza trudności. Nie można się dziwić, skoro na rynku książki znajdziemy tysiące tytułów, a zbiór ten powiększa się każdego miesiąca. Oczywiście czytanie to prawdziwa przyjemność, ale czytelniczy relaks oferują przede wszystkim książki rozbudzający wyobraźnię.


Rzuć wszystko i chodź czytać!


Aby kontakt z literaturą okazał się niezapomnianą, wartościową aktywnością, warto zdecydować się na poznanie jednej z poniżej przedstawionych lektur.


Na pewno wszyscy będą chcieli sprawdzić, co dzieje się „Gdzieś na końcu świata". Już sam tytuł intryguje, pobudzając wyobraźnię, więc jeszcze bardziej poruszy ją fakt, że jest to mafijna, polsko-hiszpańsko-włoska historia jedynej w swoim rodzaju relacji damsko-męskiej. Innymi słowy, nie da się bowiem nazwać uczucia, które pokona wszelkie granice. Główna bohaterka tej opowieści to Monika, która za wszelką cenę pragnie uwolnić się od męża tyrana. Na wymarzone miejsce bezpiecznego azylu upatrzyła sobie Kadyks w Hiszpanii i właśnie tam się wybierze. Los zadecyduje natomiast, że na nowojorskim lotnisku JFK spotka mężczyznę, który właśnie wraca z miejsca, do którego ona chce dotrzeć.


Oryginalny, poruszający wyobraźnię melodramat z intrygującym wątkiem fantastycznym.


Ta opowieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Wątek przemocy w rodzinie emocjonuję, chodź większe znaczenie, ma przemiana, jakiej Monika doświadczy za sprawą tajemniczej La Conchy, Kobiety Muszli.


To historia miłosna ludzi, których przeznaczenie wybiegło poza koniec świata i czasu, jaki pozostał im na realizację marzeń.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/gdzies-na-koncu-swiata/


Książka, która na pewno rozbudzi wyobraźnię kobiet to "Piękny". Jest to mafijna polsko-hiszpańsko-włoska wersja historii o dziewczynie znikąd i mężczyźnie niczym „książę z bajki”, dlatego niezapomnianych wrażeń nie będzie brakować. Bajkowe wyobrażenia o spotkaniu delikatnej księżniczki z walecznym królewiczem zostały nieco wywrócone do góry nogami. Tym razem to dama będzie musiała ratować życie zabójczo przystojnemu mężczyźnie.


W tej powieści akcję napędza wątek gangsterski, przemoc, pieniądze, zazdrość, miłość i seks.


Jest to bardzo współczesna historia, w której tytułowy Piękny, a w rzeczywistości Dominik wpada z samochodem do rzeki, więc potrzebuje natychmiastowego ratunku. Teoretycznie to zdarzenie to zwykły, nieoczekiwany przypadek, ale może właśnie tak chciał los. Przecież w innych okolicznościach najpewniej w ogóle, by się nie poznali.


Przepaść społeczna i ekonomiczna nie będzie w stanie przeszkodzić narodzinom uczucia.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/piekny-druk/


Książki rozbudzające wyobraźnię nie muszą mieć zbyt wielu stron. W końcu liczy się jakość, nie ilość. To dlatego warto czytać poezję.


Rozbudzający wyobraźnię tomik poetycki to "Fantasmagoria". Znalazły się w nim utwory przepełnione najróżniejszymi emocjami. Będzie wzruszająco, momentami poważnie, a chwilami radośnie. Niektóre wiersze kryją w sobie bowiem humor i żart. To pozycja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Właściwie dobrane słowa ułożone w melodyjnych wersach skłaniają do refleksji.


O to życiowa, choć nie pozbawiona magii poezja.


Motywem przewodnim pozostaje wpływ, jaki jedna osoba może mieć na jedno lub wiele żyć.


Książka do nabycia na stronie:  http://www.psychoskok.pl/produkt/fantasmagoria/


Powyżej zaprezentowane pozycje to książki pobudzające wyobraźnię. Poruszone w nich kwestie skłaniają do refleksji. Przeczytanie ich z pewnością zachęci każdego do uruchomienia własnej wyobraźni, a przecież w niej wydarzyć może się wszystko. Poszukujący inspiracji do fantazjowania mogą również zerknąć na 5 książek z przekazem.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl