Polecane książki

Obrazek artykułu
Czytanie to przyjemny i wartościowy sposób na spędzanie czasu wolnego. Z ciekawą lekturą nuda, chandra oraz zły nastrój nie grozi nikomu. Polecane książki to warte przeczytania pozycje, które na długo zapadają w pamięci.

Naukowcy i lekarze dowiedli, że czytanie książek to prozdrowotny relaks. Prawie wszyscy wiedzą już, że zaczytywanie się w lekturach wpływa na powstawanie korzystnych zmian w mózgu, poprawia pamięć i zdolność koncentracji oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Zalety czytania książek wymieniać można długo. Okazuje się jednak, że przede wszystkim czytamy dla przyjemności. Relaks odczuwany w trakcie poznawania ciekawych historii, koi nerwy, pozwalając na moment oderwać się od codziennych trosk. Osoby, których te argumenty nie przekonują, powinny dowiedzieć się więcej na temat tego, Co nam daje czytanie książek – TUTAJ

">

Polecane książki to pozycje warte przeczytania. Opisane w nich historie na długo zapadają w pamięci. Emocjonujące losy przedstawionych bohaterów poruszają, skłaniając do refleksji. To warunki, które najczęściej decydują o tym, że dana lektura zostaje uznana za książkę, zasługującą na szczególną uwagę. Nie jest tajemnicą, że czytelnicy często posiłkują się opiniami innych. Poszukują rekomendacji, co czytać, czy podpowiedzi, jaką książkę warto kupić. Polecane książki należy więc uznać za cenną wskazówkę.

Lubimy czytać polecane książki – SPRAWDŹ DLACZEGO


Tym razem polecane książki należą do różnych kategorii. Literatura faktu stanęła obok opowiadań. Zadowoleni będą więc zarówno fani obszernych pozycji, jak i zwolennicy nieco krótszych form literackich.


Pisanie po ścianie” Grażyny Krynickiej to skłaniający do refleksji zbiór opowiadań. Autorka, która przyznała, że ceni sobie możliwość wyrażania myśli za pomocą tekstu literackiego, tym razem dokładnie przyjrzała się codzienności. Owe obserwacje stały się inspiracją kolejnych opowiadań. Społeczno-obyczajowa tematyka to gwarancja, że ta pozycja będzie zrozumiała dla każdego. Nie zabraknie wzruszeń, momentów zadumy, ale również wesołości. Życie pełna jest przecież różnorodnych emocji.

Podkreślone zostały najważniejsze wartości. Często to, co wydaje się nieistotne, ma fundamentalne znaczenie.

Nic tu nie jest tak oczywiste, jak się pozornie zdaje. I wszystko jest godne uwagi, nawet to, co najbardziej błahe”.

Po tę polecaną książkę warto sięgnąć. Bardzo możliwe, że po skończeniu lektury uznamy, że jak dowodzi autorka w powieści „Drugie życie rzeczy”, ostatnie słowo zawsze należy do życia
Książka dostępna na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/pisanie-po-scianie/


Autobiografie, pamiętniki, dzienniki to lektury zawsze dostarczające silnych emocji. Czytając je, poznajemy bowiem losy innych ludzi. Pośród polecanych książek znalazły się pozycje należące do tego gatunku.


Przez piekło do Wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom IGregorego Kocota to pełna wstrząsających szczegółów autobiografia. Wzruszeń nie będzie brakować, bo autor odważył się opowiedzieć o swoim wieloletnim pobycie w Niemczech. Kraj ten nigdy go nie rozpieszczał, dlatego wielokrotnie wędrował emocjonalnymi i duchowymi zakrętami. Niestety, nie obyło się bez konfrontacji z kościołem, sektami, policją i wymiarem sprawiedliwości. Autor w przykrych okolicznościach przekonał się, jak bezwzględne potrafią być niemieckie urzędy, czy tamtejsze więzienia.


Trudności, których na obczyźnie nigdy nie brakowało, odcisnęły piętno na kondycji psychicznej autora. Następstwem tego był moment, gdy doszło do utarczek z żoną i rodziną. Wszystkie te okoliczności wpłynęły na słabość Gregorego do alkoholu.

Jak walczyć, gdy brak już sił? Co zrobić, by uwolnić się od uzależnienia od alkoholu? Jak prosić o wsparcie Boga?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziemy w książce. Pozycja ta polecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z podstępnym uzależnieniem. Szczególnie takim, które poniosły już wiele porażek w walce z nałogiem, tracą już resztki nadziei i wiarę oraz zaczynają wierzyć, że czekaj je długi i marny koniec.


Autor ma nadzieję, że po przeczytaniu tej książki potrzebujący wsparcia odnajdą w sobie siłę do walki z nałogiem.


                  


Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/przez-pieklo-do-wolnosci-historia-polaka-w-niemczech-tom-i/


Te szczere, pełne szczegółów zwierzenia doczekały się kontynuacji na łamach książki „Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom II. Poznamy jeszcze więcej intrygujących historii z codziennego życia człowieka, który nierozważnie, przez moment stał na ostrzu noża. Pozycja ta pojawi się wraz z pierwszym tomem.


Polecane książki, które zaprezentowano powyżej to jedne z najwartościowszych pozycji. Społeczno-obyczajowa tematyka, jak zawsze dostarczy wszystkim wielu wzruszeń. Więcej ciekawych lektur znajdziemy tutaj

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl