W poszukiwaniu źródła. Kim jesteśmy i skąd pochodzimy

| Dodano: 26 marzec 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Ta poparta dowodami pozycja ukazuje prawdę na temat roli człowieka na Ziemi. Wiele źródeł wspomina, że znali ją już nasi dawni przodkowie. Niestety, oficjalnie prezentowana przez środowiska naukowe wiedza pomija wiele ważnych szczegółów. Celowo zataja się również istotne fakty. Potwierdzają to rzetelne badania naukowe oraz niezależne relacje.

Materiały zaprezentowane w książce potwierdzają, że życie nie kończy się po śmierci. Ludzki byt ma bowiem wiele wymiarów, a rzeczywistość postrzegana w głębszym wymiarze ma charakter metafizyczny. Wskazane zostały także blokady percepcyjne. Zrozumiemy, że u ich podstaw leży wiele obszarów wytworzonych przez materialistyczną cywilizację XXI wieku.

Książka wskazuje, że człowiek to istota wielowymiarowa, a świat jest tylko pozornie fizyczny. Stwierdzenie to zrozumiemy, wczytując się w kolejne z omówionych treści. Celowo zostały one obrazowo opisane. Dzięki temu w pewnym sensie będziemy mogli odbyć wyobrażaną podróż do odmiennych wymiarów rzeczywistości.
Ludzie nie są jedynymi mieszkańcami wszechświata. Po lekturze tej książki w pełni to zrozumiemy.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/w-poszukiwaniu-zrodla-kim-jestesmy-i-skad-pochodzimy/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "W poszukiwaniu źródła. Kim jesteśmy i skąd pochodzimy"

Opinia

Awatar użytkownika

Autor w prostych słowach uświadamia kim naprawdę jesteśmy zwracając uwagę na kwestie, które są z reguły znane ale najczęściej nie przykuwają naszej uwagi. Przypomina prawdy, o których zapomnieliśmy lub po prostu ich sobie nie uświadamiamy. Przybliża pojęcie ciała energetycznego i fizycznego, teorię holograficznego charakteru naszej rzeczywistości, zagadnienia związane z duchowością, fotografią kirlianowską i wiele innych, pragnąc uświadomić czym naprawdę jest natura człowieka i otaczający nas świat.

Pokazuje nasze ciało fizyczne jako holograficzną konstrukcję naszej rzeczywistości na przykładzie oka, dłoni, stóp i uszu, w których zawiera się cały ludzki organizm. Porównuje nasze ciało do biologicznego komputera, opisując poszczególne jego elementy. I tak: DNA to nasz twardy dysk, komórki to procesory, mózg jako procesor CPU itd. Porusza też trudniejsze zagadnienia takie jak życie poza ciałem, OOBE, świadomy sen czy życie po śmierci. Przybliża pojęcie istot anielskich, cywilizacji pozaziemskich i podpowiada w jaki sposób osiągnąć wolność duchową. To tylko niektóre z poruszanych tematów, które zostały omówione w skrócie i na bazie dostępnych źródeł.

Książki takie jak „W poszukiwaniu źródła“ dają okazję do zatrzymania się i przyjrzenia sobie oraz otaczającej nas rzeczywistości. Zebrana przez autora wiedza stanowi szerokie pole do dyskusji i zrozumienia roli każdego z nas w ogromnej przestrzeni kosmicznej.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/05/587-w-poszukiwaniu-zroda.html

27 maj 2020 07:05

Opinia

Awatar użytkownika

W poszukiwaniu źródłaMam problem z tą pozycją… I to duży. Niniejsza lektura jest w pewnym sensie kontynuacją wydanej w 2015 roku książki „W poszukiwaniu źródła – korzenie cywilizacji na Ziemi”. W wydanej niemal pięć lat temu książce Łukasz Kulak dowodził słuszności twierdzeń, iż nasza cywilizacja jest spadkobiercą Atlantydy oraz jaszczuropodobnej cywilizacji z drugiego podobnego do Atlantydy kontynentu o wdzięcznej nazwie Mu… Tym razem autor wziął na tapetę ludzką świadomość próbując dowieść, iż jest ona bytem empirycznie możliwym do potwierdzenia, a także bytem nieśmiertelnym i nieskończonym.

No cóż… Jako dzieciak miałem w rękach jedną czy dwie książki pewnego pana, który zwał się Erich von Daniken. Teorie spiskowe, obcy, istniejący wśród nas przedstawiciele obcych cywilizacji, tajemnice wszechświata, tajne rządowe programy, prawda o której się powszechnie nie wie i nie mówi… Erich von Daniken raczył czytelników swoimi rewelacjami na każdym kroku. Łukasz Kulak jawi mi się po lekturze „W poszukiwaniu źródła…” jako pilny i gorliwy uczeń tego pana…

Zawartym tutaj wywodom… mówmy wprost: ciężko im dać wiarę. To wszystko o czym autor pisze brzmi bardzo dobrze i mądrze, całość napisano z pozoru bardzo czytelnie, przejrzyście i wiarygodnie, jednak Kulak popełnia chyba ten sam błąd, co swego czasu von Daniken… Jaki? Otóż ze śmiertelną powagą wielokrotnie twierdzi on, że stawiane przezeń tezy są trafne, ubiera wszystko w ładne i inteligentne sformułowania, niczym ich jednak de facto nie potwierdza. Rozumowanie jest tutaj co prawda logiczne, jednak nie poparto go w zasadzie żadnym liczącym się naukowym autorytetem. Całość to tylko stylizowane na fakty spekulacje i mało wiarygodne świadectwa szeregowych „świadków”. Naprawdę ciężko temu wszystkiemu dawać wiarę, a sprawy nie ułatwia to, że po każdej „udowodnionej” tezie autor stawia następną, która wydaje się być jeszcze większą spekulacją od poprzedniej (aczkolwiek przedstawiana jest ona zawsze jako „fakt”…).

Nie chciałbym mieszać tej pozycji z błotem, ale na jedno chyba nie mogę się z całą pewnością zgodzić, a mianowicie na nazywanie tej pozycji „popularnonaukową”. Określenie „spekulacyjnonaukowa” jest tutaj dużo bardziej na miejscu. Nic do autora książki bynajmniej nie mam, jednak inaczej nie jestem w stanie się na przytaczane tutaj treści zapatrywać – niestety…

Decyzja czy sięgać po tę lekturę należy do Was… Ja ani nie zachęcam, ani nie odradzam. Chociaż z pewnego punktu widzenia patrząc – może nawet warto to przeczytać? Wszak budowanie własnych osądów powinniśmy zacząć od zebrania danych z różnych źródeł, a zatem być może sprawdzenie co w temacie nieśmiertelności, nieskończoności i odrębności świadomości od biologicznego bytu jakim jest ludzkie ciało mają do powiedzenia zwolennicy spekulacji i domysłów ma w tym przypadku sens? Być może warto wyrobić sobie własny pogląd również w oparciu o tego typu głosy w tej dyskusji i o tego rodzaju publikacje.

https://cosnapolce.blogspot.com/2020/05/w-poszukiwaniu-zroda-kim-jestesmy-i.html

27 maj 2020 07:03

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl