Nowości i premiery Wydawnictwa Psychoskok – kwiecień, maj 2018

Obrazek artykułu
Zapraszamy na wiosenne premiery książkowe wydawnictwa Psychoskok.

Wiosenne premiery książkowe - na rynku wydawniczym w kwietniu i maju pojawi się wiele nowości, zapowiadających się bardzo ciekawie.

Inna legenda. Rejestr artefaktów - Adam Kadmon

Premiera książki – 20.04.2018 r.

Kategoria: Poezja

http://www.psychoskok.pl/produkt/inna-legenda-rejestr-artefaktow

Inna legenda. Spis artefaktów to piąte dzieło, które wyszło spod ręki Adama Kadmona, znanego również ze swej działalności na gruncie felietonistyki oraz publicystyki. Zawartość poetycka tomu jest dość różnorodna pod względem treściowym, dlatego została ona ujęta w dwie części. W pierwszej znajdziemy głównie utwory osadzone w konkretnych ramach historycznych – stąd obecność starożytnych plemion, królów polskich czy odwołania do początków religii oraz kultury słowiańskiej, w tym historii pierwszych grodów. Kadmon przywołuje w nich również nazwiska społeczników, regionalistów i działaczy kultury ludowej, doceniając ich ogromny wkład w jej szerzeniu. Zauważalny patriotyzm i liczne nawiązania do minionej historii świadczą o szacunku dla przeszłości, a także ogromnej i rozległej wiedzy poety. W drogiej znacznie obszerniejszej części, mimo wciąż obecnych odniesień do historii, autor o wiele bardziej skupia się na współczesności. Tu pokusił się o wiersze o bardziej osobistym charakterze. Dzieli się swymi refleksjami filozoficznymi m. in. na temat przemijania, religii, miłości, przyjaźni, a to za sprawą otaczającej przyrody oraz zastanej przestrzeni obyczajowo- kulturowej. Miejmy nadzieję, że Kadmon zadziwi siebie ponownie, i szybko spotkamy się z jego twórczością po raz kolejny.

 

 

Inny - Aleksandra J. Starostecka

Premiera książki – 18.04.2018 r.

Kategorie: Poezja

http://www.psychoskok.pl/produkt/inny

Tom „INNY” Aleksandry J. Starosteckiej zawiera utwory poetyckie w czterech podtytułach: KOLORY, ODDECHY, ZMARSZCZKI, ZAPISKI Z KALENDARZA. W każdym z nich pełne refleksji wiersze dotykają życia, miłości, przemijania, starości. Wielokrotnie również nawiązują do przyrody i ukochanych gór. Ostatnią, czwartą część zbioru tworzą zapisy w formie aforystycznej oraz interesujące „Lęk i dotyk” i „Nadzieja”.

 

Wichrowe opowieści – Barbara Wrzesińska, Magdalena Wrzesińska

Premiera książki – 16.04.2018 r.

Kategoria: Poezja

http://www.psychoskok.pl/produkt/wichrowe-opowiesci

W moich wierszach opisuję rymami- życie to dobre i to złe. Czasem się z niego naśmiewam i krytykuję głupotę, śmieszność w której jest zawarte również moje życie. Bo często człowiek uczy się na własnych błędach. Nie mogę się pogodzić ze złym traktowaniem i bestialstwem człowieka nad słabszymi ludźmi i zwierzętami, którzy bezgranicznie nas kochają i ufają nam. – Barbara Wrzesińska

 

Na pożółkłym papierze – Aleksandra Bartosik

Premiera książki – 01.06.2018 r.

Kategoria: Opowieść

http://www.psychoskok.pl/produkt/na-pozolklym-papierze

Opowieść niezwykła z dwóch powodów. Poznajemy w niej zaskakującą historię dojrzałej już kobiety, której doskwierają konsekwencje decyzji, jaką podjęła przed siedemnastoma laty. Mimo upływu czasu nadal żałuje swojego młodzieńczego, odważnego kroku, który na zawsze zmienił jej dotychczasowe życie. Tego chciała – być wolna i niezależna, ale nie była świadoma, że nigdy nie przestanie kochać mężczyzny, od którego odeszła. Książka Aleksandry Bartosik jest niezwykła również ze względu na specyficzny sposób prowadzenia narracji. Opowieść ma formę listów, które po 17 latach bohaterka pisze do dawnego narzeczonego. Ułożone są one w porządku chronologicznym i zawierają relację z wydarzeń składających się na akcję. Kluczową rolę w książce odgrywają przeżycia wewnętrzne głównej bohaterki – 47-letniej kobiety, której praca zawodowa zastępuje życie prywatne, a samotność doskwiera tak bardzo, że szukając bliskości drugiego człowieka, otwiera się przed mężczyzną, który przed laty był jej bliski. To z myślą o nim podejmuje krok, na który nigdy by się nie zdecydowała…

Patronat medialny nad książką objęli: Poligon Domowy, Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi

 

Skarb Szeptuchy – Pati Maczyńska

Premiera książki – 23.05.2018 r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/skarb-szeptuchy

Kategorie: Fantastyka, Fantasy i Science Fiction

Po śmierci ciotki Leokadii do domu Sjenów trafia tajemnicze pudełko. Jedyną spadkobierczynią po zmarłej jest Oriana.  Czy magiczna skrzyneczka ciotki jest bezpieczna? Jak z niej korzystać? I co stanie się, gdy trafi w dziecięce ręce?

Rodzinnej harmonii znów zagrożą pradawne demony. Wiele tajemnic, wiele zwrotów akcji, a wszystko w malowniczych, pełnych legend  okolicach.

 

Wyjątkowi są wśród nas – Maja Chmiel

Premiera książki – 23.05.2018 r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/wyjatkowi-sa-wsrod-nas

Kategorie: Bajki, opowiadania

W świecie magicznych opowieści podobnie jak w tej książce wszystko jest możliwe. Wewnątrz zajdziemy zbiór opowiadań z przesłaniami dla dzieci i rodziców.  Dzięki formie bajek – nie-bajek, w ciekawy sposób poruszony został temat wyjątkowości oraz niepowtarzalności. Doświadczają ich ludzie, których życie wplata się w codzienność każdego z nas.

Jest to książka niebanalna oraz pełna bajkowości, momentami wzruszająca, często wywołująca uśmiech na twarzy. Poznamy m.in. wychowanego świerszcza, cudacznego Pomaludka, misia Grizliego, czy bałaganiarę Tosię. Bohaterów, którzy nawet nie wiedzą, jak wiele mają ze sobą wspólnego.

Pozycja w nietypowy sposób podchodzi do problemu tolerancji oraz akceptacji. Wartości, które w pośpiechu codzienności, gdzieś nam umykają, schodząc na dalszy plan.

Zaskoczy nas forma, treść i tematyka.

Patronat medialny nad książką objęli: Poligon Domowy, Molinka Książkowa, Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Halmanowa

 

Ponadwymiarowy zasięg umysłu – Maksymilian Wójtowicz

Premiera książki – 13.05.2018 r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/ponadwymiarowy-zasieg-umyslu

Kategorie: Inne

„Ponadwymiarowy zasięg umysłu” to „list otwarty do społeczeństwa”, jak sam autor zatytułował pierwszy rozdział swojej pracy. Jej istotę lepiej nawet określa słowo „dzieło” i to „dzieło życia”, bo tak pojmuje swoje pisanie Maksymilian Wójtowicz.

Jestem Ogniem, przedstawia się czytelnikom, i ostrzega, żeby z nim nie igrać. Przepełniają go bowiem potężne moce, z powodu których znalazł się w innym świecie, na innej płaszczyźnie istnienia, której pojąć nikt poza nim nie jest w stanie. „Ja drogę znam, znam też grunt, po którym idę, wiem, gdzie idę i kogo za rękę trzymam.” – pisze.

Na początku podróży po swoim świecie, do której zaprasza czytelników, autor prosi o cierpliwość i wyrozumiałość, obiecuje bowiem ujawnić tajemnice, które mogą mieć fundamentalne znaczenie dla każdego człowieka. I obiecuje, że nagrodą za to będzie zrozumienie tajemnic duszy i jej zgodnej koegzystencji z potrzebami ciała.

A podróż ta łatwa nie będzie…

 

Pierścionek z cyrkonią – Krzysztof Piotr Łabenda

Premiera książki – 23.05.2018 r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/pierscionek-z-cyrkonia

Kategorie: Romans

Czy można całe życie szukać jednej kobiety? „Pierścionek z cyrkonią” to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach. Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już – jak to się mawia – jako osoby po przejściach.

„Pierścionek z cyrkonią” to niezwykle intrygująca, a przez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości.

Patronat medialny nad książką objęli:  Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Molinka Książkowa, W szponach literek, Książkowe podróże Anny

 

Seryjni mordercy. Suma wszystkich lęków – Urszula Szczęch

Premiera książki – 21.05.2018 r.

http://www.psychoskok.pl/produkt/seryjni-mordercy-suma-wszystkich-lekow/
Kategorie: Książki psychologiczne, psychologiczno-sensacyjna

Niniejsza książka jest próbą odpowiedzi na pytania pojawiające się w obliczu mordów. Dlaczego człowiek seryjnie morduje? Czy rodzi się z „genem zabijania”? Czy skłonność do zabijania to uleczalna choroba?

Treść pozwoli nam również zastanowić się, czy bylibyśmy zdolni do podobnych czynów? Każdy z nas może zadać sobie pytanie. Czy z zimną krwią potrafiłbym zabić swojego oprawcę? Człowieka, który zmieniłby twoje życie w koszmar. Czy pozwoliłbyś, aby gorycz, ból, rozpacz i przeżywana trauma odbierała Ci rozum i rozsądek?

Patronat medialny nad książką objęli:  Kulturalne rozmowy, Molinka Książkowa, W szponach literek

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl