Poradniki oraz inne opowiadania z humorem

| Dodano: 6 sierpień 2018 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Kto z nas nie lubi się czasami pośmiać? Nieprzypadkowo mówią przecież, że śmiech to zdrowie. Śmiech dotlenia organizm, rozładowuje stres i poprawia ogólne samopoczucie. Ponoć śmiejąc się przez minutę zyskujemy aż dziesięć minut życia! Zdaje się, że o tych zaletach śmiechu doskonale wie Ludwik Koczjark, autor zbiorku ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. Książka to kombinacja około pięćdziesięciu najróżniejszych historii. Czytelnik odnajdzie tu między innymi, tytułowe osiem poradników: trzyczęściowy ,,Poradnik wczasowicza”, poradniki kosiarza, rybaka, narciarza, saneczkarza oraz łyżwiarza. Oprócz tego autor umieścił w tym układzie wiele zabawnych epizodów z życia. ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem” zamykają ,,Krótkie refleksje” oraz ,,Zapowiedź następnych opowiadań”. Nie da się ukryć, że mimo różnorodności tematycznej, wszystkie opowiadania łączy wiele tych samych cech: lekkość i żartobliwość.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Poradniki oraz inne opowiadania z humorem"

Opinia

Awatar użytkownika

Muszę przyznać, że samego autora niestety nie znam i jest to moje pierwsze spotkanie z nim. Wydawałoby się, że jego Opowiadania z humorem to chyba całkiem niszowe wydanie, takie raczej dla lokalnej społeczności, bez tendencji chęci szerzenia myśli pisarskiej gdzieś dalej w świat. Dla tego, zapewne początkowego pisarza, nie jest to ważne, zapewne cieszy się, że jego opowieści trafią w ręce znajomych, sąsiadów, rodziny. Mimo małego warsztatu pisarskiego i doświadczenia, jak się domyślam, Ludwik Koczjark stworzył ciepłe, radosne czytadło dla każdego, kto chciałby w szarości codziennego życia odnaleźć mały promyk ciepłego słońca i uśmiechu. Cieszy, że można od czasu do czasu wziąć w ręce taką małą, niepozorną książeczkę i przeczytać, że w każdej doli można upatrywać się szczęścia, radości i pogody ducha. Polecam serdecznie.

https://sztukater.pl/ksiazki/item/25640-poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem.html

6 listopad 2018 08:33

Opinia

Awatar użytkownika

Książka ta nie jest pozycją wymagającą, nie trzeba się przy niej skupiać, wystarczy tylko czytać i czerpać radość z tego co się przeczytało. Na jednorazowe czytanie jest to pozycja zdecydowanie zbyt krótka - ja pochłonęłam ją w jakąś godzinę - ale myślę, że to książka, którą dobrze mieć w domu na momenty złego humoru. W takich chwilach wystarczy przeczytać kilka historii i od razu robi się jakoś lepiej. :)

https://niezwykle-slowa.blogspot.com/2018/09/69-poradniki-oraz-inne-opowiadania-z.html

23 pażdziernik 2018 10:31

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl