Idealna książka na jesień

Obrazek artykułu
Zachmurzone niebo, zimny wiatr i częste opady zachęcają, by zaszyć się w domu. Nuda nam nie grozi, jeżeli sięgniemy po idealną książkę na jesień.
Nie od dziś wiadomo, że pogoda wpływa na nasze samopoczucie. Zbliża się jesień, więc najpewniej ponownie będziemy narzekać na brak chęci do działania. Tego roku nie musimy jednak ulegać depresyjnemu nastrojowi.

Dzięki książkom pokonamy nudę i zapewnimy sobie dobry nastrój, bez względu na pogodę. Zachmurzone niebo, zimny wiatr i częste opady, zachęcają, by pozostać w domu. Wyposażeni w koc i szklankę ciepłej herbaty możemy nadrabiać czytelnicze braki. Czytanie to przecież jeden z najprzyjemniejszych sposobów na chandrę i nadmiar wolnego czasu.

Przygotowując się na chłodne dni, już teraz warto sprawdzić, jaki tytuł nosi idealna książka na jesień. Spośród kilku propozycji z łatwością wybierzemy tę jedyną lub skłonimy się, by przeczytać wszystkie. 

Ponieważ wakacyjne wojaże kiedyś się kończą, warto polecić książkę „Czarny kot w walizce”. Dzięki lekturze, zamiast powrócić do nudnej codzienności, wybierzemy się w niezapomniane podróże. Książka zawiera trzydzieści cztery krótkie opowiadania. Wciągająca fabuła, lekki i dowcipny język, umila czytanie. Warto podkreślić, że opisane historie wydarzyły się naprawdę. Sięgając po książkę, możemy liczyć na nieprzewidywalne zwroty akcji, niezapomniane podróże po Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech. Uwaga! Opowiadania łączy pech, stąd w tytule czarny kot.



Bardzo możliwe, że jesienną porą potrzebować będziemy mocniejszych wrażeń. Dreszczyk emocji zapewni nam powieść – „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. Fabuła pozwoli nam wyruszyć do roku 1946. Właśnie wtedy do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, przybędzie tajemniczy mężczyzna. Jego celem okaże się projekt budowlany o kryptonimie Riese. Dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. , także interesują wykute w skałach sztolnie. Dlaczego?

Na odpowiedź będziemy musieli poczekać. Wiosną 1992 roku, we wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu pracę rozpocznie sędzia Laura Szeliga. Właśnie Szeliga wejdzie w posiadanie istotnych dokumentów, zacznie stopniowo odkrywać prawdę tragicznej przeszłości rodziców oraz innych mieszkańców Głuszycy. Rozwiązanie tajemnicy nareszcie jest możliwe, ale ryzyko niebezpiecznie wzrasta…


Kolejna wyjątkowa propozycja to „Osobliwość ciszy”. Jest to ostatnia cześć walory pasjonującej trylogii Ciszy. Historia trudnej miłości Mai Karewicz i Adama Starskiego, dobiega końca. Nie oznacza to jedna, że zabraknie wrażeń. Czas fabularny celowo został podzielony na dwie części. Dzięki temu z łatwością zestawimy przeszłość z teraźniejszością, uzyskując spójna całość. Wyraźnie zarysowany wątek kryminalno-sensacyjny nie pozwala oderwać się od lektury. Czytelnicy, którzy pierwszy ras zetkną się z trylogią Ciszy, powinni pamiętać, że warto sięgnąć po każdą część.


Niesamowicie wciągającą i trzymającą w napięciu książka okazuje się także „Nić Ariadny”.
Poznając losy głównej bohaterki, zrozumiemy, Jak to jest, pewnego dnia obudzić się, i nie móc rozpoznać własnego oblicza. Amnezja to przerażający stan. Nagle wszystko dookoła zdaje się obce. Nie wiedząc, kim jesteśmy i komu możemy zaufać, zostaniemy zdani tylko na siebie.

Taki los spotyka główną bohaterkę, która spróbuje zmierzyć się ze swą przeszłością. Odzyskiwane wspomnienia są bezcenne, ale, czy to, co o sobie odkryje, będzie na pewno dobre?



Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl