Dwutomowy wybór tekstów Janusza Korczaka w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

Obrazek artykułu
W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ukazało się tłumaczenie dwutomowego wyboru tekstów Janusza Korczaka, How to Love a Child and Other Selected Works, w przekładzie Benjamina Paloffa, Danuty Borchardt i Seana Bye’a. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Dwutomowy zbiór How to Love a Child and Other Selected Works wyszedł niedawno nakładem chicagowsko-londyńskiej oficyny Vallentine Mitchell.


How to Love a Child and Other Selected Works to pierwszy obszerny wybór tekstów Janusza Korczaka w języku angielskim. Znalazły się w nim najważniejsze dzieła pedagogiczne Korczaka, między innymi tytułowy esej Jak kochać dziecko napisany w czasie I wojny światowej, pedagogiczne confiteor Korczaka, czyli żarliwe wyznanie wiary w dziecko i wyjątkowe miejsce najmłodszych w życiu świata. Poza tym w dwóch tomach pism nie zabrakło także tekstów prasowych autora Króla Maciusia Pierwszego i jego prywatne zapiski.


Tłumacze dwutomowej edycji Korczaka od lat współpracują z Instytutem. Benjamin Paloff w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND przełożył między innymi Przezroczystość Marka Bieńczyka i Płomień wieczności Krzysztofa Michalskiego (2012), Sean Bye tłumaczył Miedziankę Filipa Springera, a Danuta Borchardt przybliżyła anglojęzycznym czytelnikom wiersze Cypriana Norwida i Pornografię Witolda Gombrowicza.  

Źródło: Instytut Książki 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl