Książki "Harda" i "Królowa". ukażą się w Stanach Zjednoczonych!

Obrazek artykułu
Bestsellerowe powieści Elżbiety Cherezińskiej ukażą się w Stanach Zjednoczonych! Autorka z entuzjazmem wypowiada się o planowanym angielskim tłumaczeniu:

Należące do międzynarodowej grupy wydawniczej Macmillan wydawnictwo Tor nabyło prawa do anglojęzycznego wydania powieści Elżbiety Cherezińskiej Harda i Królowa.


Pisarkę w ostatnich latach aktywnie wspierał Instytut Książki, promując jej dzieła w katalogu „Books from Poland” we Frankfurcie. Sama pisarka gościła zaś na stoisku Instytutu przy okazji targów książki Svet Knihy w Pradze. Harda ukaże się w styczniu 2021 roku.

 

Dwa bestsellerowe tytuły „królowej współczesnej powieści historycznej” to opowieść  o niezwykłej kobiecie, którą poznajemy nie tylko z perspektywy polskiej historii, ale także średniowiecznej Europy. Świętosława była córką Mieszka I i siostrą Bolesława Chrobrego. Na kartach historii zapisała się jednak przede wszystkim jako królowa Szwecji, Danii i Norwegii oraz matka króla Anglii.

 

Autorka z entuzjazmem wypowiada się o planowanym angielskim tłumaczeniu:


"Bardzo się cieszę, że to Harda ukaże się na amerykańskim rynku, bo ta powieść, choć koncentruje się na losie piastowskiej, ale i skandynawskiej królowej, opowiada też, niejako na marginesie, o frapujących początkach państwa polskiego. Jednocześnie, jako opowieść o kobiecie w świecie męskiej polityki, staje się historią uniwersalną, wciąż aktualną i zrozumiałą dla wszystkich. Świętosława przed ponad tysiącem lat poradziła sobie w Szwecji i Danii, przeżyła dwóch mężów, słynnych i bitnych wikingów, wierzę, że da sobie radę w Ameryce".

Macmillan Publishers jest jedną z największych firm wydawniczych działających na globalnym rynku, która dysponuje szeroką gamą  książek dla dzieci i dorosłych we wszystkich kategoriach i formatach. Wiele z nich zdobywa znaczące nagrody. Tor jest najbardziej renomowanym wydawcą fantasy i science fiction na świecie. W swojej ofercie ma też szeroki wybór powieści historycznych i thrillerów, a także literaturę faktu.

źródło: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy