„Wzgórze psów” w Rosji

Obrazek artykułu
„Wzgórze psów” autorstwa Jakuba Żulczyka ukaże się w Rosji, na przełomie 2019 i 2020 roku. A już tej jesieni premiera serialu w HBO na podstawie jego powieści „Ślepnąc od świateł”.

Bestseller autorstwa Jakuba Żulczyka ukaże się na przełomie 2019 i 2020 roku w Rosji, nakładem wydawnictwa AST z St.Petersburga. Instytut Książki wspierał promocję autora i powieści podczas licznych targów zagranicznych, między innymi we Frankfurcie i Londynie.


„Wzgórze psów” to mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie. Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie? Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Co kryje się pod powierzchnią? (opis wydawcy)


To nie koniec sukcesów pisarza. Jesienią w HBO będzie miał premierę ośmioodcinkowy serial na podstawie jego powieści Ślepnąc od świateł. W głównej roli zagra debiutant Kamil Nożyński. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Skonieczny. Premiera pierwszego odcinka dokładnie za miesiąc, czyli 27 października.


źródło: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl