Tydzień z twórczością Jolanty Marii Kalety

Obrazek artykułu
Zapraszamy na tydzień z literaturą wrocławskiej pisarki, Jolanty Marii Kalety znanej na rynku literackim z wielu znakomitych powieści związanych z Dolnym Śląskiem, między innymi „Złota Wrocławia”, „Testamentu Templariusza”, czy „Wrocławskiej Madonny”.


Autorka powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych skupia wokół siebie zainteresowanie czytelników, którzy dobrze wyczuwają, że za niezwykłymi książkami jakie tworzy, musi ukrywać się niezwykły człowiek. Powieści pisarki zawierają wiele historycznych wątków, w których odkrywa przed czytelnikami tajemnice ukochanego Dolnego Śląska. Bohaterowie jej książek dostarczają wiele niezapomnianych wrażeń z licznych przygód, przed jakimi stawia ich autorka.

 

W licznych wywiadach Jolanta Maria Kaleta często mówi, iż jest:

„zafascynowana urodą regionu, swojej małej Ojczyzny, a także jego tajemnicami, tutaj umieszcza akcje swoich powieści. Aby nie popaść w rutynę i jednostronność, od czasu do czasu posyła swoich książkowych bohaterów w inne, mniej lub bardziej odległe miejsca.”

 

W jej dorobku literackim znajduje się wiele interesujących, cenionych przez czytelników powieści: Kolekcja Hankego, Testament Templariusza, Strażnik Bursztynowej Komnaty, Duchy Inków, Złoto Wrocławia, Lawina, Obcy w antykwariacie, Operacja Kustosz, Wrocławska Madonna, W cieniu olbrzyma. Niebawem autorka wyda kolejną powieść, tym razem o tajemnicach jakie kryje kompleks Riese w Górach Sowich, ale o tym wkrótce. Tymczasem poznajcie dorobek literacki Jolanty Marii Kalety.  
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl