„Obcy w antykwariacie”

| Dodano: 30 sierpień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

Wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta, to autorka intrygujących powieści sensacyjnych, odwołujących się do bardzo ciekawych i zagadkowych zdarzeń z niezbyt dalekiej przeszłości, bo lat 1945-1989. Akcje Jej powieści rozgrywają się we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska, choć niejednokrotnie bohaterowie w pogoni za rozwiązaniem postawionego przed nimi zadania wędrują po Europie lub odwiedzają najdalsze zakątki świata.

Jednakże powieść, zatytułowana „Obcy w antykwariacie”, ma całkowicie odmienny charakter. To thriller science fiction, którego akcja rozgrywa się współcześnie, we Wrocławiu. Bohaterem powieści jest filolog klasyczny, Maksymilian Radwan, który po zmarłym w tajemniczych okolicznościach stryju, odziedziczył antykwariat przy rynku. Wkrótce zaczynają go odwiedzać dziwni osobnicy, a zatrudniona na umowę zlecenie pracownica, śliczna Ada Majska skrywa tyleż mroczną, co intrygującą tajemnicę.
Zapraszam do obejrzenia filmowej zapowiedzi powieści:
http://www.youtube.com/watch?v=3NNOqtB3-UE

Książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem medialnym portalu www.TuWrocław.com

Źródło: http://www.ebooki123.pl/obcy-w-antykwariacie_p268 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "„Obcy w antykwariacie”"

Opinia

Fantastyka wrocławska

Awatar użytkownika

Bardzo fajna książka z gatunku fantastyki naukowej. Bardzo ciekawe wątki fantastyczne z UFO i kosmitami, którzy wydaja się pokazywać za rogiem najbliższego domu. Nasz świat trochę odmieniony dzięki wiedzy, która jest udziałem nielicznych wtajemniczonych. Przygoda rozwija się dzięki doskonałej narracji. Zagadki i zwroty akcji - czyta się jednym tchem.

11 grudzień 2013 12:50

Opinia

Obcy w antykwariacie - ufo w Polsce

Awatar użytkownika

Interesująca książka, trzymająca w napięciu i w dobrym guście najlepszych powieści fantastyczno - naukowych.

22 pażdziernik 2013 00:28

Nowa opinia

Recenzje dla: "„Obcy w antykwariacie”"

Obcy w antykwariacie powieść zahaczająca o klimaty science-fiction

Do standardowych motywów zawartych w poprzednich książkach tej autorki – miłości, przygody i mrocznych, kryminalnych rozgrywek – dołączyły elementy typowo fantastyczne, ujęte bardzo delikatnie i przypominające chwilami realizm magiczny. Wyobraźcie sobie to wszystko na tle Wrocławia – zarówno tego polskiego, jak i niemieckiego...Głównym bohaterem powieści jest Maks Radwan, filolog klasyczny, który po tragicznej śmierci swojego stryja odziedziczył antykwariat w samym sercu Rynku. W najczarniejszych...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl