Lawina

| Dodano: 17 czerwiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

„Lawina” to powieść sensacyjna, osadzona w bardzo konkretnych realiach historycznych, z rzetelnym tłem społeczno-obyczajowym. Akcja rozgrywa się w czasach głębokiego stalinizmu, w 1948 roku w Kowarach, uroczym miasteczku, zagubionym wśród lasów u podnóża Karkonoszy.
Po wyjściu z więzienia, były akowiec, chirurg, Jędrek Madej, otrzymuje nakaz pracy w tamtejszym szpitalu. Dźwigając na swoich barkach tragiczne wojenne przeżycia ma nadzieję rozpocząć nowe życie. Wkrótce jednak przekonuje się, że nie ma na to żadnych szans. Z wielu powodów.
Kowary skrywają jakąś mroczną tajemnicę, która przekształciła miasteczko w twierdzę, pod kontrolą milicji i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Madej od pierwszego dnia pobytu zostaje poddany intensywnej inwigilacji przez szpiegów i donosicieli. Jego poczynaniami szczególnie interesuje się bezwzględny i wszechwładny oficer KBW, porucznik Jenot.
Przez przypadek do rąk Madeja trafiają dziwne fotografie, wykonane przez Niemców pod koniec wojny, w tym jedna przedstawiająca tajemniczy symbol w kształcie dwóch ogniw łańcucha splecionych ze sobą, wyrytych gdzieś w betonowej ścianie. Gdy zaintrygowany próbuje rozwikłać zagadkę okazuje się, że ma przeciwko sobie nie tylko KBW, lecz także grasujący po lasach Wehrwolf.
Także życie osobiste, zwłaszcza to uczuciowe, łata z trudem. Gdy sądzi, że najgorsze ma już za sobą, okazuje się, że znalazł się w pułapce i stanął oko w oko ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.
Lawina to jego pseudonim z czasów partyzantki, ale kiedy w Białym Jarze zejdzie ta prawdziwa, śnieżna, wywróci jego życie do góry nogami.

Książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem medialnym portalu www.TuWroclaw.com

Polecam trailer powieści http://www.youtube.com/watch?v=GK-XfWIBP9U

Źródło: http://www.ebooki123.pl/lawina_p151 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Lawina"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Lawina"

Lawina - powieść sensacyjna, osadzona w konkretnych realiach historycznych, z rzetelnym tłem społeczno-obyczajowym.

Mając za sobą ciężkie przeżycia liczy, że w obcym sobie miejscu, z dala od wspomnień, poświęcając się bez reszty pracy i ukochanym wędrówkom po górach, zaleczy rany. Szybko przekonuje się, że jego nadzieje były złudne, a życie nadal dalekie jest od normalności. Kowary okazały się miasteczkiem-twierdzą, kontrolowanym przez milicję i wojsko. W szpitalu Madej otoczony jest siatką szpicli i donosicieli, którzy informują o każdym jego kroku bezwzględnego oficera Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, porucznika...

Nowa recenzja

Filmy o: "Lawina"

Lawina

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl