Umina z Niedzicy - księżniczka Inków na zamku w Pieninach

Obrazek artykułu
Ile legendy, a ile prawdy zawiera w sobie historia Inków na niedzickim zamku w Pieninach? Jak na zamek trafiła Umina i kim była? Jak w Polsce znalazły się indiańskie skarby i co oznacza klątwa Dzieci Słońca? Jakże banalnie prosto jest pobudzić wyobraźnię, znacznie gorzej jest zgromadzić dokumenty. Te, które już poznano, tym bardziej wyobraźnię tę pobudzają…

Historia Inków na zamku w Niedzicy bierze swój początek już w XVIII wieku.


Dziedzic właściciela zamku niedzickiego, niejaki Sebastian Berzeviczy, rusza w świat. Niektóre źródła donoszą, iż przebywał wśród Kozaków, walczył w Indiach z angielskimi kolonizatorami po stronie powstańców, uprawiał korsarstwo, w końcu zapłynął do Ameryki Południowej. Tam też ożenił się ze szlacheckiego rodu Indianką, która rodzi mu córkę Uminę.


Tymczasem w Peru, w roku 1781 wybucha powstanie Indian pod dowództwem ostatniego potomka inkaskiego przywódcy, Tupaca Amaru przeciwko Hiszpanom. W tym samym czasie córka Berzeviczy, Umina wychodzi za syna wodza powstańców Tupaca Amaru, niejakiego Andreasa.


Po śmierci ojca w powstaniu przeciw Hiszpanom, Andreas zostaje pretendentem do tronu Inków, jednak nękany przez Hiszpanów ucieka z rodziną do Włoch, gdzie zostaje zasztyletowany przez ścigających go hiszpańskich agentów w Wenecji, a ciało zostaje wyrzucone do kanału. Teraz to Umina i jej synek znajdują na liście do zgładzenia. Jednakże udaje się przechować go w rodzinie polskiego szlachcica.


Złoto Inków w Polsce – tajemnice przeszłości

http://www.tajemniceprzeszlosci.pl/zloto-inkow-w-polsce-tajemnice-przeszlosciJak przebiegają dalsze losy księżniczki Inków i jej syna? Czy w lochach zamku znalazło się wywiezione z Peru złoto świątyni Coricanchy, jak głosi legenda?


Owocem tej niesamowitej historii, jest wiele publikacji, w tym także przygodowo-awanturniczą powieść wrocławskiej pisarki, biorącą za punkt wyjścia znaną legendę o inkaskim skarbie. Autorka wprowadziła czytelnika w świat tajemnic średniowiecznej warowni znajdującej się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica. To wspaniała historia o bogactwie i to nie byle jakim - Inkaskim złocie ukrytym na Zamku w Niedzicy. A zamek skrywa wiele mrocznych tajemnic, które są pilnie strzeżone. Jakie są to tajemnice przekonasz się sięgając po książkę Jolanty Marii Kalety „Duchy Inków”.  Pozycja godna polecenia.

http://www.psychoskok.pl/produkt/duchy-inkow Skarb Inków jest w Polsce? Tajemnicza historia z Niedzicy. Musisz ją poznać!!!
Poznaj książki, które warto czytać – http://www.psychoskok.pl/ksiazki

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl