„Duchy Inków” – niebezpiecznie ciekawa powieść

Obrazek artykułu
Czy nad zamkiem w Niedzicy wisi klątwa inkaskich bogów? Przekonaj się sięgając po powieść „Duchy Inków.

Turyści, którzy cyklicznie odwiedzają malownicze zakątki Spiszu i Podhala, najczęściej nie omijają zamku w Niedzicy. Ta wyjątkowa budowla kryje wiele tajemnic. Jedna z legend mówi, że w zamku zwanym przed wiekami Dunajcem, Inkowie ukryli złoto wywiezione z Peru.


Cenny skarb kusił wielu. Swego czasu odnaleziono kipu, które ponoć zawierało wskazówki, gdzie ukryto złoto. Niestety nikomu nie udało się wpaść na jego trop, ale pamiętajmy, że każda legenda zawiera ziarno prawdy.


Czy nad skarbem ukrytym w zamku w Niedzicy wisi klątwa inkaskich bogów?


Wrocławska pisarka, Jolanta Maria Kaleta, nie zważając na ryzyko postanowiła sprawdzić, czego mogłyby strzec „Duchy Inków”?  Autorka nie cofała się do czasów zamierzchłych, dlatego akcję powieści umieściła pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. W tym czasie Rewolucyjny Ruch imienia Tupaca Amaru, czyli marksistowska organizacja działająca w Peru, interesowała się skarbem.


Sięgając po książkę poznamy rewolucjonistę, wspieranego przez kapitana polskich służb specjalnych, który przybył do Niedzicy, by szukać złota. Do akcji poszukiwawczej dołączy Inka Złotnicka,  doktor archeologii, która trzyma w tajemnicy rzeczywisty powód swojej wizyty.


Poczynania Inki bacznie obserwuje towarzysz peruwiański i jego kompan, kapitan SB. To właśnie Peruwiańczyk, niepowodzenia powadzonej operacji zrzuci na klątwę inkaskich bogów i knowania duchów Inków. Niebawem poszukiwacze posuną się o jeden krok za daleko i będą musieli słono zapłacić za swe śmiałe poczynania.


Książka dostępna na stronie: http://bonito.pl/k-90337519-duchy-inkow
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl