Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą w Głuszycy

Obrazek artykułu
9 października odbędzie się spotkanie autorskie z wrocławską pisarką – Jolantą Marią Kaletą, która zaprezentuje swą najnowszą powieść – „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”.

Jolanta Maria Kaleta cyklicznie zgłębia tajemnice Dolnego Śląska, poszukując śladów sensacji, tajemnic i kryminalnych zagadek. Do tej pory autorka zdołała „odnaleźć" Złoto Wrocławia, natrafić na trop bursztynowej komnaty, a nawet przewidzieć, że odnajdzie się Wrocławska Madonna.


Spotkanie stanie się doskonałą okazją, by osobiście poznać autorkę, która przybliży wszystkim swą najnowszą powieść  – „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. W trakcie będzie można nabyć także pozostałe książki Jolanty Marii Kalety z autografem.

 

Powieść  „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”, pozwoli nam przenieść się do roku 1946, i obserwować jak do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna, który interesuje się projektem budowlanym o kryptonimie Riese. Tajemnica realizowanego przez Niemców podczas II wojny światowej projektu interesuje się także dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. 


By przybliżyć się do wyjaśnienia zagadki będziemy musieli poczekać, aż nastanie wiosna 1992 roku. W tym czasie sędzia Laura Szeliga podejmie pracę we wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu, i wejdzie w posiadanie dokumentów, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Przekona się także, że zagadkowy kompleks Riese w Górach Sowich wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni…


Wszystkie książki autorki dostępne są na stronie:

http://tylkorelaks.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=kaleta&submit_search=

 

 

Na promocję najnowszej powieści autorki zaprasza Burmistrz Głuszycy, Roman Głód. Spotkanie poprowadzi Pan Stanisław Michalik.


9 października, godzina 17:00, Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl