Nowości książkowe, czy zapomniane książki. Co czytać?

Obrazek artykułu
Polecane, warte kupienia, najpopularniejsze, promocyjne. To słowa najczęściej przykuwające uwagę. To dlatego odbiorcy literatury tak chętnie zerkają na nowości książkowe. Zaraz za hitami oraz gamą tworzoną przez TOP produkty, znajdują się prawdziwe perełki. Książki zapomniane czekają na wspomnienie.

Czytaj. Kupuj książki. Rozmawiaj o literaturze. Polecaj innym dobre tytuły. Proponuj już poznane przez siebie lektury. Pamiętaj, że przeczytane książki możesz ofiarować w prezencie, komuś, kto miałby ochotę je przejrzeć. Biblioteki również przyjmują czytelnicze starocie. W wielu miejscach na świecie panuję natomiast moda, aby niechcianą książkę pozostawiać na ławce, czy siedzisku autobusu, pociągu lub innym środku transportu. Oczywiście z myślą o przyjemności innych książki można pozostawiać w szpitalu. Nigdy nie wyrzucaj książek do kosza!


„Nietylko dla bibliotekarza piękny jest fakt, że przed wyrzuceniem książki do śmieci ogarnia nas chwila zastanowienia, wahania… Jak się okazuje, takich momentów refleksji nad losem książki w procesie recyklingu może być więcej”. – buwlog.uw.edu.pl


Każdego roku niezliczona ilość poczytnych materiałów mielonych jest przez śmieciarkę. Z każdą książką, ginie część kultury. Aktywnie czytajmy, żeby nowości książkowe nie znalazły się w dziale – książki zapomniane.


Nowości czytelnicze zawsze ciekawią odbiorców. Czytelnicy wciąż szukają lektur do czytania. Pośród nowości książkowych znalazła się bardzo emocjonująca książka „Po supełku do kłębka. Micia Mieszkowski zachęca, by zajrzeć w głąb siebie. Prawda o nas samych, skrywa się w umyśle. W trakcie lektury przeżyjemy bardzo silne emocje. Reminiscencje zaburzonego dzieciństwa z ojcem psychopatą, gwałt oraz liczne dysfunkcyjne zachowania, boleśnie krzywdzące ludzi z otoczenia, skłonią do zastanowienia każdego. Jest to odważna opowieść autorki, która zdecydowała się opowiedzieć o traumatycznych epizodach z własnego życia. Nowość książkowa polecana przede wszystkim kobietom po przejściach.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/po-supelku-do-klebka/


Czasem trzeba oderwać się od codzienności. Wyobraźnia wyzwoli każdego. Powieści sensacyjne to jedne z najchętniej kupowanych nowości książkowych, dlatego tak wiele emocji wzbudziła powieść Tadeusza Daniela Kurmana. „Hotelowa klątwa. Potęga myśli, zachęca do zmian w życiu. Ludzki los jest nieubłagany. By zaznać szczęścia, trzeba stawiać przed sobą cele. Twój umysł jest kluczem do zmiany rzeczywistości. W trakcie czytania możliwym będzie utożsamianie się z głównymi bohaterami tej fabularnej powieści. Klątwa hotelowa. Potęga myśli stanowi poradnik pozytywnego myślenia. Tadeusz Daniel Kurman, jako bioenergoterapeuta oraz znawca psychotechniki zdradził sekret, jak osiągnąć sukces.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/hotelowa-klatwa-potega-mysli/


Nowości książkowe do czytania to proza, ale również poezja. Umysły ludzkie od lat próbuje skłonić do mądrych rozważań ceniony satyryk, dramaturg, krytyk literacki, dziennikarz, ale przede wszystkim poeta. Wojciech Łęcki ponownie posłużył się literaturą piękną i oferuje odbiorcom „Koszenie marzeń. Ten tomik przygotowany został poprzez zebranie najcenniejszych utworów z różnych okresów życia Wojciecha Łęckiego. Wiersze z lat osiemdziesiątych oraz współczesnych 2005/2019, doskonale zaprezentowały sylwetkę pisarza. Warto podkreślić, że te utwory odnoszą się do codziennego życia, problemów egzystencjalnych oraz kontekstu politycznego. Postawa buntu, strajk robotniczy w Płocku w 1976 roku także został wspomniany.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/koszenie-marzen/


Okazuje się, że chętnie nabywamy nowe lektury, ale kiedy nam się znudzą, potrafimy bezkarnie je porzucić. Wciąż wspominane jest zajście, gdy kolumbijski pracownik firmy wyrzucającej śmieci, z odnalezionych pośród odpadów książek „zbudował bibliotekę”. Łatwo więc domyślić się, że na wysypiskach, co roku lądują miliony lektur. Trzeba szanować książki, ponieważ to w nich zawarta jest wiedza. Zapomniane książki, czyli takie, których już nie chcemy, można ofiarować komukolwiek lub zwrócić do biblioteki.


Książka, którą trzeba uchronić przed zapomnieniem to porywająca powieść o tajemnicach, intrygach oraz uczuciowym dramacie. Laura Kraft napisała emocjonujący „Urok. Ta wielowątkowa historia pełna jest nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Bohaterowie, których polubimy, mogą okazać się niegodni zaufania. Główna bohaterka Eliza jest inteligentną, niezwykle seksowną studentką dziennikarstwa. Jak każda kobieta marzyła ona o prawdziwej miłości. Kiedy na drodze Elizy stanie William, będzie musiała walczyć o życie swoje i nienarodzonego dziecka. Toksyczna miłość rzuca ”Urok”. Na szczęście autorka zadbała, żeby ta opowieść skończyła się szczęśliwie.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/urok/


Naprawdę nie wolno pomijać i bezmyślnie pozbywać się, przeczytanych książek.


Cmentarz zapomnianych książek jest to miejsce, do którego trafiają książki oczekujące na dzień, w którym zjawi się ktoś, aby podarować im nowe życie”. – magicznyświatksiazki.pl 


Ratujmy zapomniane pozycje. Książki potrafią cieszyć wielokrotnie. Dobre powieści obyczajowe powinny przechodzić z pokolenia na pokolenie, ponieważ kryje się w nich wiele ponadczasowych mądrości. „Na przekórto opowieść, która porusza na wskroś. Autorka Irena Dobosiewicz doskonale opisała emocje, które pozytywnie lub negatywnie zmieniają ludzi. W tej opowieści pełno jest dramatów oraz traum. Musimy pamiętać, że sami kształtujemy własny los. Bohaterka Agata dowie się, że ma początki choroby Alzheimera. Kobieta jest matką, więc będzie martwiła się o życie swojej rodziny. Wyjazd w góry może zmienić bieg historii. Chora Agata i młodszy od niej Sebastian przeżyją ze sobą namiętny czas. Sebastian jednak umrze. Agata ma Alzheimera, a u jej trzyletniej córki wykryty zostanie złośliwy guz mózgu. Czy ta historia może zakończyć się szczęśliwie? Przy tej lekturze należy mieć chusteczki do obcierania lejących się łez. Autorka zapewnia, że Na przekór można dowieźć, że wartość życia ma sens.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/na-przekor/


Z literaturą należy obcować, jak najczęściej. Nowości książkowe, czy zapomniane książki? Powyżej zaprezentowane lektury oraz wyjaśnienia, zdradzają, że wszystkie warto czytać. Aby poznać oblicze wartościowej prozy, należy sprawdzić, dlaczego lubimy czytać powieści obyczajowe.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl