Poznaj książki, które warto przeczytać

Obrazek artykułu
Prozdrowotne właściwości obcowania z literaturą podkreślane są cyklicznie. Lekarze oraz psycholodzy wyjaśnili, dlaczego dla zdrowia umysłu trzeba czytać choć kilka minut dziennie . Poznaj książki, które warto przeczytać. Dobre powieści poszerzą twoje horyzonty myślowe i rozbudzą nowe zainteresowania.

Stan czytelnictwa w Polsce od dawna nie prezentuje się najlepiej. Na pewno wciąż zbyt rzadko sięgamy po lektury. Wiele osób twierdzi, że nie ma czasu na zagłębianie się w wielowątkową fabułę. Problemy nastręcza również konieczność samodzielnego wyboru dobrej literatury. Wartościowe książki, które warto przeczytać zostały przedstawione.


Rynek wydawniczy jest ogromny – bardzo trudno wyłuskać z niego najlepsze książki, czyli takie, które pochłoną czytelnika bez reszty i zapewnią mu niebanalną rozrywkę na wiele godzin”.–ican.pl


Co czytać? Jakie książki polecacie? Czy znacie książki do poczytania? Gdzie szukać fajnych lektur? Nowości, czy klasyka? Które tytuły są rekomendowane? Do czytania jakich lektur namawiają czytelnicy?


Poznaj książki, który warto przeczytać. Najlepsze powieści pozytywnie wpłyną na Twoją osobowość. Pamiętaj, że czytanie wpływa na wzmożoną praca umysłu. Czytając każdy stanie się mądrzejszy i bardziej interesujące dla płci przeciwnej. Ponadto kontakt z literaturą zawsze budzi nowe zainteresowania. Dostępne gatunki literackie gwarantują, że każdy będzie w stanie odnaleźć lekturę dla siebie. Panie na pewno chętnie sięgną po wzruszające powieści obyczajowe, romanse, historie miłosne i erotyki. Mężczyźni wolą czytać sensacje, literatura faktu oraz powieści historyczno – przygodowe. A co Ty najchętniej przeczytasz?


Zacznij czytać, dlaczego powinieneś to robić opisano –TUTAJ


Z myślą o zróżnicowanych potrzebach czytelników do prezentacji wybrano kilka niezwykłych pozycji. Są to zapadające w pamięci lektury. Poznaj książki, który warto przeczytać. Lektury tego formatu naprawdę pozostają w pamięci. Z książek czerp wiedzę, i emocjonalną inspiracje. Uważnie zanalizuj wątki, które są inspirowane rzeczywistością. Materiały piśmiennicze skrywają nie 1 prawdziwą historię. Poniżej zaprezentowano książki, które warto przeczytać. Pośród nich znalazła się proza słynnego ukraińskiego pisarza.


Książki warte przeczytania to również te natchnione rzeczywistością. Józef Popławski w obrazowy sposób zdołał poruszyć tematy społeczne, obyczajowe oraz historyczne. „Franek. Z biegiem Noteci, z biegiem Odry”. Fabuła tej powieści została osadzona w dynamicznym wieku XX, na ziemiach wielkopolskich i lubuskich. W roli przewodni postaci stanął chłopiec o imieniu Franek. Ten bohater został zmuszony przez los do życia w czasie wojny oraz okupacji. Przez wiele lat Franek obserwował, jak zmienia się Polska i jej obywatele. Nie każdemu było łatwo, więc zdarzyło się wiele mniejszych i większych tragedii. Czy błędy przekreślają kogokolwiek? Historia musi wciąż pisać nowe dzieje. Zmiany polityczne oraz zmuszanie ludzi do dostosowania do systemu zawsze doprowadza do licznych problemów. W tej powieści podkreślono motyw zdrady, przemian światopoglądowych oraz miłości walczącej o szczęście. Józef Popławski skłania do rozważań społeczno – politycznych. Uwznioślać także znaczenie przeszłych pokoleń i motywuje do Podejmowania pracy na rzecz naszych następców.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/franek-z-biegiem-noteci-z-biegiem-odry/


Czytanie wielokrotnie motywuje do wprowadzenia zmian w życiu. Odważna książka zachęci cię do spełnienia marzeń. Marek Lenarcik przygotował dla wszystkich poradni „Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki". Każdej chwili dzięki tej publikacji możesz porzucić wszystko i zamieszkać w tropikach. Egzotyczne podróże to eskapady pozytywnie wpływające na duszę i codzienne zapatrywanie. Radykalne zmiany życiowe wymagają odwagi. Autor tej pozycji należy do rewolucjonistów, którym udało się wykonać ten egzotyczny plan. Marek Lenarcik 12 lat spędził w bajecznie pięknych, odległych krajach. Ten poradnik dotyczący egzotycznych podróży jest jednocześnie śmiałą, bezpruderyjną i szczerą relacją, która zachęca i ułatwia dokonanie kroków do przeprowadzki. W tym przewodnikiem poznasz 10 powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/jak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-tropiki/


Warto czytać książki, które umożliwiają zapierający dech w piersiach eskapizm. Fantastyka gwarantuję, że każdy przeżyje niezapomniane chwilę w zaledwie "Siedem dni". Adam Boroń poprzez tą pełną fantastyki powieść zadaję skłaniające do refleksji pytanie. Co ludzkość zrobiłaby w momencie przewidywanej katastrofy? Jakie reakcje byłyby obserwowalne pośród szukających ratunku osób? Tydzień, czyli 7 dni to mnóstwo czasu na podjęcie niektórych kroków, ale niektóre działania nie zostaną wypełniona. Co będzie się działo? Fabuła opisuje zajście, gdy NASA dostrzega, że w kierunku ziemi zbliża olbrzymia asteroida. Bohater Wiktor bardzo szybko zrozumie, jak Wielkie zagrożenie zbliża się do planety i będzie mógł skorzystać z jednej z rakiet. Czy młodemu mężczyźnie uda się uratować innych ludzi? Do ostatniej strony akcja trzyma w silnym napięciu. Do promu kosmicznego wyruszą przyjaciele z pracy Wiktora, ojciec chrzestny jego córki Emmy, friz, jego partnerka i rzesze przerażonych ludzi. Czy znajdzie się dla nich odpowiednia ilość miejsca?Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/siedem-dni/


Książki historyczne i literatura faktu zawsze pozostaje w pamięci. Obecnie warto pamiętać, że jest książka dowodząca, że Polskę i Ukrainę wiele łączy. Zachar Berkut” to powieść historyczna, na łamach, której Iwan Franko wspomniał dawny, niesprzyjający czas. Historia naprawdę wciąż się powtarza. Czy kiedykolwiek na ziemi zapanuje prawdziwy pokój? Nad lekturą tej powieści wielokrotnie głęboko się zastanowimy. Wartka akcja powieści toczy się w momencie uzyskiwania przewagi Imperium Mongolskiego. Oprawca staje się coraz bardziej bezwzględny. Ludzie ponownie będą musieli walczyć o wszystko. W najtrudniejszym momencie zagrożone zostaje teren Europy Wschodniej. Ukraińcy i ich przyjaciele stanął do walki. Ukraiński pisarz i poeta, Iwan Franko niezwykle trafnie oraz obrazowo poruszył motyw zdrady i miłości. Trzeba zaznaczyć, że „Zachar Berkut” nie bez powodu uznany został za wybitny utwór literatury ukraińskiej. W tej powieści ważne zdarzenia rozgrywają się w niewielkiej wiosce położonej w Karpatach.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/zachar-berkut/


Ponieważ wszystkich wzruszają prawdziwe historie, takie trzeba prezentować. Książka, którą trzeba przeczytać to „">Po supełku do kłębka”. Micia Mieszkowski odważyła się opowiedzieć o doświadczonych traumach. Ta kobieta wykazała się niebywałą odwagą. Przeżyte molestowanie seksualne, gwałt oraz doświadczona przemoc psychofizyczna, odmieniły jej los. Wielokrotne przepracowywanie przeszłości jest bolesne, ale bez trudu nie uda się uzyskać wewnętrznego spokoju. Micia Mieszkowski jest terapeutką transformacji, która tę pozycję dedykuje przede wszystkim kobietom.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/po-supelku-do-klebka/


Obcowanie z literaturą to jedna z prozdrowotnych form spędzania czasu wolnego. Trafnie stwierdził Kornel Makuszyński, mówiąc, że "książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który pusty życie napełnia Światłem, a puste serca wzruszeniem “. Powyżej zaprezentowano więc Książki które warto przeczytać. Ciekawe lektury można również odnaleźć w kategorii powieści obyczajowe.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl