Po supełku do kłębka

| Dodano: 24 marzec 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Odważna opowieść autorki o traumatycznych epizodach z jej życia, skierowana szczególnie dla tych kobiet, które chcą uwierzyć w swoje istnienie po traumie. Dla zainteresowanych drogą do siebie i tym, co spotka cię na tej drodze. Jest to przestrzeń potrzebna na to, by przypomnieć sobie, kim się jest pod warstwami tego, co nie nasze i wykreować siebie zgodnie z tym, co mówi twoja autentyczność.

"Traumy nauczyły mnie nie zwracać uwagi na potrzeby swojego ciała, jak i duszy. Trauma chce być zapomniana, nieosiągalna, a w zamian jest rozsypana jak prochy po całym naszym życiu. Z daleka od siebie i ciała stajemy się posłuszni naszym myślom, które mówią, że wiedzą lepiej. Dostajemy listy od ciała i duszy i kładziemy na stertę innych myśli, nie otwierając i nie czytając zawartości". Micia Mieszkowski

Ta książka jest miejscem na poszerzenie świadomości, skonfrontowaniu siebie i podaniu sobie reki gdy ucieczki przed sobą nie dawały żadnego efektu. Po przez pytania, analizy i ćwiczenia rozwiniesz również i swoja włóczkę. Przestrzeń w jakiej się tu znajdziesz pozwoli spojrzeć na siebie nie jako ofiarę ale godna miłości kobietę, która pragnie żyć a nie tylko przetrwać.


PATRONAT NAD KSIĄŻKĄ OBJĘLI: Portal dlaLejdis, Kulturalne rozmowy, Mirosława Dudko – Oaza recenzji, Shakeitbooks, Czytamy Mamy, OliWolumin, Zaczytana Mateczka

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/po-supelku-do-klebka/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Po supełku do kłębka"

Opinia

Awatar użytkownika

"Najgorsze demony atakują z zaskoczenia, najczęściej po chwilach, które trafiły do szufladki z napisem "najpiękniejsze"." – K.Hellishdeer & Felix Fabian

Micia – autorka opisująca nie tylko swoje własne traumatyczne przeżycia, ale również wiedzę, jaką zdobyła w walce o normalne funkcjonowanie – mimo wielu przeżytych traum.

Ta książka to w pewnym sensie terapia autorki i walka z demonami przeszłości, które po dziś dzień zostawiły wyryte piętno na duszy, ciele i umyśle Mici.Dzięki tej historii wielu czytelników ma szansę na odkrycie "własnego ja", poszerzenie świadomości oraz ujrzenie tego, z czym mierzą się ludzie po traumatycznych wydarzeniach.

Historia wciąga w wir strachu, bólu i cierpienia, które powodują wyciek łez i wstrzymanie serca, które potrafi rozpaść się na milion kawałeczków. I to wielokrotnie.

I choć książkę pochłonęłam w parę godzin wylewając przy niej hektolitry łez, to mimo to, zajęło mi sporo czasu, aby złożyć zdania, które teraz widzicie.

Nie od dziś wiemy, że świat, jak i życie bywa mega brutalne, a najbardziej w nim cierpią dobre duszyczki.

Po tej pozycji, mam inne spojrzenie na świat i jeszcze większą dumę z ludzi, którzy walczą o to, aby wyjść na prostą po depresji i przeżyciach jakie los im zafundował

Z czystym sumieniem polecam sięgnąć po tą pozycję!

Autorce gratuluję napisania tej historii i wspieram w tej walce na nowej drodze życia, zaś @shakeitbooks dziękuję za polecenie tej perełki, która właśnie trafiła do mojej prywatnej topki (tak mamy podobną), książek które łamią serca.

30 czerwiec 2022 13:23

Opinia

Koniecznie przeczytaj

Awatar użytkownika

Autorka przeszła w swoim życiu gehennę. Jak wynika z nieśmiałych o tym aluzji, była jako jeszcze dziecko molestowana przez ojczyma. Potem coraz częściej stawała się ofiarą różnych zachowań przemocowych, zarówno ze strony najbliższych (ojczym), jak i osób ze środowiska, w którym żyła (znajomi). Nie bardzo potrafiła się przed tym obronić. Opisuje np. gwałt, jakiego na niej dokonano, ale czyni to tak, jakby była obserwatorem tej sceny, jakby przyglądała się temu z boku.

Syndrom ofiary?

Pojawiają się w tym miejscu dwa pytania, które zostały zadane w podobnych sytuacjach przez lekarza-terapeutę.

• Jak to się dzieje, że ktoś może pozwalać na taki poziom okrucieństwa, w stosunku do własnej osoby?
• Co się musi zadziać w człowieku, że ma zagłuszony naturalny instynkt samozachowawczy – uciekaj lub obroń się?

W zachowaniach Mici Mieszkowski, która opisuje swoje traumatyczne przeżycia z dość długiego fragmentu swojego życia, wyraźnie widać tzw. syndrom ofiary.
Osobami predysponowanymi do bycia ofiarą są osoby doświadczające w dzieciństwie licznych poważnych stresorów – dotyczących ich samych lub ich bliskich. Jako przykład można wymienić poważne choroby w rodzinie, śmierć osoby bliskiej, doświadczanie przemocy rówieśniczej. Istotnym czynnikiem jest nieotrzymanie wsparcia lub otrzymanie pseudowsparcia od otoczenia. To ostatnie zdanie jest bardzo ważne w sytuacji Mici: dlaczego nie reagowała jej matka? Dlaczego nie udzieliła jej wsparcia?

Znaków zapytania w historii Mici jest bardzo wiele. Czy ta książka jest odpowiedzią na te pytania? Nie wiem.

Wiem natomiast, że wreszcie w jej życiu nadszedł moment, po którym „obudziła” się, że zaczęła walczyć o siebie – i że to jej się finalnie udało. A dziś stara się nieść pomoc innym osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Ja książkę polecam z całkowitą odpowiedzialnością.

27 czerwiec 2022 11:28

Nowa opinia

Recenzje dla: "Po supełku do kłębka"

Podróż w głąb siebie

Zespół stresu pourazowego ( PTSD ) i inne formy stresu traumatycznego mogą uczynić życie niezwykle trudnym i nieprzewidywalnym. Natrętne myśli i retrospekcje mogą po prostu pojawić się bez chwili uprzedzenia, wpływając na naszą zdolność do funkcjonowania. Każdy inaczej reaguje na stres i dla każdego inna będzie droga wyjścia z traumy - każdy inaczej ją przeżyje i będzie z niej wychodził. Micia Mieszkowski pomaga innym w odkrywaniu i celebracji siebie, jako trenerka transformacji korzystając...

Czytaj i wprowadzaj w życie

To nie jest poradnik. To nie jest kompendium wiedzy. To nie jest mini encyklopedia z hasłami i ich objaśnianiami. To nie jest książka z zakresu samorozwoju. To jest... Ta książka „PRZEORA” twój mózg, by na jego polu wyrosły nowe myśli. Nowe TWOJE myśli i nowy TY. To książka, która została przeze mnie nazwana „książeczką do modlenia”. „Po supełku do kłębka” jest książeczką do codziennej modlitwy o wiarę, siłę i otwarty umysł. Bo by uwierzyć (zwłaszcza w siebie) potrzebny jest...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl