Zbiory opowiadań – polecane

Obrazek artykułu
Czytanie książek dla przyjemności relaksuje, czyni nas mądrzejszymi i pozytywnie wpływa na kondycję mózgu. Szkoda tylko, że na czytanie czasu zawsze jest za mało. Zbiory opowiadań to sposób na częste korzystanie z prozdrowotnych właściwości obcowania z literaturą. Polecane opowiadania pora więc poznać.

O zaletach czytania książek mówi się od dawna. Pomimo tego, stan czytelnictwa w Polsce nie prezentuje się najlepiej. Ponad połowa Polaków nie czyta wcale lub zapoznaje się jedynie z prasowymi artykułami. Czytamy za mało. To przykry fakt. Dlaczego tak się dzieje? Powodów wymienić można sporo, ale dwa z nich wymieniane są najczęściej. Narzekamy na nadmiar obowiązków i problemów niepozwalających skupić się na lekturze. Ponadto na czytanie czasu zawsze jest za mało. Kilka kwadransów na pewno znajdzie każdy, ale obszerna, wielowątkowa powieść wymaga wnikliwego poznania. Na szczęście jest na to sposób. Warto czytać opowiadania. Ta krótka forma literacka oferuje masę czytelniczych wrażeń.


Opowiadanie to podstawowa forma wypowiedzi narracyjnej, prezentująca narastanie w czasie toku zdarzeń, opozycyjna wobec opisu; także gatunek literacki. Jest to niewielki utwór epicki prozą, tematycznie ograniczony do jednego wątku fabularnego”.
– Encyklopedia PWN


Zbiory opowiadań to sposób na częste korzystanie z prozdrowotnych właściwości czytania książek. Fabuła tych skromnych objętościowo opowieści najczęściej inspirowana jest prawdziwym życiem. Poznane historie z łatwością odniesiemy więc do rzeczywistości. Nie zabraknie wzruszających, skomplikowanych zdarzeń, ale również treści niosących ze sobą szczęście i nadzieję.


Lubimy czytać opowiadania–SPRAWDŹ JAKIE


Od pewnego czasu ta forma narracji cieszy się coraz większą popularnością. Autorzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, przygotowują zbiory opowiadań z najróżniejszych gatunków literackich. Tym samym jest w czym wybierać. Polecane opowiadania czas poznać. Zaproponowane tytuły miło zaskoczą każdego.


Polecany zbiór opowiadań nosi tytuł Pisanie po ścianie”. Tematyka społeczno-obyczajowa skłoni nas do wielu cennych refleksji. Autorka, Grażyna Krynicka uważnie przyjrzała się otaczającej ją rzeczywistości. Dzięki temu opisane historie z łatwością odniesiemy do prawdziwego życia lub własnych obserwacji. Będzie wzruszająco, pouczająco, refleksyjnie, czasem smutno, a momentami radośnie. Ludzki żywot to przecież paleta najróżniejszych emocji. Ten zbiór opowiadań przepełniony jest nadzieją. Zrozumiemy, dlaczego pomimo przeciwności losu, nie warto się poddawać. W końcu autorka powieści obyczajowej „Drugie życie rzeczy” nie pierwszy raz dowodzi, że ostatnie słowo zawsze należy do życia.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/pisanie-po-scianie/


Zbiór opowiadań, który trzeba przeczytać toZmyślenia”. Bohaterami opowieści są bezustannie poszukujący samych siebie współcześni ludzie. Osiąganie stanu szczęścia to trudne zadanie. Bardzo możliwe, że pełnia zadowolenia doświadczana jest przez nielicznych. Los zdaje się nieubłagany i niesprawiedliwy. Niektórzy po prostu mają trudniej i nie są w stanie tego zmienić. Perypetie takich osób poznamy w trakcie lektury. Będzie to między innymi nieszczęśliwa mężatka, wkraczające w dorosłość dziecko, potomek znanego pisarza, czy uwięziony w obcym ciele ojciec. Każde opowiadanie przez wąską perspektywę prowadzi do głębokich puent. Przyjrzymy się różnym obliczom nieszczęścia, a ostatecznie zrozumiemy, że dzięki tym krótkim tekstom wyrażone zostało wszystko, co najważniejsze.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/zmyslenia/


Do przeczytania poleca się także zbiór opowiadań i autorefleksji – „Wprost przed siebie”. Każda z historii zawarta w tej pozycji kryje w sobie pozytywne przesłanie. Losy trzech doświadczonych przez życie bohaterek dowodzą, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Są to młode, niepełnosprawne kobiety, które pomimo trudności zawsze walczą o prawdę. Starają się także, zgodnie ze złożoną obietnicą, już nigdy nie popełniać tych samych błędów. To trudne wyzwanie, bo przecież każda z nich doświadczyła wielu dramatów i zawodów miłosnych. Czy traumatyczna przeszłość pozwoli im odnaleźć radość życia? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Zrozumiemy, dlaczego podjętych w przeszłości decyzji nie warto żałować. Poznamy również prawdziwe oblicze miłości. Uczucia, o którym marzą wszyscy, choć czasem wątpią, że zostaną ze wzajemnością pokochani. Trzy bohaterki, trzy niezwykłe historie oraz jedno ważne przesłanie. Z wiarą spoglądajmy w przyszłość, bo pewnego dnia może jeszcze pozytywnie nas zaskoczyć.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/wprost-przed-siebie-zbior-opowiadan-i-autorefleksji/

 

Zbiory opowiadań nie muszą oczywiście być pisane w poważnym tonie. O tym, co ważne, czasem warto opowiedzieć z humorem. Wówczas codzienność wyda nam się bardziej sprzyjająca i zachęcająca do działania.


Lekkie, zabawne historie to sposób na poprawę nastroju. Najlepsze okazują się te, które na wesoło odnoszą się do znanych wszystkim problemów, a ponieważ kłopoty przydarzają się wszystkim, w pobliżu warto mieć wesołe utwory. „Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. Jest to jeden z najlepszych zbiorów opowiadań dopełnionych wymownymi rysunkami. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to książka na stres. Rozładowywanie negatywnego napięcia nastąpi w trakcie zaśmiewania się z wad narodowych oraz dziesiątek prozaicznych sytuacji. Praktycznie wszystkie z nich z łatwością odniesiemy do własnego życia. Nie pominięto bowiem przygotowań do świąt, wakacyjnych wyjazdów, czy dużych zakupów. W tym zbiorze znajduje się 60 opowiadań. Nie zapomniano jednak o miłośnikach jeszcze krótszych form, bo dla nich w lekturze tej zebrano 40 rymowanych, satyrycznych utworów. Należy wspomnieć, że czytelnicy mogą także liczyć na praktyczne porady. Oczywiście wszystkie z nich są szydercze, bo, jak inaczej nazwać zalecenie, aby po zimowych wakacjach wsiadając do samochodu, najpierw zdjąć narty.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem/


Zaprezentowane pozycje to polecane zbiory opowiadań. Każdy z nich gwarantuje czytelnikom niezapomniane wrażenia. Nie zabraknie wzruszających momentów, chwil zadumy, refleksyjnych przemyśleń i oczywiście czytelniczego relaksu. Jest pewne, że te zbiory opowiadań na długo pozostają w pamięci. Chcący sięgnąć po kolejne ciekawe opowiadania powinni zajrzeć TUTAJ

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl