Książki warte przeczytania

Obrazek artykułu
Literatura uczy, poszerza horyzonty myślowe, skłania do refleksji i wzbogaca osobowość. Czytanie to lekarstwo dla duszy i umysłu. Jak zwiększyć poziom inteligencji? Co czytać, żeby skorzystać z dobrodziejstw czytelnictwa? Książki warte przeczytania zostały zaprezentowane.

Lekarze, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury od wielu lat powtarzają, że trzeba czytać. Zalety obcowania z literaturą potwierdzono licznymi badaniami. Fakt, że czytanie książek jest przyczyną długotrwałych zmian w mózgu, zaskoczył wielu. Umysł lubi aktywność, jaką jest poznawanie tekstów pisanych. W ten sposób zwiększa się aktywność neuronów.


Trzeba tylko najpierw sprawdzić, w jaki sposób dobrać lekturę. Biblioterapia pomaga przecież dzieciom i dorosłym. Co czytać, żeby skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez literaturę?


Książki warte przeczytania czas poznać. Dzięki nim dowiemy się wielu nowych rzeczy. Do prezentacji wybrano ciekawe, inspirujące tytuły. W obecnych coraz cięższych czasach bardzo przydatne okażą się książki udzielające przydatnych wskazówek.


Lubimy czytać poradniki, dlatego w pierwszej kolejności na wymienienie zasłużyła książka Anna’s Dream. Ten poradnik zdradza, „Jak przeżyć za sto pięćdziesiąt złotych”. Autorkę do przygotowania tej pozycji, zainspirowały dramaty ludzi tracących prace. Bieda to dramatyczne doświadczenie. Kiedy nie można zaspokoić podstawowych potrzeb, trudno znaleźć wyjście z sytuacji. Jak oszczędzać? Najprostsze i najtańsze posiłki? To coraz częściej zadawane w mediach społecznościowych pytania. Anna's Dream zdradza, jak przez trzydzieści jeden dni wyżywić się za sto pięćdziesiąt złotych. W poradniku autorka dokładnie opisała plan żywieniowy. Okazuje się, że wiele produktów spożywczych można znaleźć w naturze.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/jak-przezyc-za-sto-piecdziesiat-zlotych/


Wszyscy ludzie przede wszystkim pragną szczęśliwego, wolnego od chorób życia. Niestety nasze ciało często zawodzi. Ból, cierpienie fizyczne oraz psychiczne może uprzykrzyć każdy dzień. Poradniki są więc polecane wszystkim cierpiącym i ich bliskim.


O wszystkim, co trudne można opowiadać. W ten sposób dzielimy się własnymi doświadczeniami z innymi ludźmi. Katarzyna Buć oddała w ręce odbiorców polecaną do przeczytania książkę, która porusza kwestie medyczne. „Neuralgia. Jak żyć?”. To książka zdradzająca sekrety poprawianiasamopoczucia. Ten poradnik przede wszystkim skierowany jest do osób zmagających się z tą trudną, neurologiczną chorobą. Pośród zainteresowanych najpewniej znajdą się także bliscy chorych. Zrozumiałym językiem wyjaśniono skomplikowane kwestie. Katarzyna Buć apeluje: „Masz tylko jedno życie”. Trzeba mądrze wykorzystywać każdą chwilę i zaakceptować własne niedomogi. Brak akceptacji może doprowadzić do depresji. Ten poradnik podpowiada, jak załagodzić nawroty chorobowe. Ekstremalny ból, syndrom przewlekłego zmęczenia oraz nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne da się wyciszyć. Ten poradnik nauczy Cię kontroli myśli.Książka do nabycia na stronie

https://www.psychoskok.pl/produkt/neuralgia-jak-zyc/


Czy jesteś dobrym człowiekiem? Jakie złe uczynki masz na sumieniu? Czy dostrzegasz otaczające Cię zło? Czy chciałbyś być postrzegany przez innych, jako ktoś wartościowy? Masz szansę żyć szczęśliwie. Sposób na lepsze jutro skrywa wartościowa książka.


Na pewno, jak wszyscy doświadczyłeś pozytywnych i negatywnych emocji. Ból, cierpienie oraz trudne sytuacje mogą wzmacniać siłę charakteru. Laura Pstrong apeluje „Rozkwitnij”. Myślenie można kontrolować. Ta książka podpowiada, jak właściwie kształtować swoją postawę. Ta publikacja pomoże Ci uwrażliwić się na innych. Empatia zawsze pozytywnie wpływa na odczucia psychiczne. Książka warta przeczytania, którą napisała Małgorzata Buć, pozwala spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. W tym miejscu warto wspomnieć, że autorka inspirowała się życiem chorych dzieci, które każdego dnia spotyka na swojej drodze. Zanim znów zaczniesz narzekać, zmień swoje nastawienie. Pamiętaj, że wszystko jest takie, jakim chcesz to widzieć w myślach. „Rozkwitnij”, a zainspirujesz innych.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/rozkwitnij/


Obcowanie z literaturą zawsze rozwija. Jak powiedział Johnny Uzan: „Właściwa książka dla właściwej osoby nie wystarczy”. To musi być odpowiednia lektura. Książki warte przeczytania zaprezentowano powyżej. Są to polecane tytuły. Poszukujący czytelniczych atrakcji, powinni również poznać wciągające i intrygujące książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl