Najlepsze książki do czytania

Obrazek artykułu
Dowiedziono, że korzystanie z dobrodziejstw literatury niesie ze sobą wymierne psychofizyczne korzyści. Pozostaje zastanowić się nad najważniejszą kwestią. Co czytać? Rynek książki pełen jest lektur. Poznajmy więc najlepsze książki do czytania.

Polacy lubią czytać książki. Przez długi czas CBOS oraz Biblioteka Narodowa odnotowywała niepokojące tendencje w stanie czytelnictwa. Był czas, kiedy większość rodaków nie sięgała nawet po 1 książkę w ciągu roku. Obecnie odbiorcy literatury przyznają, że czytanie książek jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego, z której lubią korzystać. Bardzo możliwe, że na tą pozytywną odmianę wpłynęła pandemia koronawirusa. W końcu lepiej zostać w domu i wszystkie podróże odbywać dzięki pobudzonej przez dobrą lekturę wyobraźni.


Czytanie to atrakcyjna forma relaksu


Czytanie czyni nas interesującymi, mądrzejszymi, a nawet atrakcyjniejszymi dla płci przeciwnej. Ponadto naukowcy i lekarze, badając ludzki mózg, dowiedli, że czytanie to prozdrowotna forma relaksacji, która poszerza horyzonty myślowe, uczy i ćwiczy umysł, który dzięki temu dłużej zachowuje żywotność. Jak wskazał Henryk Mann: „Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...”. Należy jednak zastanowić się nad ważną kwestią. Co czytać?


Najlepsze książki do czytania czas zaprezentować. Nikt nie będzie rozczarowany, ponieważ są to wyjątkowe, polecane lektury. Warto pamiętać słowa wypowiedziane przez słynnego Jarosława Iwaszkiewicza: „Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”. Pozostaje wybrać ciekawe książki i czytać w dowolnym miejscu i czasie. Polecane książki do czytania muszą skłaniać do refleksji, więc taką w pierwszej kolejności należy zaprezentować.


...ten STARY CZŁOWIEK, Stanisław Kuczkowski mówi o przemijaniu, poczuciu samotności, poszukiwaniu sensu życia oraz Boga. Wyraźnie wyczuwalna jest również potrzeba miłości, a także pozostawienia po sobie śladu. Czas upływa bowiem nieubłaganie. Ta powieść obyczajowa mówi o wszystkim, co ludzkie. Wzruszeń i głębokich przemyśleń nie będzie więc brakować. O wszystkim, co ważne opowiada narrator Krzysztof. W międzyczasie wspomina on o swoich doświadczeniach. Rozwijająca się akcja doprowadza do prezentacji osoby tytułowego Starego Człowieka, czyli Ryszarda. Cały ten proces prezentacji Ryszarda przebiega na prośbę Magdaleny, czyli jego zmarłej żony, która dawniej była słynną aktorką zwaną piękną Madzią. Ta prezentująca wewnętrzny rozdarcie człowieka powieść posiada podwójne dno. Warto zgłębić tę kwestię.


Męczyło mnie wtedy takie abstrakcyjne pragnienie. Żeby coś pozostało. Zostawić ślad. Po sobie… po bliskich… Po czasie, który nieubłaganie mija”.- Stanisław KuczkowskiKsiążka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/ten-stary-czlowiek/


Polecane książki oraz lubiane historię to również dreszczowce. W nierzeczywistych opowieściach poszukujemy często silnego dreszczyku emocji.


Najlepsza książka do czytania to thriller psychologiczny „Dwa słowaPełna nieprzewidywalnych zwrotów akcja zaspokoi oczekiwania poszukiwaczy silnych wrażeń. Główna bohaterka to 30-letnia, piosenkarka o imieniu Kinga. To odważna, a momentami bezwzględna kobieta. Jej umysł bywa pokrętny skoro po odejściu od wieloletniego partnera, stara się odzyskać dawną miłostkę, czyli Piotra. Kiedy Kinga zrozumie, że Piotrek ma żonę i dwójkę dzieci, nie cofnie się przed niczym. Miłość przerodzi się w obsesję. Bohaterka naprawdę jest coraz bardziej nieprzewidywalna. Może dojść do tragedii. Autorka tego thrillera psychologicznego to doceniona przez portale psychologiczne Anka Mrówczyńska.Dwa słowadowodzą, jak głęboko pisarz może wniknąć w psychikę swoich bohaterów.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/


Najbardziej poruszają prawdziwe historie. Z życia wzięte, opowieści inspirowane dramatycznymi zdarzeniami oraz literatura faktu to jedne z najpopularniejszych gatunków literackich. Chcemy bowiem wiedzieć, jak z życiowymi bolączkami radzą sobie inni.


Ananirwana przekonuje, że wszyscy mają szansę trafić do Nieba. „13-go w Piątek” - druk, to przepełniona duchowością literatura faktu. Poznamy dowody na w siłę Duszy. Ana, główna bohaterka przeżyła prawdziwy dramat. Jej historia głęboko porusza i zapada w pamięci. Kiedy kobieta ulega wypadkowi, umiera. Wówczas jej dusza trafia przed Bramę Nieba. Św. Piotr każe jej wracać, aby uratowała inną Duszę. Cudownie wraca więc do żywych. Ana pomimo zaniku pamięci, afazji oraz licznych kontuzji fizycznych doznaje wielu niewytłumaczalnych zjawisk. Przez moment bohaterka boi się, że została Medium. Po latach poszukiwania prawdy poznaje jednak mężczyznę, któremu udaje jej się uratować życie. Ta historia przywraca wiarę i podpowiada, że w trakcie życia warto dokonywać właściwych wyborów.


Wszyscy ludzie włącznie ze mną, zaczęli ustawiać się jeden za drugim. Ja ustawiłam się w rzędzie, choć nie wiedziałam dlaczego, ale czułam, że tak trzeba”.-AnanirwanaKsiążka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/13-go-w-piatek-druk/


Czesław Włodarczyk prezentuje „Wszechświat bez przypadków". Wszyscy spoglądamy w niebo, ale teraz na pewno dojrzymy więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Problematyka astrofizyczna stanie się zrozumiała nawet dla laików. Autor zaprezentował nowe odpowiedzi na pytania, które ludzie stawiają przed sobą od setek lat. Czy wszechświat powstał, czy został stworzony? Czy istnieje metafizyczna siła mogąca uczynić wszystko? Czy istnieje tylko jedno niebo? Jaki los czeka ludzkość zamieszkującą unoszącą się we wszechświecie Ziemie? Te i wiele innych ciekawych kwestii wytłumaczono w tej naukowo filozoficznej pozycji.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/wszechswiat-bez-przypadkow


Gatunki literackie są bardzo zróżnicowane. Ludzie często poszukując wartościowych książek, zastanawiają się poezja, czy proza. Językiem duszy z pewnością jest liryka. Już teraz warto się w słuchać w tą poetycką mowę. Małgorzata Jankowska-Kobylinski zaprezentowała „Kolory Świata. Ten debiutancki tomik poetycki przepełnia ją najpiękniejsze i najważniejsze emocje. Egzystencjalna tematyka poruszy każdego. Warto podkreślić, że poetka zaczęła tworzyć na emigracji, a obecnie mieszka na obczyźnie i tworzy w Polonii kanadyjskiej w Winnpegu. Jej wiersze wyrażają tęsknotę, pragnienie miłości, poszukiwanie szczęścia, spełnienia i zrozumienia. W końcu każdy odbiorca odkryję, że Kolory świata ukazują barwną pielgrzymkę człowieka przez codzienne życie.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/kolory-swiata/


Powyżej zaprezentowano najlepsze książki do czytania. Jak mawiał M. Gogol: "Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie". Obcujemy więc z literaturą dla przyjemności i z czasem przekonamy się, że Czytanie czyni nas mądrzejszymi.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl