Terroryści, tajemnice, porwanie

Obrazek artykułu
Większość z nas lubi doświadczać silnych i niebezpiecznych wrażeń. Oczywiście jedynie w pełnym poczuciu bezpieczeństwa. Dobra książka zagwarantuje nam emocje, które trudno będzie zapomnieć. W każdej chwili możemy wyjść na spotkanie z niebezpiecznymi przestępcami, zmierzyć się z zawiłymi zagadkami lub spróbować odnaleźć porwaną osobę. Wiele spraw czeka na rozwiązanie.

W prawdziwym, codziennym życiu cenimy sobie spokój, a nawet rutynę. Przewidywalność kolejnych dni daje nam poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego lubimy spokój, chcemy wiedzieć, co nas czeka, planujemy i unikamy zbędnego ryzyka.


W głębi duszy wszyscy lubimy jednak się bać. To pierwotne uczucie towarzyszy nam od zawsze. Bez lęku bylibyśmy bezbronni i obojętni na wiele niebezpieczeństw. Aby w porę rozpoznawać zagrożenia, musimy potrafić najpierw je rozpoznać. Od czasów pierwotnych, gdy obawy, praktycznie przed wszystkim, umożliwiały przetrwanie gatunkowi ludzkiemu, minęło mnóstwo czasu. Żyjemy w coraz bardziej bezpiecznym i komfortowym świecie, stąd brakuje nam ekscytujących przeżyć i towarzyszącego im, strachu. Wypełniając te braki, oglądamy horrory, czy drastyczne doniesienia z odległych nam miejsc Sięgamy po kryminały, thrillery, pełne mrówczych tajemnic i niebezpieczeństw powieści obyczajowe. Wiemy bowiem, że dobra książka zagwarantuje nam emocje, które trudno będzie zapomnieć.


Spotkanie z właściwie dobraną lekturą zawsze powinno zaspakajać nasze czytelnicze potrzeby. Jeśli pragniemy ekscytacji i odpowiedniej ilości obaw, możemy liczyć na naprawdę dużo. Niektóre książki dostarczają tak silnych wrażeń, że przez długi czas trudno o nich zapomnieć. I właśnie na takie warto zwrócić szczególną uwagę.


Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-trzymajace-napieciu-czyli-wciagajace-kryminaly-thrillery


Ostatnimi czasy popularnością cieszyła się i nadal cieszy trzymająca w napięciu opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości – „Nić Ariadny”. Główna bohaterka musiała zmierzyć się z amnezją. Odzyskanie pamięci w jej przypadku było wyjątkowo trudne. Gdy pewnego dnia obudziła się w szpitalu, nie pamiętając niczego, nie było przy niej nikogo oferującego pomoc.


Bohaterka, nieznająca własnych danych, nieumiejąca rozpoznać swego oblicza w lustrze czuła się przerażona jak nigdy. Co więcej, wokół zaczęły dziać się dziwne, niebezpieczne rzeczy. Trudno cokolwiek wyjaśnić, gdy nie sposób nikomu zaufać i skorzystać z siły swojej pamięci. Ona jednak musiała to zrobić, dzięki czemu stopniowo poznała prawdę o sobie.„Nić Ariadny” – opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/nic-ariadny-opowiesc-o-poszukiwaniu-wlasnej-tozsamosci


„Nić Ariadny” wprowadza w pasjonującą, pełną zawiłości i niebezpieczeństw historię Agaty. Jej przyszłości nie da się jednak przewidzieć. „Bez wyjścia”, druga część powieści, uświadomi nam, że odzyskana pamięć nie przywróciła jej życia na dawne tory.


Ilość nieszczęść spadających na jedną osobę może być zatrważająca. W przypadku Agaty szanse na spokojny żywot są bardzo nikłe. Skutki przebytej amnezji co jakiś czas dają o sobie znać. Bywają momenty, że na moment traci wzrok, ale nie zwierza się z tych objawów nawet najbliższym. Nie chce przecież, by zaczęli obawiać się, że dawny uraz głowy, już zawsze będzie odciskał piętno na jej losie. Jej pozorny spokój nie uśpi jednak czujności kochającego ją Konrada. On zawsze będzie o nią dbał, o czym niebawem się przekona.


Po powrocie do pracy Agata będzie brać udział w kolejnej akcji. Zaangażowanie nie przyniesie jednak oczekiwanej ulgi. Walka z grupą terrorystyczną to niejedyna potyczka, jaką będzie musiała stoczyć. Przed nią mierzenie się z własnymi słabościami i groźnymi, tajemniczymi zajściami. Nie wiedzieć czemu jej kolega straci życie. Nie będzie pewnym, czy całe zajście ma związek z przestępcą o ksywie Gollum. Pojawi się też temat Organizacji X Przezroczyści.


W trakcie lektury pojawiać będą się kolejne wątpliwości. Będziemy chcieli wiedzieć, kto dzwonił do niej w nocy, podając się za brata jej zmarłego ojca i co chce jej przekazać? Zawrotne tempo akcji nie pozwala oderwać się od lektury. Ostatecznie Agata zostanie porwana i może tylko Konrad ma szansę ją uratować…

„Jak zakończą się poszukiwania Agaty? Czy uda się ją znaleźć żywą? Czy uda się ją odbić z rąk porywaczy? Kim okaże się jeden z nich? I wreszcie – dlaczego ją uprowadzono?


Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziecie w „Bez wyjścia” – drugiej części „Nici Ariadny”. „ – Lidia Tasarz

Naszpikowane zagadkami powieści obyczajowe, kryminały, thrillery, czy sensacja zagwarantuje nam niezapomniane wrażenia. Jeśli chcemy nieco „niebezpiecznie” spędzić wolny czas, sięgajmy więc właśnie po takie lektury. Oczywiście warto wiedzieć, gdzie ich szukać.


Najlepsze książki ze wszystkich gatunków literackich znajdziemy na stronie:

http://tylkorelaks.pl


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl