Optymistyczne książki

Obrazek artykułu
Często sięgamy po książki, licząc, że poprawią nam nastrój i choć na chwilę pozwolą zapomnieć o codziennych problemach. Optymistyczne książki z pewnością sprostają temu zadaniu. Te historie naprawdę dobrze się kończą.

Po książki sięgamy z wielu powodów. Czasem chcemy mocno się wzruszyć. Innym razem przeżyć emocjonujące, pełne grozy chwile lub głęboko się zadumać. Najczęstszy powód jest jednak zupełnie inny. Czytamy, żeby poprawić sobie nastrój i choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Słusznie uważamy bowiem, że czytanie jako jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego to doskonały sposób na chandrę i smutek.


Optymistyczne książki pozwolą nam się zrelaksować i pozytywnie spojrzeć na wszystkie sprawy. Z pewnością w trakcie czytania uśmiech wielokrotnie pojawi się na naszej twarzy. Lekkie lektury czyta się szybko i przyjemnie. Naturalnym następstwem tego rodzaju rozrywki zawsze jest dobry nastrój, a jak wiadomo wówczas łatwiej sprostać wszelkim trudnościom.


Poznajmy więc optymistyczne książki. Takie, które kończą się happy endem. Z bohaterami, których zapoznamy w trakcie czytania, na pewno spędzimy wiele sympatycznych chwil

.

Oczywiście nie zapomniano, że czytelnicze gusta bywają bardzo zróżnicowane. To dlatego wskazane zostały zarówno obszerne, jaki i nieduże objętościowo pozycje. Pośród nich znalazły się również opowiadania, eseje, a nawet fraszki i humorystyczne wierszyki. Każdy więc będzie mógł znaleźć książkę, która zapewnij mu uśmiech na twarzy.
Zaprezentowane książki to wybrane pozycje, które już wielu czytelnikom dostarczyły pozytywnych wrażeń. To dlatego zebrały pozytywne opinie i recenzje. Wiedząc, że inni byli zadowoleni po przeczytaniu tych lektur, możemy mieć pewność, że sięgając po nie, będziemy dobrze się bawić. Dodatkowo możemy przekonać się, po jakie gatunki literackie najczęściej sięgamy na poprawę humoru.


Optymistyczne książki to oczywiście komedie. Ten gatunek powstał, żeby bawić oraz rozweselać i jak wiemy, doskonale spełnia swoją funkcję. Jeżeli przyjdzie nam ochota, by pośmiać się do łez, sięgnijmy po dobre komedie. Radosnych chwil nie zabraknie nikomu. Zarówno panie, jak i panowie potrafią docenić ten gatunek. Szczególnym zainteresowaniem wśród obu płci potrafią cieszyć się historie kończące się szczęśliwie. Wszyscy możemy przecież, aby po czasie perturbacji następował wyczekiwany spokój.


Humorystyczne fraszki, eseje oraz wierszyki często składają się na optymistyczne książki. W tego rodzaju publikacjach znajdziemy kilka, a nawet kilkadziesiąt króciutkich utworów. Dzięki temu uśmiechnąć będziemy mogli się już po kilku chwilach. Forma niewielkich rozmiarów sprawia przecież, że czytanie przebiega niezwykle szybko. Ważne jednak aby nie zapominać, że nawet najdrobniejsze utwory potrafią kryć w sobie głębię i ważny przekaz.


Optymistyczne książki – opowiadania. Ta opcja zadowoli wszystkich fanów tego gatunku. Nie każdy lubi poświęcać nadmiar czasu na zgłębianie obszernych powieści. Alternatywą stają się opowiadania, które można przeczytać w kilka chwil. W jednej pozycji zawsze jest ich co najmniej kilka, dlatego po skończeniu jednej opowieści automatycznie można sięgać po kolejną.


Nie można zapomnieć, że optymistyczne książki to często powieści obyczajowe. Egzystencjalna tematyka sprawia, że opisywane historię pełne są znanych nam z codziennego życia komplikacji, czy problemów. Na szczęście cała opowieść nie musi kończyć się tragicznie. Wręcz przeciwnie, zakończenie może miło nas zaskoczyć i pozytywnie nastroić. Płakać można przecież ze szczęścia, a wzruszyć z radości. Jeśli wybierzemy właściwą powieść obyczajowa, te emocje nie będą nam obce.


Wskazane pozycje to z całą pewnością optymistyczne książki. Jeżeli jeszcze nie zdążyliśmy po nie sięgnąć, warto spróbować nadrobić braki. Przeczytanie choćby jednej optymistycznej książki na pewno poprawi nam nastrój.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl