Te zabawki warto zabrać w każdą podróż

Okładka
„Zabawki na wakacjach” jako lekturę obowiązkową należy polecić dzieciom i rodzicom przed każdym wyjazdem.
Nim wyruszymy na wakacje wraz zabawkami książka „Zabawki na wakacjach” pozwoli nam przyjrzeć się przygotowaniom do podróży . Rodzice Michasia zapragnęli uciec na moment od zgiełku miasta i odpocząć w lesie koło jeziora. Proza życia, bo o takiej formie relaksu każdego roku marzą setki, tysiące ludzi.  Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy dostrzegamy trzy sympatyczne misiaki o imionach Hipolit, Poldek i Kropek, które ewidentnie są niezadowolone ze swego obecnego położenia, i już za moment będzie nam dane zrozumieć dlaczego? 

W tym miejscu należy zaznaczyć, że autorka, Joanna Łaczna spisała się na medal, ponieważ dokonując retrospekcji, która zaczyna się słowami: „a było to tak…”, pozwala nam ujrzeć proces przygotowań do wyjazdu z punktu widzenia rodziców, Michasia, i oczywiście zabawek. Gwarantuje, że każdy odnajdzie tu siebie, w podobnej sytuacji i może dzięki temu wszystkie strony następnym razem wykażą nieco więcej zrozumienia (wątpliwe ale warto spróbować;)).

Należy przyznać, że „Zabawki na wakacjach” to książeczka godna polecenia. Autorka operuje piękną poprawną polszczyzną, i proponuje dzieciom poznanie Michasia, który naprawdę mógłby okazać się kolegą, który mieszka klatkę obok. Przyznać musimy także, że Michał ma całkiem zwyczajne zabawki, które noszą fantastyczne imiona, więc na pewno wielu dzieciom wydadzą się bardzo znajome. Brawa należą się także wydawcy i grafikowi, bo książeczka ma naprawdę fantastyczną oprawę graficzną.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl