Znajdź swój ulubiony wiersz

Obrazek artykułu
Nawet najkrótszy utwór poetycki potrafi wyrazić wszystko, co najważniejsze. Poezja to język duszy. Znajdź swój ulubiony wiersz. Pozwól, by inspirował Cię zawsze, gdy będziesz tego potrzebować.

Sztuka poetycka od zawsze towarzyszyła ludziom. Na całym świecie mową wiązaną posługiwano się szybciej niż prozą, która swego czasu uchodziła za mniej wartościową. Krótkie, często rymowane utwory towarzyszyły obrzędom religijnym, czy bywały istotnym elementem tradycji plemiennych i państwowych. Co najważniejsze, poezja od zawsze stawała się wyrazem indywidualnych przemyśleń doświadczeń i obserwacji. To poprzez sztukę poetycką ludzie starali się opisywać swoje wewnętrzne odczucia.


Znajdź swój ulubiony wiersz. Pozwól, by inspirował Cię zawsze, gdy będziesz tego potrzebować. Dzięki sztuce poetyckiej doceń niezwykłość liryki i pozwól jej się oczarować. Poezja na półce, czyli kultura w domu –>sprawdź, co to znaczy


Każdy z nas miewa chwile, gdy potrzebuje zagłębić się we własne wnętrze. Skupić na emocjach, nagromadzonych przemyśleniach, czy szczegółach pomijanych na co dzień. Wiersz ułatwi nam inspirujące skupienie. Wystarczy jedynie wybrać właściwy. Zaprezentowane tomy pełne są utworów, pośród których każdy z pewnością znajdzie ten dla siebie. Zróżnicowana tematyka to gwarancja zadowolenia.Zaprezentowane tomy poetyckie to ciekawa propozycja dla chcących przekonać się, jak prezentują się najnowsze wiersze polskich poetów. Na pewno będziemy miło zaskoczeni. Autorzy świetnie operują słowem, dzięki czemu nawet poprzez najkrótsze utwory są w stanie wyrazić wszystko, co najważniejsze. Oczywiście przedstawienie wszystkich zasługujących na uwagę książek nie było możliwe. Na pierwszym planie zebrano więc jedynie garstkę najciekawszych.


Miłośników poezji na pewno nie będzie trzeba przekonywać, że warto wybrać choć jeden spośród zaproponowanych tomików. Ci natomiast, którzy niezwykli zaczytywać się w wierszach, powinni spróbować choćby po to, by sprawdzić, jakie emocje jest w stanie zagwarantować obcowanie z liryką. Jedna z niezwykłych cech poezji to zdolność do opisywania wszystkiego co ważne nawet w najkrótszej formie.


Oczywiście nie sposób nie zauważyć, że większość z zaproponowanych pozycji przygotowały panie. Przedstawicielki płci pięknej zdają się stworzone, by dostrzegać w prozie życia najistotniejsze niuanse. Warto sprawdzić -> jaką siłę ma kobieca wrażliwość wyrażana poezją.


Nie pominięto oczywiście męski poezji, ponieważ wiersze pisane przez panów także potrafią zaintrygować sensualnością. Zresztą w przypadku sztuki poetyckiej płeć autora nie powinna mieć dla nas żadnego znaczenia. Liczy się jedynie kunszt pisarski i sposób operowanie słowem.


Poezja powinna zagościć w każdym domu. Na co dzień najpewniej nie będziemy po nią sięgać, ale w momencie, gdy dopadnie nas chandra, nadejdzie czas nostalgii i zadumy, docenimy jej właściwości. Poezja to język duszy. Pozwólmy więc, by poruszyła nasze wnętrze, skłaniając do głębszych refleksji. Każdy z nas czasem potrzebuję inspirującej zadumy, a na taką z tymi tomikami możemy liczyć. O wiele więcej wyjątkowej, natchnionej poezji znajdziemy TUTAJ

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl