Zobacz i poczuj dzięki poezji

Obrazek artykułu
Wieloznaczna przestrzeń poetycka pozwala dostrzec więc i poczuć bardziej. Już teraz zobacz i poczuj dzięki poezji Zofia Ostrach.

Wiele osób twierdzi, że ceni sobie wybrane dzieła znanych poetów. W rzeczywistości okazuje się jednak, że najczęściej kojarzymy jedynie utwory, z którymi zapoznaliśmy się jeszcze w szkole. Szczątkowa znajomość poetyckiej klasyki sprawia, że większość z nas potrafi zadeklamować choć fragment wiersza i  wymienić kilka nazwisk uznanych, polskich poetów. A co wiemy na temat współczesnej poezji?


Niestety bardzo liczna grupa osób twierdzi, że poezji nie lubi lub nie rozumie. Na całe szczęście równie wiele osób jest zainteresowanych twórczością współczesnych poetów. Co więcej niektórzy próbują swych sił i skrycie piszą do szuflady wiersze.  


Zofia Ostrach postanowiła zaprezentować swą twórczość szerszemu gronu odbiorców. Debiutancki tomik autorki zawiera utwory odnoszące się do znanej nam wszystkim codzienności. Jak zapewnia poetka: „Każdy miłośnik poezji znajdzie w nim coś dla siebie. Są w tomiku wiersze o pięknie, miłości ,bólu, radości i przemijaniu”.Natrafimy na wiersze wychwalające piękno przyrody i radość życia, uwznioślające znaczenie miłości, czy wywołujące uśmiech na twarzy. Znajdziemy także utwory, które wspomogą nas w trudnych chwilach i zmotywują do działania.


Nie rezygnuj

„Gdy do życia braknie ci sił

Kiedy runą wszystkie nadzieje,

Nie rezygnuj.

Idź… „


Zofia Ostrach stworzyła bardzo bogaty tomik, który wielokrotnie wywoła uśmiech na naszej twarzy lub skłoni do głębszych przemyśleń. Autorka nie stroni również od tematów trudnych, dlatego znajdziemy wiersze przepełnione nostalgią, odnoszące się do tematów bolesnych, stawiające egzystencjalne pytania.

 

MOŻE LEPIEJ

„Może lepiej mieć serce z kamienia,

Myśl ułomną i uszy głuchego.

Nie mieć oczu, które gorzko łzawią,

Nie czuć ciosu w serce zadanego.

Może lepiej nie doczekać czasu..;.”Różnorodność wierszy zebranych w tomiku sprawia, że każdy miłośnik poezji znajdzie w nim coś dla siebie.Więcej poezji znajdziemy na stronie: 
http://tylkorelaks.pl/17-poezja


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl