Poetycki świat Danuty Pasieki

Obrazek artykułu
Poetycki świat Danuty Pasieki to wielowątkowa przestrzeń, do której każdy może czuć się zaproszony. Poetka z przyjemnością dzieli się swymi przemyśleniami i skłania do głębszych refleksji.

Danuta Pasieka jest autorką kilku tomików poetyckich. Poetka od dłuższego czasu dzieli się swymi przemyśleniami na portalach internetowych. Czytelnicy, którzy mieli przyjemność poznać twórczość autorki otwarcie wyrażają pozytywne opinie. 


Okazuje się, że wiersze poetki wielokrotnie pozwalają oderwać się od przytłaczającej codzienności, by przystanąć na moment, zastanowić się nad sensem własnego istnienia i odnaleźć powód skłaniający do głębszych refleksji. Czytelnicy doceniają poezję Danuty Pasieki, także dlatego, że nie przytłacza jej nadmiar środków stylistycznych. 


Danuta Pasieka pisze całą sobą dla nas, a takze o nas.

.


Pośród poetyckich tomików autorstwa Danuty Pasieki znajdziemy kilka wyjątkowych propozycji. Z całą pewnością  na uwagę zasługują „Powroty”, które pozwolą nam zetknąć się z tematami, których bardzo często unikamy. Bardzo życiowa, a zarazem bolesna, okaże się tematyka śmierci. Ostateczność, która dosięgnie nas wszystkich traktowana jest niczym przepustka do raju, a pomimo tego pozostaje wielką tajemnicą. Gliwicka poetka umożliwia odbiorcom zetkniecie się z własnymi emocjami. W codziennym życiu tak często przecież musimy ukrywać prawdziwe uczucia.
Kolejny tomik autorki, na który warto zwrócić uwagę to „Czas zapominania”. Tym razem poetka pragnie skłonić nas do koncentracji na nabywanych doświadczeniach. Czas jest nieubłagany i nie chce zatrzymać się nawet na moment, więc może czasem warto zapomnieć o tym co było, by docenić to co jest i będzie? Poetka swobodnie balansuje pomiędzy światem namacalnym i wyobrażonym. Pozwala także odczuć, że wierzy, iż spełnienie możliwe jest dopiero po śmierci. Czytelnik zapoznający się z kolejnymi utworami zostaje skłoniony, by zastanowić się nad samym sobą. Danuta Pasieka wierzy bowiem, że dostrzegając własne błędy jesteśmy w stanie dokonać znaczącej zmiany i „uskrzydleni” wiarą, nadzieją, dobrym słowem, czy kontaktem z naturą, dokonać znaczącej zmiany.
„Piszą mnie wiersze” to najnowszy tomik poetki. Tym razem poetka zwraca uwagę na ludzkie zaniedbania, znaczenie wiary w Boga, godne życie, wartość rodziny, dokonywane przez nas wybory, czy problemy znane nam z codziennego życia. W tym tomiku poetka wspomina także o sobie i swej twórczości. Zdaje się, że do tego zbioru wierszy doskonale pasuje zwrot – liryka czasu przeszłego. Poznając poszczególne utwory każdy czytelnik z pewnością natknie się na wiersz skłaniający do głębszych refleksji.Poezja Danuty Pasieki z pewnością jest wyjątkowa, pięknie podkreślił to Andrzej Dębkowski: "Jej poezja to wypadkowa najważniejszych pytań, jakie poeta (poetka) powinna zadawać. A są to pytania egzystencjalne, dotyczące śmierci, strachu, naszych ziemskich wędrówek... Poetka posiłkuje się prostym językiem, dzięki temu jej wiersze nabierają szczególnego kolorytu. Śmierć jest dla niej śmiercią, cierpienie cierpieniem, a miłość miłością."


 Pragnący bliżej poznać autorkę oraz jej twórczość odnajdą więcej informacji na stronie

https://www.facebook.com/Poetyckie-W%C4%99drowanie-417171391774435/


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl