Ciekawe książki dla dorosłych

Obrazek artykułu
Dojrzali czytelnicy oczekują, że kontakt z literaturą zapewnij im wartościową rozrywkę. Stanie się tak, jeżeli sięgną po ciekawe książki do czytania dla dorosłych. To wyśmienita proza dla pań i panów.

Polska Noblistka Wisława Szymborska mądrze uznała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Poznając treść intrygującej, napisanej piękną, poprawną polszczyzną lektury na moment zapominamy o codziennych troskach, by śledzić losy bohaterów. Tym sposobem przeżywamy niezapomniane chwile i częstokroć odwiedzamy miejsca, których nie bylibyśmy w stanie poznać w prawdziwym życiu. Nie można oczywiście zapomnieć, że w międzyczasie wzbogacamy swój język. Czytanie to atrakcyjna forma relaksu, która obniża poziom stresu, wpływa na poprawę nastroju i czyni nas mądrzejszymi. Ponadto naukowcy bezspornie dowiedli, że mózg lubi czytać. W trakcie tej aktywności powstają bowiem nowe połączenia nerwowe. Wystarczy wiedzieć, Co czytać.


Ciekawe książki dla dorosłych zaspokoją oczekiwania dojrzałych czytelników. To proza zarówno dla pań jak i dla panów. Nie zabraknie bowiem sentymentów, wzruszeń, romantycznych uniesień, ale również silnych emocji wywoływanych opisami brutalnych scen. Literatura proponowana tej grupie odbiorców powinna bowiem gwarantować niezapomniane wrażenia.


Wartościowe książki dla dorosłych


Mądre książki, wartościowe lektury, dobre powieści, intrygujące historie, ciekawe książki. To frazy najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę przez dorosłych czytelników. Należy więc zaproponować im właśnie takie pozycje.


Ciekawa książka dedykowana przede wszystkim kobietom nosi tytuł „(nie) Spełnione marzenia”. Ta urokliwa powieść obyczajowa autorstwa Małgorzaty Owczarek. Główna bohaterka, 40-letnia Angelika ze Szczecina spełni swoje największe pragnienie. Od wielu lat była nim podróż do Los Angeles. Co prawda tę wycieczkę zamierzała odbyć wraz z miłością swojego życia, ale psotny los skomplikował sprawę. To dlatego przed wylotem kobieta zatrudniła sympatycznego przewodnika. Mężczyznę przystojnego, który obiecał pokazać jej ciekawe miejsca w Stanach. Wspólnie przeżywane chwilę bardzo zbliżają. To dlatego Angelikę połączy w Jac’kiem bliska, pełna czułości relacja. Niestety, wakacje szybko się kończą, więc bohaterka będzie musiała wrócić do kraju. Jack zapewniał ją wielokrotnie, że odległość nie wpłynie na ich relacje, ale ona obawia się najgorszego. Sytuacja się skomplikuje, gdy Angelika zorientuję się, że jest w ciąży. Czy ta historia ma szansę skończyć się szczęśliwie? O tym przekonamy się w trakcie lektury.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/nie-spelnione-marzenia/


Ciekawa książka, która zainteresuje mężczyzn oraz panie informuję, żeCoś przeminęło”. Ta wartościowa powieść obyczajowa autorstwa Stacha Szulist. Intrygujący tytuł to przedsmak wielowątkowej fabuły. W centrum zainteresowania znalazła się prowincjonalna szkoła, w której nic nie jest tak, jak powinno być. W tym budynku mają miejsce skandaliczne sytuacje. Moralność i przyzwoitość. Zanika w cieniu w hipokryzji, intryg i złowrogich układów. Nauczyciele tracą swój autorytet, a uczniowie pozbawiani są godności. W tej złowrogiej przestrzeni o wszystkim decyduje dyrektor. Posępne szkolne realia poznawać będziemy, śledząc losy wiejskiej nauczycielki Miry. Jest to pięćdziesięcioletnia, doświadczona życiowo kobieta, która stara się być aktywna społecznie i towarzysko. Na jej egzystencje wpłynęła uczuciowa relacja z dyrektorem, błędy popełnione w młodości i trudne rodzinne relacje. Szczegóły będziemy poznawać stopniowo. Mira spróbuje zmienić swój los. Zdeterminowana, bez względu na przeszkody postara się podążać wyznaczoną sobie drogą. Co z tego wyniknie? Tego dowiemy się w trakcie lektury.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/cos-przeminelo/


Proza jest wspaniałym środkiem umożliwiającym komunikację międzyludzką. Maksymilian Bron jest autorem, który zaprezentował „Ludzkie puzzle”. Ta powieść mówi o ludzkich zmaganiach. Poznamy bohaterów poszukujących szczęścia i miłości. Emocje wyczuwane są w każdej skomplikowanej sytuacji, ale bez stresu, nie bylibyśmy w stanie odczuć relaksacji. Fabuła prowadzi od czasów II wojny światowej do współczesnej rzeczywistości. Pomieszają się setki osobistych perypetii. Ostatecznie zrozumiemy, że my wszyscy tworzymy „Ludzkie puzzle”. Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/ludzkie-puzzle/


Ciekawe książki dla dorosłych zaprezentowane powyżej, na pewno nie zawiodą oczekujących silnych wrażeń odbiorców. Są to jedne z nowszych powieści polskich autorów. Oczywiście Wartościowych książek jest bez liku, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Szukający ciekawej książki powinni zerknąć na bestsellery – najlepsze ebooki online

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl