Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki

| Dodano: 21 marzec 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Któż z nas nie zastanawiał się, jakby to było pięknie zamieszkać w tropikach. Okazuje się, że nie jest to marzenie zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Coraz więcej Polaków - w tym także autor książki „Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki” Marek Lenarcik - decyduje przenieść się w region świata o znacznie przyjemniejszym klimacie.

W przewodniku-poradniku punkt po punkcie pokazuje, jak się do tego zabrać i jak krok po kroku to wszystko realizować, aby zminimalizować rozczarowania (uniknąć ich chyba się nie da) i w końcu znaleźć swoje miejsce w życiu i na ziemi.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich (chociaż głównie dla mężczyzn), którzy stają przed najważniejszym wyborem w życiu – co dalej: Jak żyć? Z kim żyć? Gdzie żyć? I za co (oczywiście za pieniądze, ale jakie?) albo z czego? Przypomina elementarne poradniki „dla opornych” przekonujące, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. ”). Lenarcik zwraca uwagę na to, co bezwzględnie należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji: praca, możliwości biznesowe, koszty życia; pogoda; kultura, religia, język; bezpieczeństwo; życie towarzyskie; jedzenie; przepisy imigracyjne; przeprowadzka i możliwości podróżowania. I prowadzi czytelnika przez Tajlandię, Birmę, Kambodżę, Meksyk, Brazylię, Ekwador i Kolumbię.
Tekst pomagała przygotować Agata Orzechowska

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/jak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-tropiki/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki"

Opinia

Awatar użytkownika

Faktem jest, że książka zawiera wiele ciekawych informacji, które mogą nam ułatwić faktycznie wyjazd w tropiki. Interesujący jest szczególnie drugi rozdział o tematyce gdzie wyjechać, a przedstawione w nim zostały takie kwestie jak znaleźć pracę, możliwości biznesowe czy koszty życia, a także tamtejsza kultura, język i religia. Autor zawarł w nim też ważną kwestię odnośnie bezpieczeństwa, przepisów imigracyjnych i możliwości podróżowania. Ciekawy jest również rozdział dotyczący znalezienia mieszkania w Tajlandii, Birmie, Kambodży czy Ameryce Łacińskiej. W książce możemy znaleźć wiele ciekawych elementów, ale bezpośredni język i styl, w jakim została napisana sprawiają, że muszę zgodzić się z sugestią autora zawartą we wprowadzeniu, że książka będzie bardziej odpowiednia dla mężczyzn niż dla kobiet, gdyż pewne kwestie w niej zawarte nie zawsze mogą się kobietom spodobać.http://dlalejdis.pl/artykuly/jak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-tropiki-recenzja

23 sierpień 2022 08:53

Opinia

Autobiograficzny przewodnik po życiu w tropikach

Awatar użytkownika

Autobiograficzny przewodnik po życiu w tropikach otwiera filmowy dialog z kultowego filmu braci (wtedy)/rodzeństwa (dziś) Wachowskich, w którym Morfeusz wyjaśnia Neo, czym jest Matrix. Można potraktować to motto wprowadzające w barwną treść książki Lenarcika jako zachętę do pokonania wszelkich ograniczeń, które trzymają czytelnika na miejscu. Wybór zawsze jest ten sam: niebieska albo czerwona pigułka.

Najważniejszym bodaj przesłaniem płynącym z książki nie jest jednak, że to piękne, kolorowe życie, ale to, że mając odpowiednie przygotowanie (znajomość języka – jeśli nie lokalnego, to przynajmniej angielskiego – oraz kompetencje odpowiednie dla branży, w jakiej chce się pracować), można sobie całkiem nieźle radzić (najczęściej dużo lepiej niż w rodzimym kraju) pod każdą szerokością geograficzną, a przede wszystkim w wymarzonym raju na ziemi. Przesłanie, jakie autor ma dla każdego czytelnika, można streścić w jednym zdaniu: „Zanim zaczniesz podróżować palcem po mapie, zastanów się porządnie, co masz do zaoferowania w miejscu, do którego się wybierasz”.

29 czerwiec 2022 11:54

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki"

Gdzie na wakacje? Gorące książki oferują tanie wczasy

Czas pomyśleć gdzie na wakacje? Warto wiedzieć, że gorące książki oferują tanie wczasy i sposoby na tanie loty. Codzienność zawsze wyznaczana jest różnego rodzaju zadaniami. Konieczne do wypełnienia obowiązki nigdy się nie kończą. Rzeczywistość wciąż ulega transformacjom. Dorośli ludzie bez przerwy muszą wychodzić naprzeciw kolejnym problemom. To przykre, że w społeczeństwie dochodzi do wielu jednostkowych tragedii. Tylko zapewniający relaksację wypoczynek może zaradzić zmęczeniu psychofizycznemu. Przemęczeni...

Jak zamieszkać w tropikach?

Od jego wyjazdu z Europy minęło ponad 10 lat. Mieszkał w Birmie, Tajlandii i Kambodży. Szczegółowo zjeździł większość Dalekiego Wschodu od Korei Południowej po Wschodni Timor. Spędził dużo czasu w Meksyku, Brazylii i Kolumbii. Po wieloletniej międzynarodowej tułaczce postanowił osiedlić się w jego ulubionym mieście na świecie - Bangkoku.   Dekada w tropikach to jak co najmniej dwadzieścia lat gdziekolwiek indziej. Bo jak inaczej wyjaśnić, że od 2009 roku pracował jako wykładowca na uniwersytecie,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl