Niezwykłe przypadki "urodzonego w czepku"

Obrazek artykułu
Nie bez powodu mawia się, że osoby urodzone w przysłowiowym "czepku", cieszą się szczególnego rodzaju szczęściem. Dowodzi tego niezwykła historia Jana Melerskiego.
Jan Melerski przyszedł na świat w ubogiej rodzinie.Tocząca się II wojna światowa nakazywała przewidywać, że dziecko będzie miało trudne życie.  Okazało się jednak, że „czepek”, w którym urodził się Jan zagwarantował mu niebywałe szczecie
.
Autor, Jan Melerski, którego historię poznamy sięgając po książkę "Zapowiedziane szczęście", przyszedł na świat 1 stycznia 1940 roku. Akuszerka stwierdziła, że urodził się w worku owodniowym,czyli w tzw. czepku, co miało przynieść mu szczęście i powodzenie w całym życiu. Warto podkreślić, że takowe przypadki zdążają się 1 na 80 tysięcy urodzeń.

Dorastanie w cieniu bombardowań nie było usłane różami. Matka pana Jana, starała się zrobić wszystko, by on i jego starszy brat, mógł przetrwać ten trudny czas. Momentem krytycznym okazało się pojmanie i wywiezienie ojca pana Jana do obozu jenieckiego. Łaskawy los sprawił jednak, że ostatecznie ojciec powrócił na łono rodziny, a chłopiec wyrósł na bystrego młodzieńca.


Pomimo, że nie był to łatwy czas dla Polaków, autor stopniowo układał swe życie. Rady i zasady wyniesione z domu wielokrotnie ułatwiały dokonywanie trudnych wyborów i decyzji. Ochrona zapewniona przez „czepek”, także okazała się bezcenna. Niezwykłe przypadki, które zdarzały się przez całe życie Jana, zawsze bowiem kończyły się szczęśliwie.


Jak zapewnił autor w książce znajdziemy opis:Rzeczywistych, niespodziewanych wydarzeń urodzonego „w czepku”,  przedstawione w sposób barwny i  zrozumiały. Zmieniające się wątki utworu i  zaskakujące  przypadki, opisane szczegółowo, pokazują niezwykłość tego tekstu.  


Książkę można nabyć na stronie: http://bonito.pl/k-1796736-zapowiedziane-szczescie

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl