„Ścieżka Gniewomira” – pasjonująca powieść historyczna

Obrazek artykułu
„Ścieżka Gniewomira” to pełna niebezpieczeństw powieść historyczna. Gówny bohater nie bez przyczyny zyskał przydomek Gniewomir.

Fabuła powieści historycznej – „Ścieżka Gniewomira” przeniesie nas do roku 1050 do niewielkiej miejscowości nieopodal Gniezna. Właśnie tutaj przybędzie stary, doświadczony w boju wojownik, Oli Egilsson, znany jako Gniewomir.


Będzie to wizyta niecodzienna, ponieważ Gniewomir rozpocznie spowiedź. Wyznania opisujące najważniejsze wydarzenia z życia wojownika, które spisze ksiądz Anzelm, będą mogli poznać Czytelnicy sięgający po książkę.


Lektura zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie powieści historyczne, a także osoby poszukujące silnych wrażeń, ponieważ „Ścieżka Gniewomira” to powieść pełna niebezpieczeństw. W ówczesnym czasie życie nie było łatwe, dlatego, nim Oli Egilsson zasłuży na miano woja, będzie musiał dowieść swej siły i mądrości.


„Ścieżka wojownika” opisuje pierwsze dwadzieścia lat z życia bohatera, który przyszedł na świat najprawdopodobniej w niewielkiej chacie, wzniesionej na skalnym klifie nieopodal miejscowości Egilsgard w roku 980. Jego ojciec był norweskim Wikingiem, wznoszącym modły do Thora i Odyna. Natomiast matka o imieniu Alla, fińską niewolnicą i skrytą wyznawczynią religii chrześcijańskiej.


Fabuła powieść pozwoli nam zrozumieć, jak długą, pełną wyzwań i niebezpieczeństw drogę, musiał pokonać Gniewomir, nim koleje losu doprowadziły go do spowiednika Anzelma.Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1890819-sciezka-gniewomira

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl