Historia muzyki elektronicznej

Obrazek artykułu
"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to pierwsza w naszym kraju książka przedstawiająca korzenie i główne nurty tego gatunku muzyki. Historia muzyki elektronicznej sięga lat pięćdziesiątych XX wieku, a do jej rozwoju przyczynił się w latach 70. i 80. zespół Kraftwerk z zachodnich Niemiec, a dokładniej z Düsseldorfu.
Ebook Piotra Mulawki zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje  pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i  90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np."Trans Europe Express" zespołu Kraftwerk, "Planet Rock" Afrika Bambaaataa czy "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje  o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie. "Mała encyklopedia electro i electro-funk" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.


Kilka słów Piotra Mulawki ebooku:

Od dawna mnie fascynuje muzyka elektroniczna W 1998  roku usłyszałem breakdacow`y kawałek "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor i był to prawdziwy dla mnie przełom.  Ten  taniec narodził się w Nowym Jorku już w latach 70. Dzięki  takim składom jak Rock Steady Crew czy New York City Breakers o breakdance zrobiło się głośno na całym swiecie.  W Polsce breakdance zaczął się rozwijać na początku lat 80.  miedzy innymi w  Szczecinie, w Koszalinie, w Gnieźnie i w Kielcach. Pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Później po tym wielkim boomie breakdance na jakiś  czas  zniknął ze stacji telewizyjnych. Dopiero wspomniana grupa Music Instructor i b-boye z Berlina Flying Steps przypomnieli  o tym niezwykłym tańcu. Zacząłem   nagrywać na kasety wideo teledyski breakdance ze stacji muzycznych VIVA  czy MTV i z kolegami próbowaliśmy naśladować mistrzów breakdance. Wtedy jeszcze nie znałem zespołu Kraftwerk i muzyki electro. Dopiero internet i książki angielsko języczne dały mi wiedzę o początkach tego stylu muzyki. Kiedy poznałem "Planet Rock" Afriki Bambaataa, uświadomiłem sobie, że ta muzyka naprawdę mnie fascynuje.  Zacząłem chodzić na koncerty muzyków  i grup elektronicznych: Kraftwerk, Afrika Bambaataa, Herbie Hancock, Afrika Islam czy Westbam. W Polsce po electro-funk w latach 90. sięgnęli nieliczni, np. Camey. Dowiedziałem się z różnych publikacji, że duży  wpływ na rozwój muzyki elektronicznej miała japońska firma Roland, gdyż wyprodukowała jeden z pierwszych automatów perkusyjnych o nazwie Roland TR-808 i to on odegrał kluczową rolę  w produkcji electro hitów.  Zebrałem sporą kolekcję płyt winylowych z muzyką do  tańca breakdance i nie tylko, bo również zdobyłem krążki Kraftwerk, Afrika Bambaataa i innych moich idoli. Zauważyłem, że na naszym rynku księgarskim nikt jeszcze nie wydał publikacji, która   informowałaby o  powiązaniach i wpływie   zespołu Kraftwerk na nowe style muzyczne. Postanowiłem zebrać  z różnych źródeł materiały  i stworzyć małą encyklopedię,  w której podam  informacje o najważniejszych twórcach, zespołach, filmach,  wytwórniach  płytowych  i  albumach a także maxi -singlach, które warto zapamiętać i posłuchać. Zachęcam wszystkich  fanów do sięgnięcia po moją publikację.

Ebook w sprzedaży


http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kraftwerk-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-electro-funk

http://ebookpoint.pl/ksiazki/kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-i-electro-funk-piotr-mulawka,e_0ldg.htm

http://www.ebooki123.pl/kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-i-electro-funk_p700
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl