Historia muzyki elektronicznej
| Dodano: 13 lipiec 2017
| Dodany przez:
Wydawnictwo Psychoskok
"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to pierwsza w naszym kraju książka przedstawiająca korzenie i główne nurty tego gatunku muzyki. Historia muzyki elektronicznej sięga lat pięćdziesiątych XX wieku, a do jej rozwoju przyczynił się w latach 70. i 80. zespół Kraftwerk z zachodnich Niemiec, a dokładniej z Düsseldorfu.
Ebook Piotra Mulawki zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i
filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych
autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy
najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są
udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i 90. XX wieku, które warto przypomnieć albo
poznać np."Trans Europe Express" zespołu Kraftwerk, "Planet
Rock" Afrika Bambaaataa czy "Super Sonic" niemieckiej grupy
Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity
producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki
electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i
electric-boogie. "Mała encyklopedia electro i electro-funk" to nie
tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki
elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego
gatunku muzyki.Kilka słów Piotra Mulawki ebooku:
Od dawna mnie fascynuje muzyka elektroniczna W 1998 roku usłyszałem breakdacow`y kawałek "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor i był to prawdziwy dla mnie przełom. Ten taniec narodził się w Nowym Jorku już w latach 70. Dzięki takim składom jak Rock Steady Crew czy New York City Breakers o breakdance zrobiło się głośno na całym swiecie. W Polsce breakdance zaczął się rozwijać na początku lat 80. miedzy innymi w Szczecinie, w Koszalinie, w Gnieźnie i w Kielcach. Pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Później po tym wielkim boomie breakdance na jakiś czas zniknął ze stacji telewizyjnych. Dopiero wspomniana grupa Music Instructor i b-boye z Berlina Flying Steps przypomnieli o tym niezwykłym tańcu. Zacząłem nagrywać na kasety wideo teledyski breakdance ze stacji muzycznych VIVA czy MTV i z kolegami próbowaliśmy naśladować mistrzów breakdance. Wtedy jeszcze nie znałem zespołu Kraftwerk i muzyki electro. Dopiero internet i książki angielsko języczne dały mi wiedzę o początkach tego stylu muzyki. Kiedy poznałem "Planet Rock" Afriki Bambaataa, uświadomiłem sobie, że ta muzyka naprawdę mnie fascynuje. Zacząłem chodzić na koncerty muzyków i grup elektronicznych: Kraftwerk, Afrika Bambaataa, Herbie Hancock, Afrika Islam czy Westbam. W Polsce po electro-funk w latach 90. sięgnęli nieliczni, np. Camey. Dowiedziałem się z różnych publikacji, że duży wpływ na rozwój muzyki elektronicznej miała japońska firma Roland, gdyż wyprodukowała jeden z pierwszych automatów perkusyjnych o nazwie Roland TR-808 i to on odegrał kluczową rolę w produkcji electro hitów. Zebrałem sporą kolekcję płyt winylowych z muzyką do tańca breakdance i nie tylko, bo również zdobyłem krążki Kraftwerk, Afrika Bambaataa i innych moich idoli. Zauważyłem, że na naszym rynku księgarskim nikt jeszcze nie wydał publikacji, która informowałaby o powiązaniach i wpływie zespołu Kraftwerk na nowe style muzyczne. Postanowiłem zebrać z różnych źródeł materiały i stworzyć małą encyklopedię, w której podam informacje o najważniejszych twórcach, zespołach, filmach, wytwórniach płytowych i albumach a także maxi -singlach, które warto zapamiętać i posłuchać. Zachęcam wszystkich fanów do sięgnięcia po moją publikację.
Ebook w sprzedaży
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kraftwerk-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-electro-funk
http://ebookpoint.pl/ksiazki/kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-i-electro-funk-piotr-mulawka,e_0ldg.htm
http://www.ebooki123.pl/kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja-mala-encyklopedia-muzyki-electro-i-electro-funk_p700