„Siedemnaście i pół miliona” – powieść o bezsilności wobec losu

Obrazek artykułu
Przeznaczenie i przewrotny los to siły, z którymi nie warto walczyć. Dowodzi tego historia głównego bohatera powieść „Siedemnaście i pół miliona”.
Nigdy nie warto mówić, że wszystko już za nami. Nie powinniśmy również być pewni swojej przyszłości, nawet jeżeli prowadzimy bardzo przewidywalny żywot. Los może bowiem zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.

Leszek Mierzejewski oddaje w ręce Czytelników pasjonującą powieść „Siedemnaście i pół miliona”. Fabuła, która niejednokrotnie nas rozbawi, by za moment wzruszyć, przekona nas, że nie bez przyczyny od zawsze mawia się, że „pieniądze szczęścia nie dają”.


Główny bohater powieści to sześćdziesięcioletni Alfons, który nie spodziewa się, że za moment los odmieni całe jego życie. Od momentu zamknięcia przędzalni, w której był kierownikiem, egzystuje przecież, nie licząc, że cokolwiek pozytywnie się odmieni. Konieczność mieszkania w domu matki i skromny zasiłek to niejedyny problem, Alfons, podejrzewa, że młodsza o piętnaście lat żona jest niewierna.


W codziennym życiu bohatera nie ma zbyt wielu atrakcji, więc nie można się dziwić, że Alfons zdecyduje się wyruszyć do restauracji na wykład o życiu seksualnym seniorów. Tematyka spotkania powinna zainteresować  dojrzałego mężczyznę, który nie był jednak w stanie przewidzieć, że wykład odmieni jego życie…


W trakcie zajęć, Alfons pozna atrakcyjną Iwonę, która zatrudni go w swojej firmie. Nowa praca przerywa smutną rutynę. Przed Alfonsem otwierają się wrota do luksusu, wielkich pieniędzy i społecznego uznania.
Książka do nabycia na stronie:
http://bonito.pl/k-1806170-siedemnascie-i-pol-milionaOd 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl