Co czytać?– wrześniowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Czasem nawet miłośnicy i znawcy książek zastanawiają się, po jaką lekturę warto sięgnąć? Podobno „od przybytku głowa nie boli”, ale w nadmiarze książkowych propozycji łatwo się zagubić. Co czytać? Tym razem odpowiedź jest prosta - wrześniowe zapowiedzi.

Nie od dziś wiadomo, że rynek księgarski dosłownie zalewają książki. Pomimo iż stan czytelnictwa w Polsce nie ma się najlepiej, bezustannie ukazują się nowe tytuły, które znajdują odbiorców. Osoby znające wartość literatury nigdy nie rezygnują bowiem z tej formy spędzania czasu wolnego. Okazuje się jednak, że czasem nawet miłośnicy i znawcy książek, którzy na bieżąco śledzą czytelnicze nowości, zastanawiają się, po jaką lekturę sięgnąć. Co czytać? To pytanie najczęściej zadawane przez czytelników. Prawie każdy chce wiedzieć, która pozycja zasługuje na uwagę. Nikt nie lubi przecież przeżywać rozczarowania.


Co czytać? Tym razem odpowiedź jest prosta, wrześniowe zapowiedzi. Pośród nich znajdziemy książki, które mają szansę stać się bestsellerami. Nie zabraknie silnych wrażeń, mocnej fikcji oraz wstrząsających faktów. To pozycje, po które naprawdę warto sięgnąć. Co ważne, mamy szansę szybko stać się ich właścicielami. Prowadzona jest bowiem przedsprzedaż, z której warto skorzystać.


Co czytać? –wrześniowe zapowiedzi


Lucyfera, Jerzy A. Masłowski, Wojciech A. Cegielski

 Kategorie: książki psychologiczne, thriller

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/lucyfera


„Lucyfera” to mocny polityczno-religijny thriller. Pełna niezwykłości fabuła przeniesie nas na tereny francuskiej Prowansji. Rozgrywająca się współcześnie akcja bardzo szybko pochłonie nas bez reszty. Główna bohaterka to znana polska aktorka, która odwiedzi ten malowniczy zakątek, aby zagrać w filmie słynnego francuskiego reżysera. Niestety nie podejrzewa, że poznani ludzie i miejsca pozwolą jej doświadczyć więcej, niż mogła przewidywać. Z czasem, po serii tajemniczych zdarzeń, zdobędzie informacje na temat prawdziwej historii chrześcijaństwa i sekretów Watykanu. Pomiędzy tymi najbardziej wstrząsającym znajdzie się wiadomość dotyczące prawdziwych darów otrzymanych przez Jezusa od rzekomych Królów oraz tajemniczej postaci, która miała najważniejszy wpływ na życie Zbawiciela.


Książka w ofercie sprzedaży - http://tylkorelaks.pl/835-lucyfera.html


Opisana historia jest bardziej intrygująca niż ta przedstawiona przez Dana Browna w bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Na potrzeby publikacji autorzy sięgnęli do mniej i bardziej znanych faktów historycznych. Dzięki temu postawili kilka sensacyjnych hipotez. Jak dotąd nikt wcześniej nie zdołał tego dokonać.


Urodzinowy prezent dla Hitlera, Piotr Jan Nasiołkowski

Kategorie: literatura faktu, literatura historyczna

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/urodzinowy-prezent-dla-hitlera


Książka porusza temat jednej z największych sensacji II wojny światowej, czyli zakończonej niepowodzeniem operacji o kryptonimie „Whiskey”. W trakcie lektury poznamy wiele intrygujących, nigdy wcześniej tak dokładnie nieopisanych faktów dotyczących tego zdarzenia. Istotną pierwszoplanową postacią jest pilot 38. Dywizjonu RAF - kapitan Ryszard Zygmuntowicz, który odegrał znaczącą rolę w całej akcji. Historię tego bohatera trzeba znać.


Operacja opatrzona kryptonimem „Whiskey” została przygotowana na drodze współpracy brytyjskich i radzieckich służb specjalnych. Zgodnie z opracowanym tajnym planem w dniu 20 kwietnia 1942 roku na pokład brytyjskiego czterosilnikowego bombowca Halifaxa wsiadła załoga wraz z pasażerami. Pierwszym pilotem był sam kapitan Ryszard Zygmuntowicz. Oficjalnie podawano, że samolot miał dotrzeć do Czechosłowacji. Dziwne więc, że rozbił się na pograniczu niemiecko-austriackim. Jak to możliwe? Na to i wiele innych pytań, na podstawie wieloletnich badań historycznych, próbuje odpowiedzieć Piotr Jan Nasiołkowski, który nie bez przyczyny postawił hipotezę zakładającą, że prawdziwym celem operacji Whiskey mogło być zabicie Hitlera.


Książka w ofercie sprzedaży: http://tylkorelaks.pl/834-urodzinowy-prezent-dla-hitlera.html

„Jak zostało to już wcześniej wielokrotnie powiedziane; oznaczona kryptonimem „Whiskey”, ostatnia operacja, w której uczestniczył porucznik Ryszard Zygmuntowicz, była wspólnym przedsięwzięciem dwóch służb specjalnych antyhitlerowskiej koalicji; sowieckiego NKWD i brytyjskiego SOE. Celem tej operacji koordynowanej przez oficjalnego rezydenta sowieckiego wywiadu w Wielkiej Brytanii pułkownika Iwana Cziczajewa było przetransportowanie na terytorium III Rzeszy dwóch sowieckich agentów, którzy do Wielkiej Brytanii przybyli 11 lutego 1942 roku”.

Prócz mocnej prozy i literatury faktu pośród wrześniowych zapowiedzi znalazł się także wyjątkowy poetycki zbiór. Znajdziemy w nim wiele utworów w tym zasługujące na szczególną uwagę „złote myśli”. Przekonamy się, że wielokrotnie, by wyrazić to, co najważniejsze, wystarczy kilka właściwie dobranych słów.


Szpilki w rozsypce, Wojciech Łęcki

Kategoria: poezja

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/szpilki-w-rozsypce


„Szpilki w rozsypce” to propozycja dla wszystkich, którzy mają ochotę się zadumać. Zebrane w pozycji teksty cechują się ogromną różnorodnością tematyczną. Właśnie dlatego możemy być pewni, że każdy odnajdzie sentencję dla siebie.


Warto podkreślić, że autor dołożył wszelkich starań, by zgromadzić w książce najcenniejsze „złote myśli”.


Czytane frazy będą budzić w nas najróżniejsze emocje i przemyślenia. Niejednokrotnie uśmiechniemy się, popadniemy w  nostalgię, czy odczujemy irytację. W tej pozycji gra słów momentami pełna jest bowiem ironii i sarkazmu. To celowy zabieg mający pobudzić nas do rozważań.


Co czytać? To pytanie, na które po zapoznaniu się z wrześniowymi zapowiedziami powinniśmy znać odpowiedź. Możemy być pewni, że te książki zagwarantują nam masę niezapomnianych, czytelniczych wrażeń.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl