Wstrząsające książki – prawdziwe historie

Obrazek artykułu
Intymne, szczere zwierzenia spisywane na łamach dzienników, pamiętników i autobiografii, cieszą się coraz większą popularnością. Poznajmy wstrząsające książki. Opisano w nich prawdziwe historie. Ludzie skrzywdzeni przez los przerwali milczenie.

Mocna proza nie od dziś cieszy się zainteresowaniem czytelników. Potrzeba oderwania się od szarej codzienności skłania, by szukać silnych, a nawet ekstremalnych wrażeń. Właśnie dlatego mroczne thrillery, sensacja, czy świetne kryminały, mają rzeszę wiernych fanów. Z pozycji czytelnika „uczestniczenie” w opisanych wydarzenia nie naraża na ryzyko, którego w prawdziwym życiu wolimy unikać. Zaobserwować można jeszcze jedną tendencję. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się intymne, szczere zwierzenia spisywane na łamach pamiętników, dzienników i autobiografii. Pragniemy poznawać skomplikowane perypetie innych osób. W ten sposób zaspokajamy swoją ciekawość, jednocześnie rozbudzając empatię.


Wstrząsające książki – prawdziwe historie. To pozycje, które poruszają i na długo zapadają w pamięci. Ludzie skrzywdzeni przez los przerwali milczenie, by opowiedzieć o swoich krańcowo trudnych doświadczeniach. Wszystko, o czym przeczytamy, wydarzyło się naprawdę.


Najbardziej poruszają prawdziwe historie. Te lektury powinniśmy poznać. Wstrząsająca książka, którą napisała Micia Mieszkowski nosi tytuł „Po supełku do kłębka”. Jest to bardzo odważna opowieść o doświadczonej, młodej kobiecie. Molestowanie seksualne, gwałt i przemoc psychofizyczna, były dramatami autorki. Ta pozycja posiada właściwości biblioterapeutyczne i nauczające. Micia Mieszkowski obecnie jest docenioną terapeutką transformacji.

Zdobędziesz odwagę, by realizować swoje pragnienia”. - Micia Mieszkowski


Książka do nabycia na stronie: https://www.psychoskok.pl/produkt/po-supelku-do-klebka/


Na odważny krok decyduje się wiele przedstawicielek płci pięknej. Kobiety to tak naprawdę bardzo silna płeć. Wstrząsającą, prawdziwą historią okazuje się publikacja Adrianny Katarzyny Kacińskiej. „Jestem, żyję, istnieję, autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję”. Wewnątrz znajdują się szczere opisy nawet bardzo intymnych sytuacji. Autorka długo musiała korzystać z porad terapeutów, żeby zacząć wszystko układać na nowo. Trudne emocje ciężko wyciszyć. Ta wykazująca właściwości terapeutyczne powieść, dodaje nadziei.Książka dostępne na stronie: https://www.psychoskok.pl/produkt/jestem-zyje-istnieje-autobiografia-historia-kobiety-ktora-przezyla-aborcje/


Wstrząsająca książka to autentyczny dziennik opisujący pobyt na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego - „Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk”. O odbytej hospitalizacji odważyła się opowiedzieć Anka Mrówczyńska. Autorka od lat boryka się z borderline. To pograniczne zaburzenie osobowości odciska piętno na jej życiu. Emocjonalny rollercoaster rzadko kiedy pozwala jej odpocząć. Po zakończonej niepowodzenia terapii na oddziale dziennym Anka Mrówczyńska podjęła trudną decyzję. W obawie przed powodzeniem kolejnej próby samobójczej zgodziła się na leczenie na oddziale zamkniętym. Ta wstrząsająca, autobiograficzna książka uświadomi nam, że szpitalną rzeczywistość przepełnia rozpacz. Autorka przetrwała ten trudny czas, spisują dziennik, po który możemy sięgnąć. Ta książka zapoczątkowała rekomendowany przez środowisko psychologiczno-psychiatryczne, magazyny „Charaktery”, „Kwartalnik Psychiatra” oraz „Psychiatria i Psychoterapia”, cykl książek o borderline Młody bóg z pętla na szyi”. To, pozycje, które naprawdę warto przeczytać.


Poznaj autora i jego twórczość – Anka Mrówczyńska
  • Życie pozapsychotropowe”to kolejna wstrząsająca, prawdziwa historia. Autor opowiedział, czym jest depresja, choroba afektywna dwubiegunowa oraz, jak funkcjonują szpitale psychiatryczne w Polsce. Pod wpływem sugestii lekarza Karol zaczął prowadzić dziennik. Spisywał w nim najważniejsze doświadczenia z dzieciństwa, młodości i wczesnej dorosłości. Tym sposobem stopniowo rozkładał swoją świadomość na elementy pierwsze. Wszystko po to, by znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie. Dlaczego zachorował? Czy winny był ojciec rozwodnik, który nienawidził jego matki? Chora na Alzheimera babcia, z którą mieszkał kilkanaście lat? A może jego partnerka, która namówiła go, by przestał brać leki? Jednoznaczna odpowiedź najpewniej nie istnieje. Pewne jest tylko jedno. Każdy z tych elementów ostatecznie sprawił, że Karol wylądował na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego. W tym przepełnionym znieczulicą miejscu, autor, bez cenzury spisał swoje doświadczenia i obserwacje.Wstrząsająca książka to także „Schizofreniczny obraz świata”. Prosząc o zrozumienie, autor wprowadza czytelników w zawiły świat schizofrenii. Pozornie życie osoby chorej wydaje się podobne do tego, które prowadzą zdrowi. Niestety, odmienny sposób odczuwania i postrzegania powoduje wiele niedogodności. Autor zmaga się z tą psychiczną chorobą od wielu lat. Jest w pełni świadomy swoich problemów, ale nie oczekuje litości. Jest pogodzony z diagnozą i wie, że nie zdoła w pełni uwolnić się z sideł tej podstępnej choroby. Oddając w ręce czytelników tę książkę, autor po części zrealizował swoje marzenie. Pragnie bowiem być wysłuchanym. „Zanim mnie ocenisz, choć spróbuj mnie poznać”.Wypowiedziane przez autora słowa powinny skłonić czytelników do refleksji. Dzięki tej książce wszyscy będą mogli zrozumieć, że utarty od dawna obraz osób chorych na schizofrenię jest niezgodny z prawdą. Chorzy zasługują na szacunek i właściwe traktowanie.


Poznaj autora i jego twórczość – Maksymilian Wójtowicz
Wstrząsające książki, które zostały zaprezentowane powyżej, opisują prawdziwe historie. Ich autorzy wykazali się ogromną odwagą, by opowiedzieć innym o swoich codziennych zmaganiach z chorobą. W Intymnych szczegółach opowiedzieli swoje szokujące historie. Chociażby dlatego należy uznać, że są to pozycje zasługujące na szczególną uwagę.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl