Książki przygodowe z historią w tle

Obrazek artykułu
Czytanie książek powinno gwarantować kształcącą rozrywkę. Niezapomniane wrażenia, podróże w nieznane oraz sporo ciekawych wiadomości zapewnią nam książki przygodowe z historią w tle.

Rutyna i szara codzienność sprawia, że czasem chcielibyśmy przeżyć coś wyjątkowego. Rzadko kiedy mamy jednak możliwość, by oderwać się od obowiązków, więc poszukujemy rozrywek, które nie będą wymagały opuszczania miejsca zamieszkania i pokaźnych finansowych środków. Ponieważ czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego poszukując przyjemnej, kształcącej rozrywki, bardzo często sięgamy po książki. To sposób na relaks, z którego korzysta mnóstwo osób.


Książki przygodowe z historią w tle zapewnią nam niezapomniane wrażenia, a także sporo ciekawych wiadomości. Należy bowiem pamiętać, że powieści przygodowe fascynowały czytelników już w XVIII wieku. Gatunek ten zapewniał rozrywkę w czasach, gdy podróżowanie i zwiedzanie świata dla większości było tylko marzeniem. Spisywane przez podróżników dzienniki i pamiętniki pozostawały więc źródłem bezcennej wiedzy.


Powieści historyczno-przygodowe oraz książki przygodowe z historią w tle na chwilę obecną zapewniają czytelnikom niecodzienne wrażenia. Gatunek zmieniał się przez lata i obecnie przyciąga wartką fabułą, niespodziewanymi zwrotami akcji, czy wątkami sensacyjnymi.

Książki przygodowe z historią w tle


Wybrane do zaprezentowania pozycje to lektury, które pozwolą nam poznać siedemnastowieczne realia. Były to czasy mroczne i trudne. Przekonamy się o tym, podążając za bohaterami biorącymi udział w prawdziwych wydarzeniach.


Awanturnicy” to powieść historyczno-przygodowa. Literacka fikcja została doskonale spleciona z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Akcja książki rozpoczyna się w Gdańsku w roku 1647. Bohaterowie wykreowani na potrzeby opowieści będą „uczestniczyć” w tak istotnych zdarzeniach, jak: bitwa pod Żółtymi wodami, kolonizacja Tobago, czy ścięcie Karola I. Warto wspomnieć, że w książce pojawiają się również postacie, które nie bez przyczyny zapisały się na kartach historii. Jest to: Władysław IV, Oliver Cromwell, czy Stefan Potocki. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Kettler, który stanie na drodze głównego bohatera- gdańskiego szkutnika Marcina Seradzkiego.


Fabuła przybliża czasy kolonizacji. Marcin Seradzki jest postacią, której losy pozwoliły zaprezentować przemiany, które w ówczesnym czasie miały miejsce w Europie. Skomplikowana sytuacja w Rzeczpospolitej, osobiste problemy i rodzinna tragedia stawiają Seradzkiego w obliczu prawdziwego dramatu. Jedynie dzięki wsparciu Jakuba Kettlera, który jest księciem będącej polskim lennem Kurlandii i Semigalii, Seradzki zyska szansę, by rozpocząć nowe życie.


Awanturnicy” to powieść przygodowa z prawdziwą historią w tle. Powinni po nią sięgnąć wszyscy chcący poznać losy tak barwnych postaci, jak kurlandzki dygnitarz, angielski pirat, czy gdański szkutnik. Dynamiczna akcja pełna jest nieoczekiwanych zwrotów, a wiele z opisanych zdarzeń miało miejsce naprawdę.


Pieśń o Awanturnikach” to kontynuacja tej pasjonującej historyczno-przygodowej powieści. Ponownie przyjdzie nam przenieść się do siedemnastowiecznej rzeczywistości. Jest to czas niespokojny. Wojny, niewolnictwo, głód, brak perspektyw i żądni łupów piraci budzą uzasadniony lęk wśród ludności. Na odmianę trudno liczyć, ale życie toczy się dalej. Codzienne troski i obawy łagodzi muzyka. Śpiewane pieśni niosą nadzieję i budzą radość wśród pospólstwa .


Marcin Seradzki oraz jego przyjaciele staną się częścią muzycznego świata. Niestety dość szybko będą musieli się przekonać, że sława potrafi mieć wysoką cenę. Awanturnicy nie boją się jednak wyzwań i spróbują zapisać się na kartach historii.


Książka w ofercie przedsprzedaży:

http://tylkorelaks.pl/843-piesn-o-awanturnikach-tom-ii.html


Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Na czytelników czeka masa ekscytujących przygód i wyzwań. Bohaterowie wielokrotnie staną w sytuacjach, które każą im wybierać między dobrem a złem. Pojawią się też nowe, charakterne postacie, jak Irlandczycy z Barbadosu, czy pirat z Tortugi.


Zaprezentowane książki przygodowe z historią w tle oferują kształcącą rozrywkę. Literacka fikcja dopełniła prawdziwe zdarzenia historyczne, pozwalający na powstanie tej intrygującej historii. Po lekturze tych powieści z całą pewnością zapragniemy sięgnąć po kolejne ciekawe tytuły. Wówczas warto sprawdzić CO CZYTAĆ?

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl